lankytinos vietos panevėžyje

Panevėžys, esantis šiaurės rytų Lietuvoje, yra miestas, turintis turtingą kultūrinį ir istorinį paveldą. Nors jis gali būti mažiau žinomas nei kiti Lietuvos miestai, Panevėžys siūlo daugybę lankytinų vietų, kurios pritraukia tiek vietinius, tiek turistus. Šiame straipsnyje apžvelgsime dešimt geriausių lankytinų vietų Panevėžyje, pateiksime jų istoriją, gyventojų citatas ir praktinius patarimus lankytojams.

1. Senvagė

Istorija

Senvagė yra viena iš gražiausių ir žinomiausių Panevėžio vietų. Tai yra miesto centras, kurį supa vaizdingas parkas ir ežeras. Senvagė atsirado dėl Nevėžio upės vaga, kuri buvo pakeista, o šioje vietoje liko senoji upės vaga – senvagė. Ji tapo ne tik poilsio, bet ir įvairių renginių vieta. Senvagė buvo atnaujinta ir sutvarkyta kelis kartus, siekiant sukurti modernią ir patrauklią erdvę miestiečiams ir svečiams.

Gyventojų citatos

„Man patinka praleisti laiką Senvagėje, ypač vasarą, kai vyksta įvairūs renginiai ir koncertai.” – Jonas, vietinis gyventojas. „Senvagė yra puiki vieta pasivaikščiojimams ir pabėgimui nuo miesto šurmulio.” – Laura, studentė.

Praktiniai patarimai

 • Rekomenduojama apsilankyti vasaros mėnesiais, kai vyksta daugiausiai renginių.
 • Nepamirškite pasiimti fotoaparato, nes vaizdai čia yra tikrai įspūdingi.
 • Apsilankykite netoliese esančiuose kavinėse ir restoranėliuose.

2. Cido Arena

Istorija

Cido Arena yra viena moderniausių sporto ir pramogų arenų Lietuvoje. Ji buvo atidaryta 2008 metais ir nuo tada tapo svarbia vieta įvairiems sporto renginiams, koncertams ir kitoms pramogoms. Arena talpina apie 5 tūkstančius žiūrovų ir yra žinoma dėl savo dviračių treko, kuris yra vienas iš nedaugelio tokio tipo objektų Baltijos šalyse.

Gyventojų citatos

„Man patinka lankytis Cido Arenoje per krepšinio rungtynes – atmosfera tiesiog nepakartojama!” – Povilas, sporto aistruolis. „Cido Arena yra puiki vieta koncertams – akustika ir erdvė tiesiog idealūs.” – Inga, muzikos mėgėja.

Praktiniai patarimai

 • Patikrinkite renginių tvarkaraštį iš anksto ir įsigykite bilietus internetu, kad išvengtumėte eilių.
 • Atvykite anksti, kad rastumėte patogią vietą automobiliui pastatyti.
 • Nepamirškite patogiai apsirengti, ypač jei lankotės sporto renginyje.

3. Panevėžio kraštotyros muziejus

Istorija

Panevėžio kraštotyros muziejus buvo įkurtas 1925 metais ir yra vienas seniausių muziejų Lietuvoje. Jame saugoma daugiau nei 100 tūkstančių eksponatų, apimančių įvairias temas nuo archeologijos iki etnografijos. Muziejus yra įsikūręs gražiame istoriniame pastate, kuris pats savaime yra vertingas architektūros paminklas.

Gyventojų citatos

„Muziejus yra puiki vieta sužinoti apie Panevėžio istoriją ir kultūrą.” – Rasa, mokytoja. „Man ypač patinka laikinosios parodos, kurios suteikia galimybę pamatyti ką nors naujo kiekvieną kartą.” – Vytautas, muziejaus lankytojas.

