Lankytinos vietos Rumunija
Dalintis

Rumunija yra šalis, turtinga istorija, kultūra ir nuostabiais gamtos peizažais. Čia rasite viduramžių pilis, žavingus senamiesčius ir kvapą gniaužiančius kalnus. Šis gidas padės jums atrasti 10 lankytinų vietų, kurias privalote aplankyti Rumunijoje.

1. Bran pilis

Istorija

Bran pilis, dar žinoma kaip Drakulos pilis, buvo pastatyta 1377 metais kaip gynybinė tvirtovė, skirta saugoti strategiškai svarbų perėjimą per Karpatų kalnus. Ši pilis garsėja savo ryšiais su Vladu Tepesu, žinomu kaip Drakula, kuris buvo žiaurus XV amžiaus Valakijos princas. Nors nėra įrodymų, kad Vlad Tepes kada nors būtų gyvenęs šioje pilyje, legendos apie jo žiaurumus suteikė piliai tamsią aurą. Šiandien pilis yra viena lankomiausių turistinių vietų Rumunijoje ir traukia tūkstančius lankytojų kasmet.

Gyventojų citatos

„Bran pilis yra ne tik turistų traukos objektas, bet ir mūsų istorijos dalis. Tai vieta, kurioje galima pajusti viduramžių dvasią.“ – Ana, vietinė gidė.

Praktiniai patarimai

  • Darbo laikas: pilis atvira lankytojams nuo 9:00 iki 18:00.
  • Bilietų kaina: suaugusiesiems 45 RON, vaikams 25 RON.
  • Rekomenduojama atvykti anksti ryte, kad išvengtumėte didelių turistų srautų.

2. Pelešo pilis

Istorija

Pelešo pilis yra viena gražiausių pilių Europoje, pastatyta 1873–1914 metais. Ji buvo Rumunijos karalių vasaros rezidencija ir simbolizuoja karališką prabangą bei modernumą. Pilies statybą pradėjo karalius Karolis I, siekdamas sukurti modernią ir prabangią rezidenciją, atspindinčią Rumunijos didybę ir kultūrinį paveldą. Viduje galima pamatyti įvairių Europos stilių, tokių kaip renesanso, gotikos ir baroko, interjerus. Šiandien Pelešo pilis yra muziejus, kurio eksponatai atspindi Rumunijos karališkosios šeimos istoriją ir gyvenimo būdą.

Gyventojų citatos

„Pelešo pilis yra tikras architektūros šedevras, kuriame galima pamatyti ne tik nuostabius interjerus, bet ir mėgautis aplinkiniais kalnais.“ – Mihai, istorijos entuziastas.

Praktiniai patarimai

  • Pilis yra Sinajoje, apie 120 km nuo Bukarešto.
  • Bilietų kaina: nuo 30 iki 60 RON priklausomai nuo lankymo maršruto.
  • Fotografavimas viduje yra mokamas papildomai.

3. Transfagarašano kelias

Istorija

Transfagarašano kelias, pastatytas 1970-aisiais, yra vienas įspūdingiausių kalnų kelių pasaulyje. Jis buvo pastatytas Nicolae Ceaușescu iniciatyva kaip strateginis karinis kelias, skirtas greitam kariuomenės judėjimui per Karpatų kalnus. Kelią statant, dirbo tūkstančiai kareivių, o statybos metu žuvo nemažai žmonių dėl sudėtingų sąlygų. Šis vingiuotas kelias siekia aukščiausius kalnų taškus, todėl suteikia nepakartojamų vaizdų ir adrenalino pojūtį vairuotojams. Kelias yra tapęs ne tik strateginiu objektu, bet ir turistų traukos centru, garsėjančiu savo grožiu ir iššūkiu vairuotojams.

Gyventojų citatos

„Važiuoti Transfagarašano keliu yra nepamirštama patirtis. Tai tikras vairuotojų rojus.“ – Andrei, automobilių entuziastas.

Praktiniai patarimai

  • Kelias yra atidarytas tik vasarą, nuo birželio iki spalio.
  • Rekomenduojama planuoti kelionę iš anksto dėl neprognozuojamų oro sąlygų.
  • Pasirūpinkite degalais ir maistu, nes pakelėje yra mažai degalinių ir restoranų.

4. Sibiu senamiestis

Istorija

Sibiu yra vienas seniausių Rumunijos miestų, įkurtas 1191 metais vokiečių kolonistų, žinomų kaip saksai. Miestas greitai tapo svarbiu ekonominiu ir kultūriniu centru, garsėjančiu savo amatininkais ir prekyba. Viduramžiais Sibiu buvo viena iš turtingiausių ir galingiausių Transilvanijos miestų, o jo gynybinės sienos ir bokštai yra išlikę iki šių dienų. Šiandien Sibiu senamiestis yra puikiai išsaugotas istorinis ansamblis, kuris 2007 metais buvo paskelbtas Europos kultūros sostine, pritraukdamas daugybę turistų ir kultūros renginių.

