lankytinos vietos tauragėje

Tauragė – miestas vakarų Lietuvoje, žinomas dėl savo istorijos, kultūros ir gamtos grožio. Nors miestas nėra labai didelis, jame gausu įdomių vietų, kurios pritraukia tiek vietinius gyventojus, tiek turistus. Šiame straipsnyje apžvelgsime geriausias lankytinas vietas Tauragėje, pateiksime jų istoriją, gyventojų citatas ir praktinius patarimus lankytojams.

1. Tauragės pilis

Istorija

Tauragės pilis buvo pastatyta XIX amžiuje ir yra vienas iš miesto simbolių. Pilyje buvo įsikūrusi muitinė, o vėliau ji tarnavo kaip kalėjimas. Šiuo metu pilis yra restauruota ir joje įsikūręs Tauragės krašto muziejus „Santaka”, kuris supažindina lankytojus su miesto istorija, kultūra ir gamta. Pilyje taip pat rengiamos įvairios parodos ir edukacinės programos, kurios pritraukia tiek vietinius gyventojus, tiek turistus. Pilies komplekse galima pamatyti autentiškus eksponatus, susijusius su miesto ir regiono istorija. Tai yra viena iš populiariausių lankytinų vietų Tauragėje, kuri nuolat traukia istorijos ir kultūros mylėtojus.

Gyventojų citatos

„Tauragės pilis yra puiki vieta susipažinti su miesto istorija ir kultūra.” – Rasa, vietinė gyventoja. „Muziejus pilyje siūlo daug įdomių ekspozicijų ir veiklų visai šeimai.” – Jonas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Skirkite bent porą valandų apsilankymui muziejuje.
 • Pasitikrinkite, ar nėra vykstančių specialių parodų ar renginių.
 • Pasinaudokite gido paslaugomis, kad sužinotumėte daugiau apie pilies istoriją.

Daugiau informacijos: https://lt.wikipedia.org/wiki/Taurag%C4%97s_pilis

2. Tauragės Švč. Trejybės bažnyčia

Istorija

Tauragės Švč. Trejybės bažnyčia yra vienas iš svarbiausių miesto religinių objektų. Ji buvo pastatyta XIX amžiaus pabaigoje ir yra žinoma dėl savo neogotikinio stiliaus architektūros. Bažnyčia buvo pastatyta vietos parapijiečių ir kilmingųjų lėšomis. Pagrindinis bažnyčios architektas buvo garsus to meto inžinierius ir architektas, sukūręs daugelį žymių pastatų Lietuvoje. Bažnyčia yra aktyviai naudojama vietos bendruomenės ir dažnai vyksta įvairūs religiniai renginiai. Šventovės interjeras yra išpuoštas gražiais vitražais ir medžio drožiniais, kurie atspindi gotikos ir baroko stilių. Tai yra viena iš lankomiausių vietų Tauragėje, kuri traukia tiek tikinčiuosius, tiek architektūros mėgėjus.

Gyventojų citatos

„Švč. Trejybės bažnyčia yra nuostabi vieta maldai ir ramybei.” – Ona, parapijietė. „Bažnyčios architektūra ir interjeras yra tikrai įspūdingi.” – Gediminas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Dalyvaukite sekmadienio mišioms, kad pajustumėte vietinę bendruomenės dvasią.
 • Pasidomėkite bažnyčios istorija ir architektūros ypatumais.
 • Nepamirškite apsirengti tinkamai, gerbdami vietos religines tradicijas.

Daugiau informacijos: https://lt.wikipedia.org/wiki/Taurag%C4%97s_%C5%A0v%C4%8D._Trejyb%C4%97s_ba%C5%BEny%C4%8Dia

3. Tauragės miesto parkas

Istorija

Tauragės miesto parkas yra viena gražiausių vietų mieste, kur galima atsipalaiduoti ir mėgautis gamta. Parkas buvo įkurtas XX amžiaus pradžioje, siekiant sukurti viešą poilsio zoną vietos gyventojams. Jame yra daugybė pėsčiųjų takų, vaikų žaidimų aikštelių ir poilsio zonų. Parkas nuolat prižiūrimas ir atnaujinamas, kad išlaikytų savo grožį ir patrauklumą. Čia rengiami įvairūs kultūriniai renginiai, koncertai ir festivaliai, kurie pritraukia daugybę lankytojų. Parkas yra puiki vieta šeimoms, nes čia galima praleisti visą dieną aktyviai ir turiningai. Parko centre yra tvenkinys, kuris suteikia dar daugiau grožio šiai vietai ir yra mėgstama vieta pasivaikščioti.

Gyventojų citatos

„Miesto parkas yra mano mėgstamiausia vieta pasivaikščioti ir atsipalaiduoti.” – Jūratė, vietinė gyventoja. „Čia visada ramu ir jauku – puiki vieta pabėgti nuo miesto šurmulio.” – Saulius, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Pasirūpinkite patogia avalyne, jei planuojate ilgiau vaikščioti parke.
 • Nepamirškite pasiimti užkandžių ir vandens, ypač jei planuojate ilgiau pabūti gamtoje.
 • Apsilankykite parke skirtingais metų laikais – kiekvienas sezonas suteikia unikalų grožį.

