pramogos šiauliuose

Šiauliai, ketvirtas pagal dydį miestas Lietuvoje, žavi savo unikaliu kultūriniu paveldu, istorija ir daugybe pramogų. Nors miestas dažnai lieka šešėlyje kitų didžiųjų Lietuvos miestų, jis turi daug ką pasiūlyti tiek vietiniams, tiek turistams. Šiame straipsnyje apžvelgsime septynias geriausias pramogas Šiauliuose, kurios padės jums kuo geriau praleisti laiką šiame mieste.

1. Kryžių Kalnas

Trumpa istorija ir reikšmė

Kryžių kalnas, esantis maždaug už 12 km nuo Šiaulių, yra vienas svarbiausių Lietuvos religinių ir turistinių objektų. Ši vieta traukia ne tik tikinčiuosius, bet ir visus, norinčius pamatyti unikalią vietą, kurioje stovi tūkstančiai kryžių, simbolizuojančių tautos tikėjimą ir vienybę.

Kaip pasiekti?

Kryžių kalnas lengvai pasiekiamas automobiliu arba viešuoju transportu. Jei neturite nuosavo transporto, iš Šiaulių autobusų stoties vyksta reguliariai autobusai į Kryžių kalną.

2. Šokolado Muziejus

Saldžiausia pramoga Šiauliuose

Rūtos šokolado muziejus yra viena iš saldžiausių pramogų Šiauliuose. Ši vieta ypač patiks šokolado mėgėjams, kurie galės sužinoti daugiau apie šokolado gamybos procesą, istoriją ir net patys pasigaminti šokoladinius gardėsius.

Lankymo informacija

Muziejus dirba kasdien, o bilietus galite įsigyti tiek internetu, tiek vietoje. Taip pat siūlomos ekskursijos su gidu.

3. Chaimo Frenkelio Vila

Istorinė vertė

Chaimo Frenkelio vila yra neoklasicizmo stiliaus pastatas, kuris yra buvęs žymaus Šiaulių verslininko ir filantropo Chaimo Frenkelio rezidencija. Šiuo metu čia veikia muziejus, kuriame eksponuojami įvairūs meno kūriniai ir istorijos reliktai.

Parodos ir renginiai

Vilniuje reguliariai rengiamos laikinos parodos, koncertai ir kultūriniai renginiai, todėl verta pasitikrinti renginių kalendorių prieš apsilankymą.

4. Šiaulių Dailės Galerija

Menas ir kūryba

Šiaulių dailės galerija yra vieta, kurioje eksponuojami tiek vietos, tiek tarptautinių menininkų kūriniai. Galerijoje vyksta nuolatinės ir laikinos parodos, kūrybinės dirbtuvės bei edukaciniai renginiai.

Darbo laikas ir bilietai

Galerija dirba visomis savaitės dienomis, išskyrus pirmadienius. Bilietus galima įsigyti vietoje.

5. Dviračių Muziejus

Unikali kolekcija

Šiaulių dviračių muziejus yra vienintelis toks Lietuvoje, kuriame eksponuojami įvairių laikotarpių ir stilių dviračiai. Muziejus supažindina lankytojus su dviračių istorija, jų evoliucija ir technologiniais pasiekimais.

Lankymo informacija

Muziejus veikia kasdien, o ekskursijos su gidu padeda geriau susipažinti su eksponatais.

6. Šiaulių Katedra

Religinė architektūra

Šiaulių katedra yra didingas renesanso ir baroko stilių derinys. Tai viena seniausių ir svarbiausių religinių vietų mieste, kurioje galite ne tik pasimelsti, bet ir grožėtis nuostabia architektūra bei meno kūriniais.

Katedros lankymas

Katedra yra atvira lankytojams visą savaitę, o per mišias galima išgirsti puikius vargonų koncertus.

7. Rėkyvos Ežeras

Gamtos grožis

Rėkyvos ežeras yra didžiausias Šiaulių regiono ežeras, kuris yra puiki vieta aktyviam poilsiui ir gamtos grožio mėgėjams. Čia galite maudytis, žvejoti, plaukioti valtimi arba tiesiog pasivaikščioti ežero pakrantėje.

Laisvalaikio praleidimas

Prie ežero įrengtos poilsio zonos su suoliukais, stalais ir kepsninėmis, todėl tai puiki vieta iškylauti su šeima ar draugais.

8. Šiaulių „Aušros“ Muziejus

Istorijos ir kultūros lobynas

Šiaulių „Aušros“ muziejus yra vienas seniausių ir didžiausių muziejų Lietuvoje. Čia eksponuojami istoriniai, etnografiniai ir meniniai eksponatai, kurie pasakoja apie Šiaulių miesto ir regiono istoriją nuo seniausių laikų iki šių dienų.

Parodos ir edukaciniai renginiai

Muziejus nuolat rengia įvairias parodas, edukacines programas ir kultūrinius renginius, todėl tai puiki vieta praleisti laiką su šeima ar draugais.

9. Saulės Laikrodis

Unikali skulptūra

Šiaulių Saulės laikrodis yra viena iš miesto simbolių ir unikali skulptūra, kurią sukūrė žymus lietuvių skulptorius Stanislovas Kuzma. Laikrodis įsikūręs ant šalia esančio Saulės miesto prekybos centro stogo ir yra puiki vieta pasigrožėti miestu iš aukštai.

Lankymas

Ši vieta yra atvira visiems ir nereikalauja jokio specialaus bilieto. Saulės laikrodis ypač gražiai atrodo vakare, kai apšviečiama saulėlydžio šviesos.

