lankytinos vietos bukarešte
Dalintis

Bukareštas, Rumunijos sostinė, yra miestas, kuriame susipina istorija, kultūra ir modernumas. Čia rasite tiek didingus architektūros paminklus, tiek šiuolaikines pramogas. Šis gidas padės jums atrasti septynias lankytinas vietas Bukarešte, kurios paliks neišdildomą įspūdį.

1. Parlamento rūmai

Istorija

Bukarešto parlamento rūmai, dar vadinami Liaudies rūmais, yra didžiausias administracinis pastatas pasaulyje. Statyba prasidėjo 1984 metais pagal Nicolae Ceaușescu nurodymus, siekiant sukurti monumentalų simbolį, atspindintį jo režimo galybę. Statyboms buvo panaudoti milijonai tonų medžiagų, o projektas pareikalavo daugybės darbininkų ir resursų. Rūmai yra 270 metrų ilgio, 240 metrų pločio ir 86 metrų aukščio, juose yra daugiau nei 1,000 kambarių. Šiandien rūmai yra ne tik vyriausybės būstinė, bet ir turistinis objektas, atveriantis lankytojams duris į savo prabangius interjerus.

Gyventojų citatos

„Parlamento rūmai yra tiek didingas, tiek kontraversiškas simbolis. Tai vieta, kuri priverčia susimąstyti apie mūsų istoriją.“ – Radu, istorikas.

Praktiniai patarimai

  • Ekskursijos vyksta kelis kartus per dieną, rekomenduojama rezervuoti bilietus iš anksto.
  • Bilietų kaina: nuo 35 RON.
  • Apsirenkite patogiai, nes ekskursija apima daug vaikščiojimo.

2. Herastrau parkas ir Kaimo muziejus

Istorija

Herastrau parkas, oficialiai žinomas kaip Karolio II parkas, buvo įkurtas 1936 metais ir yra didžiausias parkas Bukarešte. Parke yra ir garsusis Rumunijos Kaimo muziejus, įkurtas 1936 metais, kuris eksponuoja tradicinius rumuniškus namus, bažnyčias ir ūkius iš įvairių šalies regionų. Tai vienas didžiausių ir seniausių muziejų po atviru dangumi Europoje.

Gyventojų citatos

„Herastrau parkas yra tikra miesto oazė. Čia galima pailsėti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti gamtos ramybe.“ – Ioana, vietinė gyventoja.

Praktiniai patarimai

  • Parkas yra puiki vieta pasivaikščiojimams, piknikams ir vandens pramogoms.
  • Kaimo muziejus veikia visus metus, bilietų kaina suaugusiesiems – 15 RON, vaikams – 4 RON.
  • Dėvėkite patogią avalynę, nes muziejaus teritorija yra didelė.

3. Ateneum rūmai

Istorija

Bukarešto Ateneum, pastatytas 1888 metais, yra neoklasicistinio stiliaus koncertų salė ir vienas svarbiausių kultūros paminklų mieste. Jis buvo suprojektuotas prancūzų architekto Albert Galleron ir yra žinomas dėl savo įspūdingo kupolo ir nuostabių freskų, vaizduojančių svarbiausius Rumunijos istorijos momentus. Ateneum rūmai yra pagrindinė Bukarešto filharmonijos „George Enescu“ koncertų vieta.

Gyventojų citatos

„Ateneum yra ne tik architektūros šedevras, bet ir svarbiausia mūsų kultūros vieta. Koncertai čia visada būna ypatingi.“ – Mihai, muzikos entuziastas.

Praktiniai patarimai

  • Rekomenduojama apsilankyti viename iš koncertų, kad patirtumėte nuostabią akustiką ir atmosferą.
  • Bilietų kainos priklauso nuo renginio, tačiau svyruoja nuo 30 iki 150 RON.
  • Fotografavimas viduje paprastai yra ribojamas, tad pasitikrinkite taisykles prieš lankymą.

4. Senamiestis (Lipscani)

Istorija

Bukarešto senamiestis, dar vadinamas Lipscani, yra viena seniausių miesto dalių, kurioje išlikę daugybė istorinių pastatų, gatvių ir aikščių. Ši vieta nuo viduramžių buvo svarbus prekybos centras, kur pirkliai iš viso pasaulio susitikdavo keistis prekėmis. Po komunizmo žlugimo senamiestis buvo atgaivintas ir tapo populiaria vieta tiek vietiniams, tiek turistams.

Gyventojų citatos

„Senamiestis yra vieta, kur galima pajusti tikrąją Bukarešto dvasią. Tai vieta, kur senovė susitinka su modernumu.“ – Elena, vietinė gyventoja.

Praktiniai patarimai

  • Senamiestyje gausu restoranų, kavinių ir barų, todėl tai puiki vieta vakarui praleisti.
  • Daugybė parduotuvių siūlo unikalius suvenyrus ir rankdarbius.
  • Būkite atsargūs dėl kišenvagių, ypač vakare ir per didelius renginius.