Daugiau informacijos: https://darbai.taurage.lt/lt/projektas/kartu-zumpes-parko-sutvarkymas-14

4. Tremtinių ir politinių kalinių muziejus

Istorija

Tremtinių ir politinių kalinių muziejus Tauragėje įkurtas siekiant išsaugoti ir paminėti tremtinių ir politinių kalinių istoriją. Muziejus buvo atidarytas 1990 metais, po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Muziejuje eksponuojami įvairūs dokumentai, nuotraukos ir artefaktai, susiję su tremtimi ir politiniu persekiojimu Lietuvoje. Ši vieta yra svarbi ne tik istoriniu, bet ir edukaciniu požiūriu, nes lankytojai čia gali sužinoti apie sudėtingą šalies praeitį. Muziejuje rengiamos teminės parodos, skaitomos paskaitos ir vyksta edukaciniai užsiėmimai moksleiviams. Tai yra vieta, kurioje kiekvienas gali susimąstyti apie laisvės kainą ir pagerbti tuos, kurie kentėjo dėl savo įsitikinimų.

Gyventojų citatos

„Muziejus suteikia galimybę suprasti tremtinių ir politinių kalinių patirtis.” – Regina, istorikė. „Tai vieta, kur reikia prisiminti ir pagerbti tuos, kurie kentėjo dėl laisvės.” – Algirdas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Skirkite laiko apžiūrėti visas ekspozicijas ir sužinoti daugiau apie tremtinių ir politinių kalinių istoriją.
 • Pasinaudokite gido paslaugomis, kad sužinotumėte daugiau apie eksponatus ir jų reikšmę.
 • Gerbkite vietos istoriją ir elkitės pagarbiai.

Internetinis puslapis: https://tauragesmuziejus.lt/

5. Tauragės dvaras

Istorija

Tauragės dvaras yra viena iš seniausių ir įdomiausių vietų mieste. Dvaras buvo pastatytas XVIII amžiuje ir yra puikus klasicistinio stiliaus pavyzdys. Per savo istoriją dvaras priklausė kelioms žymiausioms Lietuvos didikų šeimoms. Pagrindinis dvaro rūmų pastatas buvo naudojamas kaip gyvenamoji rezidencija, o aplink jį buvo įkurtas didelis parkas ir ūkio pastatai. Dvaras pergyveno kelis restauravimo etapus, ypač XX amžiaus viduryje, kai buvo atnaujinti rūmai ir parkas. Šiandien dvaras yra atviras lankytojams ir siūlo ekskursijas po rūmus bei aplinkinius sodus. Lankytojai gali pamatyti autentiškus baldus, meno kūrinius ir kitus istorinius artefaktus, kurie atspindi dvaro praeitį.

Gyventojų citatos

„Dvaras yra tikras istorinis perlas – jo architektūra yra nuostabi.” – Rima, vietinė gyventoja. „Čia galima pajusti senovės dvasią ir sužinoti daug įdomios informacijos.” – Tomas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Iš anksto pasitikrinkite dvaro darbo laiką ir galimas ekskursijas.
 • Pasinaudokite gido paslaugomis, kad sužinotumėte daugiau apie dvaro istoriją ir architektūrą.
 • Nepamirškite fotoaparato – dvaro rūmai ir sodai suteikia puikias fotografavimo galimybes.

Daugiau informacijos: https://lt.wikipedia.org/wiki/Taurag%C4%97s_dvaras

6. Tauragės krašto muziejus

Istorija

Tauragės krašto muziejus yra svarbi kultūrinė vieta, kurioje eksponuojami įvairūs artefaktai, dokumentai ir nuotraukos, atspindintys Tauragės istoriją ir kultūrą. Muziejus buvo įkurtas XX amžiaus viduryje, siekiant išsaugoti ir puoselėti regiono paveldą. Per metus muziejus išaugo ir praturtėjo įvairiomis kolekcijomis, apimančiomis archeologiją, etnografiją, gamtos mokslus ir meną. Muziejuje rengiamos laikinos parodos ir edukaciniai renginiai, kurie pritraukia įvairaus amžiaus lankytojus. Tai yra vieta, kurioje galima sužinoti apie miesto praeitį, tradicijas ir žmonių gyvenimą per įvairius laikotarpius. Muziejuje taip pat vyksta seminarai, konferencijos ir kiti renginiai, skirti istorijos ir kultūros puoselėjimui.

Gyventojų citatos

„Muziejus yra puiki vieta sužinoti apie mūsų miesto praeitį.” – Daiva, mokytoja. „Man patinka laikinosios parodos, kurios visada suteikia ką nors naujo.” – Tomas, muziejaus lankytojas.