Gyventojų citatos

„Sibiu senamiestis yra vieta, kur galima pajusti tikrąją Rumunijos dvasią. Kiekvienas pastatas čia pasakoja savo istoriją.“ – Elena, vietinė gyventoja.

Praktiniai patarimai

  • Aplankykite Didžiąją ir Mažąją aikštes, Brukentalio muziejų.
  • Geriausias laikas lankytis – vasarą, kai vyksta daugybė festivalių.
  • Patogiai apsiaukite, nes dauguma senamiesčio gatvių yra grįstos akmenimis.

5. Maramurešo kaimai

Istorija

Maramurešo regionas yra garsus savo tradiciniais mediniais namais ir bažnyčiomis. Ši sritis mažai pakito per šimtmečius ir išlaikė unikalų kaimo gyvenimo būdą. Maramurešo kaimuose galima pamatyti autentišką rumunišką architektūrą, kuri atspindi vietinių gyventojų meistriškumą medžio apdirbime. Regionas garsėja savo medinėmis bažnyčiomis, kurios įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šiandien Maramurešas yra gyvas muziejus po atviru dangumi, kur galima pamatyti, kaip gyveno ir dirbo mūsų protėviai.

Gyventojų citatos

„Maramurešas yra vieta, kur gali pamatyti, kaip gyveno mūsų protėviai. Tai tikra laiko mašina.“ – Ioana, vietinė gyventoja.

Praktiniai patarimai

  • Aplankykite Barsanos medinę bažnyčią ir Sapantos „Linksmąjį kapinyną“.
  • Geriausias būdas pažinti regioną – apsistoti pas vietinius gyventojus.
  • Išbandykite tradicinius vietinius patiekalus.

6. Bukarešto parlamento rūmai

Istorija

Bukarešto parlamento rūmai, dar vadinami Liaudies rūmais, yra didžiausias administracinis pastatas pasaulyje. Pastatas buvo pradėtas statyti 1984 metais pagal Nicolae Ceaușescu nurodymus, siekiant sukurti monumentalų simbolį, atspindintį jo režimo galybę. Statyboms buvo panaudoti milijonai tonų medžiagų, o projektas pareikalavo daugybės darbininkų ir resursų. Parlamento rūmai yra 270 metrų ilgio, 240 metrų pločio ir 86 metrų aukščio, juose yra daugiau nei 1,000 kambarių. Šiandien rūmai yra ne tik vyriausybės būstinė, bet ir turistinis objektas, atveriantis lankytojams duris į savo prabangius interjerus.

Gyventojų citatos

„Parlamento rūmai yra tiek didingas, tiek kontraversiškas simbolis. Tai vieta, kuri priverčia susimąstyti apie mūsų istoriją.“ – Radu, istorikas.

Praktiniai patarimai

  • Ekskursijos vyksta kelis kartus per dieną, rekomenduojama rezervuoti bilietus iš anksto.
  • Bilietų kaina: nuo 35 RON.
  • Apsirenkite patogiai, nes ekskursija apima daug vaikščiojimo.

7. Sibiu Astra muziejus

Istorija

Astra muziejus po atviru dangumi yra vienas didžiausių tokio tipo muziejų Europoje. Jis buvo įkurtas 1963 metais ir skirtas Rumunijos kaimo gyvenimo būdui ir tradicijoms išsaugoti. Muziejuje eksponuojami daugiau nei 300 pastatų iš skirtingų Rumunijos regionų, įskaitant namus, bažnyčias, malūnus ir amatininkų dirbtuves. Kiekvienas pastatas yra autentiškas ir atspindi specifinį etnografinį regiono stilių. Lankytojai gali pamatyti, kaip žmonės gyveno ir dirbo prieš šimtmečius, bei susipažinti su tradiciniais amatininkų darbais.

Gyventojų citatos

„Astra muziejus yra puiki vieta susipažinti su Rumunijos kaimo kultūra. Tai tarsi kelionė į praeitį.“ – Maria, muziejaus darbuotoja.

Praktiniai patarimai

  • Bilietų kaina: suaugusiesiems 25 RON, vaikams 10 RON.
  • Muziejus veikia visus metus, bet geriausia lankytis šiltuoju sezonu.
  • Dėvėkite patogius batus, nes muziejaus teritorija yra didelė.

8. Cluj-Napoca

Istorija

Cluj-Napoca yra vienas didžiausių Transilvanijos miestų, garsus savo universitetais ir kultūrinėmis tradicijomis. Miestas buvo įkurtas Romos imperijos laikais ir išlaikė savo istorinį žavesį per amžius. Viduramžiais Cluj-Napoca tapo svarbiu prekybos ir amatų centru, o jo gyventojai prisidėjo prie miesto klestėjimo. Šiandien miestas yra dinamiškas kultūros centras, kuriame vyksta daugybė festivalių, parodų ir koncertų. Cluj-Napoca taip pat garsėja savo gyvybinga naktinio gyvenimo scena ir jaunimo energija.

