Ukmergė – vienas iš seniausių Lietuvos miestų, turintis turtingą istoriją ir gausybę lankytinų vietų. Nors miestas nėra didelis, tačiau jo lankytinos vietos sužavės kiekvieną turistą. Štai 10 vietų, kurias būtina aplankyti Ukmergėje.

1. Ukmergės piliakalnis

Ukmergės piliakalnis yra vienas seniausių ir svarbiausių istorinių objektų mieste. Šis piliakalnis buvo svarbi gynybinė vieta dar priešistoriniais laikais. Ant piliakalnio buvo įsikūrusi medinė pilis, kuri saugojo miestą nuo priešų. Piliakalnis yra puikiai prižiūrėtas ir iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į apylinkes. Tai puiki vieta pasivaikščiojimams ir pažinčiai su Ukmergės praeitimi.

2. Ukmergės kraštotyros muziejus

Ukmergės kraštotyros muziejus yra puiki vieta susipažinti su miesto istorija, kultūra ir tradicijomis. Muziejus įkurtas 1950 m. ir turi gausią eksponatų kolekciją, kurioje rasite archeologinių radinių, etnografinių daiktų, senųjų dokumentų ir nuotraukų. Tai vieta, kur galima geriau suprasti, kaip gyveno Ukmergės žmonės praeityje.

3. Lietuvos nepriklausomybės paminklas „Lituania Restituta“

Paminklas „Lituania Restituta“ yra svarbus Lietuvos nepriklausomybės simbolis. Jis buvo pastatytas 1928 m. minint Lietuvos nepriklausomybės dešimtmetį. Paminklas vaizduoja moterį, simbolizuojančią laisvę, ir yra vienas iš Ukmergės miesto pasididžiavimų. Tai puiki vieta apmąstymams apie Lietuvos istoriją ir jos kovą už nepriklausomybę.

4. Paminklas Prezidentui Antanui Smetonai

Paminklas Prezidentui Antanui Smetonai yra reikšmingas objektas Ukmergės rajone, simbolizuojantis pirmojo Lietuvos valstybės prezidento atminimą. Šis paminklas buvo iškilmingai atidengtas 2019 metų rugpjūčio 10 dieną Užulėnio kaime, priešais Užugirio mokyklą-muziejų. Paminklas yra 2,5 metro aukščio bronzinė skulptūra, stovinti ant granitinio, daugiau nei 0,5 metro aukščio pjedestalo. Skulptūrą sukūrė žinomas skulptorius Antanas Žukauskas, o ją išliejo Vilniaus bendrovės „Savitai“ skulptorius ir liedinimo meistras Rolandas Šmitas.

Paminklo gaminimo darbai truko apie šešis mėnesius. Pirmiausia buvo nulipdytas natūralaus dydžio molio modelis, nuo kurio buvo nuimtos gipsinės formos vaškinio modelio gamybai. Pagaminus vaškinį modelį, bronza buvo liejama atskiromis dalimis. Iš viso paminklo gamybai buvo sunaudota daugiau nei 400 kilogramų bronzos.

Šis paminklas yra ypatingai svarbus, nes jis pagerbia Antano Smetonos, vieno iš svarbiausių Lietuvos istorijos veikėjų, atminimą. Jis buvo pirmasis nepriklausomos Lietuvos prezidentas ir atliko svarbų vaidmenį kuriant modernią Lietuvos valstybę. Paminklas yra puiki vieta sustoti ir prisiminti šio iškilaus politiko nuopelnus bei jo indėlį į Lietuvos nepriklausomybę.

5. Skulptūra „Vilkmergė“

Skulptūra „Vilkmergė“ simbolizuoja miesto pavadinimo kilmę. Pagal legendą, miestas pavadintas Vilkmergės vardu, kuris kilo nuo vilkų merginos – mitinės būtybės. Ši skulptūra stovi miesto centre ir yra populiarus turistų fotografijų objektas. Tai puiki vieta sužinoti daugiau apie Ukmergės legendas ir mitologiją.

6. Ukmergės miesto laikrodis

Ukmergės miesto laikrodis yra unikalus miesto simbolis. Jis stovi miesto centre ir yra ne tik praktiškas, bet ir dekoratyvus objektas. Laikrodis yra puikiai matomas ir tampa miesto gyvenimo dalimi, susitikimo vieta vietiniams gyventojams ir turistams.

7. Skulptūra „Dailininkas su paveikslu“

Ši skulptūra vaizduoja dailininką, tapantį paveikslą, ir yra pastatyta miesto centre. Tai simbolizuoja Ukmergės menininkų bendruomenę ir jų indėlį į miesto kultūrinį gyvenimą. Skulptūra yra mėgstama miesto gyventojų ir lankytojų, nes ji skatina kūrybiškumą ir meninį saviraišką.

8. Prezidento Antano Smetonos dvaras

Prezidento Antano Smetonos dvaras yra esantis Užulėnio kaime, netoli Ukmergės. Tai istorinė vieta, kurioje gyveno pirmasis Lietuvos prezidentas. Dvare yra išlaikyta autentiška to laikmečio atmosfera, galima pamatyti prezidento asmeninius daiktus, baldus ir interjero detales. Dvaras yra puiki vieta susipažinti su Smetonos gyvenimu ir jo veikla.

9. Siesikų dvaras – pilis

Siesikų dvaras – pilis yra dar viena įspūdinga vieta netoli Ukmergės. Ši gotikinė pilis, pastatyta XV a., yra puikus architektūros pavyzdys su turtinga istorija. Dvaro teritorijoje galima pasivaikščioti po parką, apžiūrėti pilies interjerą ir sužinoti daugiau apie jos savininkus. Tai puiki vieta tiek istorijos, tiek architektūros mėgėjams.

10. Taujėnų dvaras

Taujėnų dvaras yra vienas iš geriausiai išsilaikiusių ir restauruotų dvarų Lietuvoje. Šis dvaras, pastatytas XVIII a., yra apsuptas nuostabaus parko su tvenkiniais ir takeliais. Dvaro rūmuose galima apžiūrėti autentišką interjerą, išvysti meno kūrinius ir sužinoti daugiau apie dvaro istoriją. Tai puiki vieta romantiškam pasivaikščiojimui ir poilsiui gamtoje.

Ukmergė turi daugybę įdomių vietų, kurios patiks tiek istorijos, tiek kultūros mėgėjams. Tai puiki vieta savaitgalio išvykai, kurioje galima praleisti laiką tiek vieniems, tiek su šeima ar draugais.

Šaltiniai:

Vytautas

Autorius

Vytautas

Kelionių ir skrydžių patarimai