Praktiniai patarimai

 • Skirkite bent porą valandų apsilankymui, kad galėtumėte pilnai mėgautis ekspozicijomis.
 • Patikrinkite, ar nėra vykstančių laikinųjų parodų ar renginių, kurie gali būti įdomūs.
 • Fotografavimas muziejuje dažniausiai leidžiamas, tačiau geriau pasitikslinti iš anksto.

4. Gabriele Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Istorija

Gabriele Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, įkurta 1922 metais, yra viena didžiausių ir moderniausių bibliotekų Lietuvoje. Biblioteka pavadinta žymios lietuvių rašytojos ir visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės garbei. Ši biblioteka ne tik siūlo didelį knygų ir periodinių leidinių pasirinkimą, bet ir rengia įvairius kultūrinius renginius, parodas bei edukacines programas.

Gyventojų citatos

„Biblioteka yra mano mėgstamiausia vieta, kur galiu rasti ne tik knygas, bet ir dalyvauti įdomiose diskusijose bei renginiuose.” – Kristina, studentė. „Gabriele Petkevičaitės-Bitės biblioteka yra tikras kultūros centras, kur visada rasi ką nors įdomaus.” – Marius, literatūros mėgėjas.

Praktiniai patarimai

 • Pasitikrinkite bibliotekos renginių kalendorių ir dalyvaukite nemokamuose seminaruose bei diskusijose.
 • Bibliotekoje yra puiki vieta darbui ir studijoms – pasiimkite savo nešiojamą kompiuterį.
 • Naudokitės galimybe išsinuomoti knygas elektroniniu būdu.

5. Laisvės aikštė

Istorija

Laisvės aikštė yra centrinė Panevėžio miesto aikštė, turinti ilgą ir turtingą istoriją. Aikštė buvo suformuota XIX a. pabaigoje ir nuo tada tapo miesto visuomeninio gyvenimo centru. Laisvės aikštėje vyksta įvairūs renginiai, mugės ir šventės, ji yra mėgstama miestiečių ir turistų susibūrimo vieta.

Gyventojų citatos

„Laisvės aikštė yra puiki vieta pasivaikščiojimams ir kavos puodeliui su draugais.” – Eglė, miesto gyventoja. „Man patinka Laisvės aikštės atmosfera – čia visada jaučiasi miesto pulsas.” – Tomas, verslininkas.

Praktiniai patarimai

 • Apsilankykite aikštėje vakare, kai ji yra gražiai apšviesta.
 • Pasinaudokite proga apsilankyti vietiniuose restoranuose ir kavinėse.
 • Stebėkite vietinius renginius ir muges, kurios dažnai vyksta šioje vietoje.

6. Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčia

Istorija

Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčia yra viena seniausių ir svarbiausių bažnyčių mieste. Ji buvo pastatyta 1803 metais ir yra žinoma dėl savo gražios architektūros bei turtingos istorijos. Bažnyčia tapo svarbia religinių apeigų ir vietinių bendruomenės renginių vieta.

Gyventojų citatos

„Švč. Trejybės bažnyčia yra ypatinga vieta, kur jaučiasi ramybė ir dvasinė harmonija.” – Ona, parapijietė. „Bažnyčios architektūra ir interjeras yra tiesiog nuostabūs – verta apsilankyti.” – Gediminas, architektūros mėgėjas.

Praktiniai patarimai

 • Dalyvaukite sekmadienio mišioms, kad pajustumėte vietinę bendruomenės dvasią.
 • Pasidomėkite bažnyčios istorija ir architektūros ypatumais.
 • Gerbkite vietos religines tradicijas ir apsirenkite tinkamai.

7. Panevėžio teatras „Menas”

Istorija

Panevėžio teatras „Menas” buvo įkurtas 1991 metais ir tapo svarbiu kultūros židiniu mieste. Teatras garsėja savo įvairiapusišku repertuaru, kuris apima tiek klasikinius, tiek šiuolaikinius kūrinius. „Menas” taip pat rengia įvairius kultūrinius renginius, festivalius ir edukacines programas.

