elektrėnų atrakcionų parkas

Elektrėnų atrakcionų parkas, dar vadinamas „Vaikų pasauliu“, buvo įkurtas 1986 metais ir tapo populiaria pramogų vieta Lietuvoje. Parkas klestėjo beveik tris dešimtmečius, tačiau dėl saugumo reikalavimų neatitikimo buvo uždarytas 2013 metais. Po uždarymo parkas ilgą laiką stovėjo apleistas, tačiau pastaraisiais metais buvo atlikti reikšmingi atnaujinimo darbai.

Parko Istorija

Elektrėnų atrakcionų parkas buvo pastatytas elektrinės darbuotojų pastangomis, vadovaujant Pranui Noreikai, kuris siekė sukurti poilsio zoną tiek vaikams, tiek suaugusiems. Parkas buvo žinomas dėl įvairių atrakcionų, tokių kaip amerikietiški kalneliai „JetStar“, apžvalgos ratas ir daugybė kitų pramogų. Tačiau dėl saugumo problemų ir finansinių sunkumų parkas buvo uždarytas​.

Dabartinė Situacija ir Atnaujinimai

Pastaraisiais metais Elektrėnų atrakcionų parkas buvo pertvarkytas į modernią rekreacinę erdvę, panaudojant „Išmaniojo miesto“ projekto sprendimus. Teritorijoje, kurioje anksčiau stovėjo atrakcionai, dabar yra įrengtos naujos lauko terasos ir amfiteatras, talpinantis 600 žiūrovų. Taip pat buvo įrengta riedlenčių aikštelė ir „Pump track“ tipo trasa.

Be to, buvo sutvarkyta Elektrėnų marių pakrantė, kurioje įrengta prieplauka nedideliems vandens įrenginiams švartuotis. Šie pokyčiai sukūrė jaukią vietą elektrėniškiams ir miesto svečiams, kur galima leisti laisvalaikį, švęsti šventes ir aktyviai ilsėtis.

Ateities Vizijos

Elektrėnų savivaldybė planuoja toliau plėtoti šią teritoriją, siekdama sukurti dar daugiau pramogų ir poilsio galimybių vietos gyventojams ir turistams. Tikimasi, kad šis parkas taps traukos centru, pritraukiančiu lankytojus iš visos Lietuvos ir užsienio​.

Elektrėnų atrakcionų parkas iš vaiduokliškos ir apleistos vietos virsta modernia ir patrauklia rekreacine erdve, siūlančia daugybę pramogų tiek jaunimui, tiek suaugusiems.

Šaltiniai:

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!