Praktiniai patarimai

 • Skirkite laiko apžiūrėti visas ekspozicijas ir sužinoti daugiau apie Tauragės istoriją.
 • Pasinaudokite galimybe dalyvauti muziejaus renginiuose ir edukacinėse programose.
 • Fotografavimas muziejuje dažniausiai leidžiamas, tačiau geriau pasitikslinti taisykles iš anksto.

Internetinis puslapis: https://tauragesmuziejus.lt/

7. Tauragės kultūros centras

Istorija

Tauragės kultūros centras yra pagrindinė vieta, kurioje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, koncertai, parodos ir festivaliai. Centras buvo įkurtas XX amžiaus antroje pusėje, siekiant skatinti kultūrinį gyvenimą mieste ir suteikti erdvę menininkams ir atlikėjams. Per daugelį metų centras tapo svarbiu kultūros židiniu, kuris pritraukia ne tik vietinius gyventojus, bet ir svečius iš kitų miestų. Čia vyksta įvairių žanrų renginiai – nuo klasikinės muzikos koncertų iki šiuolaikinio meno parodų. Kultūros centras taip pat organizuoja teatro spektaklius, literatūros vakarus ir edukacines programas vaikams bei suaugusiems. Tai yra vieta, kurioje kiekvienas gali rasti ką nors įdomaus ir praturtinti savo kultūrinį gyvenimą.

Gyventojų citatos

„Kultūros centras visada siūlo įdomius renginius ir koncertus.” – Agnė, meno mylėtoja. „Man patinka dalyvauti čia vykstančiuose festivaliuose – atmosfera visada puiki.” – Arūnas, muzikos entuziastas.

Praktiniai patarimai

 • Patikrinkite centro renginių kalendorių ir iš anksto įsigykite bilietus.
 • Nepamirškite pasiteirauti apie specialias nuolaidas ir pasiūlymus.
 • Pasinaudokite galimybe dalyvauti kultūros centro organizuojamuose seminaruose ir dirbtuvėse.

Internetinis puslapis: https://taurageskc.lt/

8. Tauragės apžvalgos bokštas

Istorija

Tauragės apžvalgos bokštas yra vienas naujausių miesto traukos objektų, pastatytas siekiant suteikti lankytojams galimybę pasigrožėti nuostabiais apylinkių vaizdais iš aukščiau. Bokštas buvo pastatytas 2018 metais, ir nuo jo viršaus atsiveria vaizdai į miesto panoramą, aplinkinius miškus ir Jūros upę. Šis bokštas greitai tapo populiaria vieta tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams, norintiems pamatyti Tauragę iš kitokio kampo. Bokšto konstrukcija yra moderni ir tvirta, o lankytojai gali saugiai kopti į viršų, kad pasimėgautų vaizdais. Be to, bokšte įrengtos informacinės lentelės, kurios pasakoja apie vietovės istoriją ir geografiją.

Gyventojų citatos

„Apžvalgos bokštas yra puiki vieta stebėti saulėlydžius ir mėgautis nuostabiais vaizdais.” – Lina, vietinė gyventoja. „Man patinka ateiti čia su šeima ir parodyti vaikams miesto panoramą iš viršaus.” – Mantas, turistas.

Praktiniai patarimai

 • Pasirūpinkite patogia avalyne, nes reikės lipti laiptais.
 • Apsilankykite bokšte anksti ryte arba vakare, kai saulė nėra pernelyg kaitri.
 • Nepamirškite fotoaparato – vaizdai nuo bokšto yra tiesiog nuostabūs.

Daugiau informacijos: https://taurage.lt/pagramancio-regioniniame-parke-pristatytas-naujas-akmenos-ir-juros-upiu-santakos-apzvalgos-bokstas/

Apibendrinimas

Tauragė yra turtinga lankytinų vietų, kuriose kiekvienas ras ką nors įdomaus ir prasmingo. Nuo istorinių pilių ir bažnyčių iki modernių parkų ir kultūros centrų – šis miestas turi daug ką pasiūlyti tiek aktyviems pramogų ieškotojams, tiek ramesnio poilsio mėgėjams. Apsilankykite Tauragėje ir atraskite šio miesto žavesį.

D.U.K.

Kada geriausia lankytis Tauragėje?

Tauragė yra puikus lankytinas vietas visus metus, tačiau pavasaris ir vasara yra ypač populiarūs dėl malonaus oro ir gausybės lauko renginių.

Ar yra viešojo transporto galimybių Tauragėje?

Taip, Tauragėje yra gerai išvystyta viešojo transporto sistema, įskaitant autobusus, kurie patogiai pasiekia daugelį miesto vietų.

Kur galima rasti informaciją apie vykstančius renginius Tauragėje?

Informaciją apie vykstančius renginius galite rasti Tauragės savivaldybės svetainėje arba vietiniuose turizmo informacijos centruose.

Vytautas

Autorius

Vytautas

Kelionių ir skrydžių patarimai