Uostadvario senasis švyturys yra istorinis objektas, esantis Uostadvario kaime, Šilutės rajone, prie Nemuno deltos. Šis švyturys yra vienas iš seniausių Lietuvoje, pastatytas XIX amžiuje, ir iki šiol išlaiko savo pradinę architektūrinę išvaizdą ir funkciją.

Švyturys buvo pastatytas kaip navigacinė pagalba laivams, plaukiojantiems Nemuno deltoje, ir tebėra svarbus orientyras tiek istorijos, tiek modernios navigacijos požiūriu. Jo aukštis ir charakteringa forma leidžia iš tolo atpažinti Uostadvario kraštovaizdį. Švyturio vidus taip pat yra atviras lankytojams, suteikiant galimybę susipažinti su švyturio veikimo mechanizmais ir istorija.

Viena iš šio švyturio ypatybių yra jo unikali architektūra. Tai ne tik funkcionalus statinys, bet ir architektūrinis šedevras, kuris atspindi to laikmečio statybos stilių ir technologijas. Uostadvario senasis švyturys yra mūrinis, kelių aukštų, su bokštu ir įrenginių patalpomis, kuriose iki šiol išsaugota senovinė įranga.

Švyturys dabar yra populiari turistų traukos vieta, viliojanti ne tik istorijos entuziastus, bet ir fotografus bei gamtos mėgėjus. Aplink švyturį esantis kraštovaizdis yra įspūdingas, o Nemuno delta suteikia unikalią galimybę stebėti paukščius ir mėgautis natūralia gamtos grožiu.

Lankytojams, besidomintiems maritima istorija ir norintiems patirti autentišką jūrų navigacijos atmosferą, Uostadvario senasis švyturys siūlo ne tik įdomų istorinį pasakojimą, bet ir puikias aplinkos stebėjimo galimybes. Tai vieta, kur galima ne tik sužinoti, kaip švyturys padėjo saugoti laivus nuo pavojų, bet ir patirti jūrinio paveldo dvasią.

  • Uostadvario g. 47, Uostadvaris, Šilutės r.
  • Koordinatės: 55.344116, 21.291431

Nuotraukų šaltinis: © Projektas „Pamario švyturių kelias”

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!