5. Triumfo arka

Istorija

Bukarešto Triumfo arka buvo pastatyta 1922 metais, siekiant pagerbti Rumunijos kariuomenės ir Didžiojo karo (Pirmojo pasaulinio karo) didvyrius. Pirmoji arka buvo laikina ir pagaminta iš medžio, bet 1936 metais ji buvo perstatyta iš granito, siekiant sukurti nuolatinį paminklą. Arka primena Paryžiaus Triumfo arką ir yra svarbus nacionalinis simbolis, naudojamas svarbių valstybinių švenčių ir paradų metu.

Gyventojų citatos

„Triumfo arka yra vienas žymiausių Bukarešto simbolių. Ji simbolizuoja mūsų tautos vienybę ir stiprybę.“ – Radu, istorikas.

Praktiniai patarimai

  • Lankymo metu galite pakilti į arkos viršų ir mėgautis nuostabiais miesto vaizdais.
  • Įėjimas į vidų yra nemokamas, tačiau kartais gali būti ribojamas dėl specialių renginių.
  • Geriausias laikas aplankyti yra per nacionalines šventes, kai vyksta paradai.

6. Cotroceni rūmai

Istorija

Cotroceni rūmai, pastatyti 1895 metais, buvo skirti Rumunijos karališkajai šeimai ir yra žinomi dėl savo elegantiškos architektūros ir prabangios interjero. Rūmai buvo suprojektuoti prancūzų architekto Paul Gottereau ir yra puikus neoklasicistinio stiliaus pavyzdys. Po Antrojo pasaulinio karo rūmai tapo Rumunijos prezidento rezidencija ir oficialia vyriausybės būstine.

Gyventojų citatos

„Cotroceni rūmai yra istorijos ir elegancijos įsikūnijimas. Tai vieta, kurioje galima pajusti praeities didybę.“ – Maria, istorijos entuziastė.

Praktiniai patarimai

  • Lankymas yra leidžiamas tik su gidu, todėl būtina iš anksto rezervuoti ekskursiją.
  • Bilietų kaina: suaugusiesiems 40 RON, studentams ir senjorams – 20 RON.
  • Fotografavimas viduje yra ribojamas, todėl pasitikrinkite taisykles prieš lankymą.

7. Cismigiu sodas

Istorija

Cismigiu sodas yra seniausias ir vienas gražiausių parkų Bukarešte, įkurtas 1847 metais. Parkas buvo suprojektuotas pagal austrų kraštovaizdžio architekto Karl Friedrich Wilhelm Meyer planą ir yra žinomas dėl savo romantinio stiliaus, gražių tvenkinių ir daugybės žaliųjų erdvių. Cismigiu sodas yra populiari vieta tiek vietiniams, tiek turistams, kurie čia ateina pasivaikščioti, atsipalaiduoti ar pasimėgauti gamtos ramybe.

Gyventojų citatos

„Cismigiu sodas yra tikras perlas miesto centre. Tai vieta, kur galima pabėgti nuo kasdienio streso ir mėgautis gamtos grožiu.“ – Ioana, vietinė gyventoja.

Praktiniai patarimai

  • Geriausias laikas lankytis yra pavasarį ir vasarą, kai žydi gėlės ir parkas yra pilnas gyvybės.
  • Parke yra daug suoliukų ir pavėsinių, kur galima atsipalaiduoti ir skaityti knygą.
  • Nepamirškite aplankyti parko kavinės, kur galima paragauti vietinių skanėstų.

Apibendrinimas

Bukareštas yra miestas, kuris stebina savo įvairiapusiškumu ir istorijos bei modernumo deriniu. Nuo didingų architektūros paminklų iki ramybės oazių miesto širdyje – kiekvienas lankytojas ras kažką ypatingo. Keliaudami po Bukareštą, nepamirškite mėgautis vietos kultūra, virtuve ir šiltais gyventojų pasveikinimais.

D.U.K.

Kokiu metų laiku geriausia lankytis Bukarešte?

Geriausias laikas lankytis Bukarešte yra nuo gegužės iki spalio, kai oras yra šiltas ir palankus kelionėms.

Ar Bukarešte saugu keliauti?

Taip, Bukareštas yra saugus miestas keliauti, tačiau, kaip ir bet kur kitur, svarbu laikytis įprastų atsargumo priemonių, ypač turistinėse vietose.

Kokios valiutos naudojamos Bukarešte?

Bukarešte, kaip ir visoje Rumunijoje, naudojama valiuta yra Rumunijos lėja (RON).

Ar reikia vizos keliaujant į Rumuniją?

Šengeno zonos šalių piliečiams viza nereikalinga. Kitiems keliautojams rekomenduojama pasitikrinti su vietos ambasada ar konsulatu.

Kaip patogiausia keliauti po Bukareštą?

Patogiausia keliauti po Bukareštą yra viešuoju transportu, įskaitant autobusus, troleibusus, tramvajus ir metro. Taksiai ir automobilių nuoma taip pat yra populiarūs pasirinkimai.

Rekomenduojame paskaityti:
Top 10 lankytinų vietų Rumunijoje
Rumunijos nacionaliniai patiekalai

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!