10. Šiaulių Botanikos Sodas

Gamta mieste

Šiaulių botanikos sodas yra puiki vieta atsipalaiduoti ir pasimėgauti gamta. Čia galite pasivaikščioti tarp įvairių augalų kolekcijų, susipažinti su retomis augalų rūšimis ir tiesiog pasimėgauti ramybe.

Edukaciniai renginiai

Botanikos sode vyksta įvairūs edukaciniai renginiai, ekskursijos ir parodos, skirtos tiek vaikams, tiek suaugusiems.

11. Kurtuvėnų Regioninis Parkas

Aktyvus laisvalaikis gamtoje

Kurtuvėnų regioninis parkas, esantis netoli Šiaulių, siūlo daugybę aktyvaus laisvalaikio galimybių. Čia galite pasivaikščioti po miškus, važinėti dviračiais, žvejoti ar net dalyvauti jodinėjimo pamokose.

Lankymo patarimai

Parke yra daugybė pėsčiųjų ir dviračių takų, taip pat keletas stovyklaviečių ir poilsio zonų, kur galima praleisti laiką su šeima ar draugais.

12. Šiaulių Arena

Sportas ir koncertai

Šiaulių arena yra moderni sporto ir renginių vieta, kurioje vyksta įvairūs sporto renginiai, koncertai ir kiti kultūriniai renginiai. Tai puiki vieta pasimėgauti įvairiomis pramogomis visus metus.

Bilietų informacija

Bilietus į renginius galite įsigyti internetu arba arenos kasose. Būtinai pasitikrinkite renginių kalendorių, kad nepraleistumėte jums įdomių renginių.

13. Giga Dažasvydis

Adrenalino pilnos kovos

Giga Dažasvydis yra puiki pramoga tiems, kurie mėgsta aktyvų laisvalaikį ir adrenalino pilnas kovas. Ši vieta siūlo įvairias dažasvydžio aikšteles tiek miške, tiek specialiai įrengtose zonose su kliūtimis ir slėptuvėmis.

Grupės ir renginiai

Ši vieta puikiai tinka gimtadienių, komandos formavimo renginių ar tiesiog draugų susitikimų organizavimui. Galima rinktis įvairias dažasvydžio programas, pritaikytas tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems žaidėjams.

14. Kartingai „TopKart“

Greičio pojūtis

„TopKart“ siūlo nepamirštamus pojūčius kartingų trasoje. Tai puiki vieta greičio mėgėjams ir tiems, kurie nori išbandyti savo vairavimo įgūdžius saugioje aplinkoje.

Trasa ir įranga

Moderni kartingų trasa su įvairiomis posūkiais ir tiesiomis atkarpomis suteiks daug džiaugsmo tiek suaugusiems, tiek vaikams. Čia galima nuomotis tiek vaikų, tiek suaugusiųjų kartingus, o trasa yra tinkamai apšviesta ir prižiūrima.

15. Lazertrono Arena

Futuristinė kova

Lazertrono žaidimas yra puiki alternatyva dažasvydžiui, jei norite kovoti be dažų ir purvo. Šioje arenoje naudojami specialūs lazeriniai ginklai ir jutikliai, kurie leidžia saugiai ir smagiai praleisti laiką.

Grupinės pramogos

Lazertrono arena tinka įvairiems renginiams – gimtadieniams, įmonių vakarėliams ar tiesiog draugų susitikimams. Žaidimas vyksta specialiai įrengtoje arenoje su kliūtimis ir specialiais efektais, kurie suteikia žaidimui papildomo azarto.

16. Šiaulių Ledo Arena

Žiemos pramogos

Šiaulių ledo arena yra puiki vieta tiems, kurie mėgsta ledo pramogas. Čia galite čiuožti ant ledo, dalyvauti ledo ritulio treniruotėse ar tiesiog smagiai praleisti laiką su draugais ir šeima.

Čiuožimo sesijos ir nuoma

Arena siūlo atviras čiuožimo sesijas visuomenei, o taip pat galima išsinuomoti ledo areną privatiems renginiams. Čiuožimo įrangą galite išsinuomoti vietoje.

17. Alpinizmo Centras

Kopimo įgūdžiai

Šiauliuose taip pat rasite alpinizmo centrą, kuriame galite išbandyti savo jėgas kopiant į dirbtines uolas. Tai puiki vieta tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems alpinistams.

Treniruotės ir kursai

Centre siūlomos individualios ir grupinės treniruotės, kurias veda patyrę instruktoriai. Galite dalyvauti tiek vienkartinėse treniruotėse, tiek ilgalaikiuose kursuose.

18. Šiaulių Aeroklubas

Skrydžiai ir parašiutizmas

Jei norite patirti tikrąją adrenalino dozę, Šiaulių aeroklubas siūlo įvairias skrydžių ir parašiutizmo pramogas. Galite išbandyti skrydį su lėktuvu ar net parašiutizmo šuolį tandeminiu parašiutu.

Saugumas ir instruktoriai

Visos pramogos vyksta prižiūrint patyrusiems instruktoriams, kurie užtikrina jūsų saugumą ir suteikia visas reikalingas instrukcijas prieš skrydį ar šuolį.

Šios pramogos suteiks daug įspūdžių ir nepamirštamų akimirkų tiek Šiaulių gyventojams, tiek miesto svečiams. Kiekvienas gali rasti sau tinkamą veiklą, nepriklausomai nuo amžiaus ar pomėgių. Planuodami savo laiką Šiauliuose, būtinai apsilankykite bent vienoje iš šių vietų ir patirkite unikalius pojūčius!

Rekomenduojame perskaityti ir mūsų straipsnį apie lankytinas vietas Šiauliuose.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!