Lapkritis Egipte – tai malonumas keliautojams, nes suteikia puikią progą tyrinėti faraonų šalį esant švelniam orui ir giedram dangui. Šaliai pereinant į rudenį, vasaros karštis tampa tolimu prisiminimu, jį pakeičia vėsesnės dienos ir gaivūs vakarai. Šis mėnuo sujungia turistinio sezono pabaigą ir ramesnio laikotarpio pradžią, todėl jis puikiai subalansuotas tiems, kurie ieško ir ryškių kultūrinių patirčių, ir ramių akimirkų senovės stebuklų apsuptyje. Išsiaiškinkime, kuo lapkritis yra išskirtinis mėnuo kelionėms po istoriją menančius Egipto kraštovaizdžius.

Lapkričio mėnesio orai: gaivaus oro gurkšnis

Lapkričio mėnesio orai, ko gero, yra vienas geriausių laikų lankytis Egipte. Dienos temperatūra yra maloniai šilta, apie 20-25 °C, o naktys gali būti vėsios, ypač dykumų vietovėse. Dėl tokio malonaus klimato tyrinėjimai lauke ir ekskursijos po lankytinas vietas yra ne tik pakenčiami, bet ir labai malonūs, nes lankytojai gali pasinerti į turtingą Egipto istoriją ir nuostabią geografiją be didelio karščio naštos.

Lankytinos vietos, kurias būtina aplankyti dėl malonaus lapkričio mėnesio klimato

  • Gizos piramidės ir Sfinksas: lapkritis – puikus metas aplankyti šiuos žymius paminklus, nes oras vėsesnis, o žmonių minios mažesnės. Palankus oras leidžia ilgiau ir neskubant tyrinėti šiuos objektus.
  • Karnako šventykla ir Luksoro šventykla: Dėl žemesnės temperatūros po šiuos senovinius Luksoro šventyklų kompleksus vaikščioti maloniau, nes galite neskubėdami įvertinti sudėtingus hieroglifus ir milžiniškas statulas.
  • Asuanas: Asuano miestas su gražiomis salomis ir nubių kultūra ypač malonus lapkričio mėnesį. Pasivažinėkite Nilu felukomis arba aplankykite Filae šventyklą be intensyvios saulės.
  • Sivos oazė: Lapkričio mėnuo yra idealus tyrinėti šią atokią oazę, kurioje galima pamatyti senovinių griuvėsių, kultūros ir gamtos grožio derinį, o temperatūra yra komfortiška.

Kelionių patarimai lapkričio mėnesio lankytojams

  • Apsirenkite: Nors dienos šiltos, vakarai gali būti vėsūs, ypač dykumų vietovėse arba prie Nilo. Patartina įsidėti įvairių drabužių, kad galėtumėte juos sluoksniuoti.
  • Užsisakykite iš anksto: Lapkričio pradžioje vis dar sulaukiama nemažai turistų, todėl iš anksto pasirūpinę nakvyne ir ekskursijomis galite išvengti paskutinės minutės rūpesčių.
  • Mėgaukitės puikiais lauke: Tai puikus metas mėgautis lauko pramogomis, tokiomis kaip skrydis oro balionu Luksore, safaris dykumoje ar net stovyklavimas po žvaigždėmis Baltojoje dykumoje.
  • Kultūriniai renginiai: Tai puikus mėnuo pažinti ne tik senovės paminklus, bet ir turtingą Egipto kultūros audinį.

Ar lapkritis vertas kelionės?

Tikrai. Lapkritį galima mėgautis nepakartojamu maloniu oru, nedidelėmis turistų miniomis ir nesenstančiu Egipto istorinių ir gamtos stebuklų žavesiu. Nesvarbu, ar Egipte lankotės pirmą kartą, ar keliaujate pakartotinai, Egiptas lapkritį suteikia unikalią galimybę susipažinti su didžiuliu šalies kultūriniu paveldu, kuris atsiveria malonaus rudeniško oro fone.

Išvada

Apsilankymas Egipte lapkričio mėnesį – tai galimybė patirti tai, kas geriausia iš abiejų pasaulių: Egipto saulės šilumą be vasaros karščio ir galimybę palyginti ramiai tyrinėti senovines vietoves prieš žiemą atvykstant miniai žmonių. Nuo didingų piramidžių iki ramaus Nilo ir gyvybingų Kairo gatvių – Egiptas lapkritį yra kelionė per laiką, kultūrą ir gamtos grožį, kuri žada palikti prisiminimus visam gyvenimui. Taigi susikraukite lagaminus ir leiskitės į Egipto nuotykį, kuriame dera komfortas, atradimai ir žavesys vienoje įspūdingiausių šalių Žemėje.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!