Gyventojų citatos

„Cluj-Napoca yra vieta, kur susitinka senovė ir modernumas. Tai gyvas ir dinamiškas miestas.“ – Alex, studentas.

Praktiniai patarimai

  • Aplankykite St. Michael’s bažnyčią ir Piata Unirii aikštę.
  • Mieste daug restoranų ir kavinių, kur galima paragauti vietinės virtuvės.
  • Miestas geriausiai pažįstamas pėsčiomis arba dviračiu.

9. Delta Dunării

Istorija

Dunojus delta yra viena didžiausių ir geriausiai išsaugotų deltų Europoje. Ji yra namai daugybei paukščių rūšių ir siūlo unikalią ekosistemą. Delta susiformavo per tūkstantmečius, kai Dunojus, viena didžiausių Europos upių, išsiliejo į Juodąją jūrą, sukurdamas sudėtingą kanalų, ežerų ir pelkių tinklą. Šiandien Dunojus delta yra UNESCO pasaulio paveldo objektas ir svarbus biosferos rezervatas. Lankytojai gali mėgautis paukščių stebėjimu, žvejyba ir ekskursijomis valtimi po šią nuostabią gamtos oazę.

Gyventojų citatos

„Delta Dunării yra rojus gamtos mylėtojams. Tai vieta, kur galima pabėgti nuo civilizacijos ir pasijusti tikra gamtos dalimi.“ – Ioan, ekologas.

Praktiniai patarimai

  • Geriausias laikas lankytis yra nuo gegužės iki rugsėjo.
  • Rekomenduojama ekskursija su vietiniu gidu.
  • Nepamirškite apsaugos nuo saulės ir vabzdžių.

10. Sinaia vienuolynas

Istorija

Sinaia vienuolynas buvo įkurtas 1695 metais ir yra vienas svarbiausių religinių paminklų Rumunijoje. Vienuolyną įkūrė Mihail Cantacuzino, grįžęs iš kelionės į Sinajaus kalną Egipte, todėl vienuolynas buvo pavadintas Sinajos garbei. Vienuolynas turi dvi bažnyčias: senąją, pastatytą XVII a. pabaigoje, ir naująją, pastatytą XIX a. pradžioje. Vienuolyno kompleksas yra apsuptas gražių sodų ir siūlo ramią aplinką meditacijai ir maldai. Šiandien Sinaia vienuolynas yra ne tik religinė vieta, bet ir turistinis objektas, pritraukiantis lankytojus savo istorine ir dvasine atmosfera.

Gyventojų citatos

„Sinaia vienuolynas yra šventa vieta, kurioje galima atrasti ramybę ir istoriją. Tai tikras dvasios prieglobstis.“ – Andreea, vienuolė.

Praktiniai patarimai

  • Vienuolynas yra netoli Pelešo pilies, todėl galima aplankyti abi vietas vienu metu.
  • Darbo laikas: nuo 8:00 iki 18:00.
  • Įėjimas yra nemokamas, tačiau aukos yra laukiamos.

Apibendrinimas

Rumunija yra šalis, turinti daug įvairių ir įdomių vietų, kurios patiks tiek istorijos, tiek gamtos mylėtojams. Nuo didingų pilių iki nuostabių gamtos peizažų – kiekvienas ras ką nors ypatingo. Keliaudami po Rumuniją, nepamirškite mėgautis vietos virtuve ir draugiškų gyventojų svetingumu.

D.U.K.

Kokiu metų laiku geriausia lankytis Rumunijoje?

Geriausias laikas lankytis Rumunijoje yra nuo gegužės iki spalio, kai oras yra šiltas ir palankus kelionėms.

Ar Rumunijoje saugu keliauti?

Taip, Rumunija yra saugi šalis keliauti, tačiau, kaip ir bet kur kitur, svarbu laikytis įprastų atsargumo priemonių.

Kokios valiutos naudojamos Rumunijoje?

Rumunijoje naudojama valiuta yra Rumunijos lėja (RON).

Ar reikia vizos keliaujant į Rumuniją?

Šengeno zonos šalių piliečiams viza nereikalinga. Kitiems keliautojams rekomenduojama pasitikrinti su vietos ambasada ar konsulatu.

Kaip patogiausia keliauti po Rumuniją?

Patogiausia keliauti po Rumuniją yra automobiliu, tačiau taip pat gerai išvystyta viešojo transporto sistema, įskaitant traukinius ir autobusus.

Rekomenduojame paskaityti:
Top 7 lankytinos vietos Bukarešte
Rumunijos nacionaliniai patiekalai
Visi Rumunijos miestai

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!