Gyventojų citatos

„Teatras ‘Menas’ yra puiki vieta kultūros mėgėjams – visada rasi įdomų spektaklį ar renginį.” – Agnė, kultūros entuziastė. „Man patinka lankytis šiame teatre – aktoriai visada pateikia aukščiausios kokybės pasirodymus.” – Ričardas, teatro lankytojas.

Praktiniai patarimai

 • Patikrinkite teatro repertuarą ir iš anksto rezervuokite bilietus.
 • Nepamirškite pasitikrinti, ar vyksta kokie nors specialūs renginiai ar festivaliai.
 • Apsirenkite patogiai ir mėgaukitės kultūros vakaru.

8. Panevėžio Dailės galerija

Istorija

Panevėžio Dailės galerija buvo įkurta 1990 metais ir yra svarbus meno centras mieste. Galerijoje eksponuojami įvairūs vietos ir tarptautinių menininkų darbai, organizuojamos laikinos parodos ir meno renginiai. Tai puiki vieta susipažinti su šiuolaikiniu ir klasikiniu menu.

Gyventojų citatos

„Dailės galerija yra mano mėgstamiausia vieta, kur galiu mėgautis meno kūriniais ir atrasti naujus menininkus.” – Jurgita, meno mylėtoja. „Man patinka galerijos atmosfera ir galimybė bendrauti su menininkais.” – Arūnas, dailininkas.

Praktiniai patarimai

 • Apsilankykite galerijos svetainėje ir sužinokite apie vykstančias parodas ir renginius.
 • Pasinaudokite galimybe dalyvauti meno dirbtuvėse ar seminaruose.
 • Fotografavimas gali būti ribojamas, todėl pasitikrinkite taisykles iš anksto.

9. Respublikinis Panevėžio parkas

Istorija

Respublikinis Panevėžio parkas yra viena didžiausių ir gražiausių žaliųjų erdvių mieste. Parkas buvo įkurtas XX a. pradžioje ir nuo tada tapo mėgstama vieta tiek vietiniams, tiek turistams. Jame yra daugybė takų, sporto aikštelių ir vietų piknikams.

Gyventojų citatos

„Respublikinis parkas yra puiki vieta aktyviam laisvalaikiui su šeima.” – Rita, mama. „Man patinka bėgioti parke – čia yra daug takų ir gražių vaizdų.” – Andrius, sportininkas.

Praktiniai patarimai

 • Pasinaudokite dviračių takais ir išsinuomokite dviratį parko teritorijoje.
 • Nepamirškite pasiimti užkandžių piknikui, nes parko erdvė tam puikiai tinka.
 • Būkite atsargūs ir laikykitės parko taisyklių, ypač jei vedžiojate augintinius.

Apibendrinimas

Panevėžys yra turtingas kultūros ir gamtos miestas, kuriame gausu įvairių lankytinų vietų. Nuo gražių parkų ir istorinių paminklų iki modernių sporto arenų ir meno galerijų – kiekvienas ras ką nors sau. Apsilankykite Panevėžyje ir atraskite šio miesto žavesį.

D.U.K.

Kokie yra geriausi metai apsilankyti Panevėžyje?

Geriausi metai apsilankyti Panevėžyje yra pavasaris ir vasara, kai oras yra šiltas ir vyksta daugybė renginių.

Ar yra viešojo transporto galimybių Panevėžyje?

Taip, Panevėžyje yra gerai išvystyta viešojo transporto sistema, įskaitant autobusus, kurie patogiai pasiekia daugelį miesto vietų.

Kur galima rasti informaciją apie vykstančius renginius Panevėžyje?

Informaciją apie vykstančius renginius galite rasti Panevėžio savivaldybės svetainėje arba vietinėse turizmo informacijos centruose.

Šaltiniai:

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!