Spalio mėnuo Egipte keliautojams yra atradimas – čia puikiai dera šiltos dienos ir vėsios naktys, o tai yra ryškus kontrastas šalį alinančiai vasarai. Šiuo metų laiku prasideda pats kelionių sezono įkarštis, nes dėl malonaus klimato Egipto senovės stebuklų tyrinėjimas tampa ne tik pakenčiamas, bet ir labai malonus. Tačiau ne tik dėl patogaus oro, bet ir dėl ko spalis yra vertas Egipto nuotykių? Nuo triukšmingų Kairo gatvių iki ramių Nilo krantų – pasidomėkime, kokie orai, stebuklai ir išmintis keliaujant į Egiptą spalio mėnesį.

Orai spalio mėnesį: Tinkamiausias metas apsilankyti

Spalio mėnesį prasideda ilgai lauktas atokvėpis nuo vasaros karščio, o vidutinė temperatūra svyruoja nuo komfortiškos 20 °C naktį iki šiltos, bet malonios 30 °C dienos metu. Šį mėnesį būna giedros, saulėtos dienos ir mažai kritulių, todėl tai idealus metas turistams tyrinėti daugybę Egipto istorinių objektų ir gamtos kraštovaizdžių.

Lankytinos vietos, kurias būtina aplankyti esant puikiam spalio mėnesio orui

  • Gizos piramidės ir Sfinksas: vėsesni spalio mėnesio orai sudaro puikias sąlygas tyrinėti šiuos žymius senovės Egipto civilizacijos simbolius be atšiaurios vasaros saulės.
  • Luksoro ir Karnako šventyklos: Aplankykite šiuos didingus šventyklų kompleksus ir atraskite senovės Tėbų širdį. Švelnesnė temperatūra leidžia mėgautis klajonėmis po šias didžiules vietas.
  • Abu Simbelas: Spalis – puikus metas aplankyti šią baimę keliančią šventyklą, nes komfortiška oro temperatūra dar labiau sustiprina įspūdžius, patirtus žiūrint į kolosalias Ramzio II statulas saulėtekio metu.
  • Kruizas Nilu: Spalio mėnesį, kai Nilo lygis po vasaros yra aukštesnis, susidaro idealios sąlygos kruizui – lankytojai gali neskubėdami apžiūrėti Aukštutinio Egipto įžymybes patogiai įsitaisę laive.

Kelionių patarimai spalio mėnesio lankytojams

  • Užsisakykite iš anksto: Spalio mėnuo yra vienas geriausių mėnesių Egiptui aplankyti, todėl skrydžius, apgyvendinimą ir ekskursijas verta užsisakyti iš anksto, kad gautumėte geriausius pasiūlymus ir išvengtumėte nusivylimo.
  • Susipakuokite daiktus visoms progoms: Todėl pasiimkite lengvų dieninių drabužių ir šiltesnių drabužių nakčiai.
  • Būkite hidratuoti ir apsaugoti: Saulė vis dar gali būti stipri, ypač vidury dienos. Reguliariai tepkitės apsauginiu kremu nuo saulės, dėvėkite skrybėlę ir gerkite daug vandens, kad išliktumėte hidratuoti.
  • Mėgaukitės lauko valgiais: Pasinaudokite maloniais vakarais ir išbandykite Egipto virtuvės įvairovę bei skonį lauko restoranuose, kuriuose šiuo metų laiku yra mažiau žmonių ir kur kas maloniau valgyti.

Ar spalio mėnesį verta keliauti?

Spalis, be abejonės, yra vienas palankiausių mėnesių Egiptui aplankyti. Orai yra patys geriausi, puikiai suderinantys šilumą ir komfortą, todėl turistai gali visiškai mėgautis Egiptu garsėjančiais nuotykiais lauke. Nesvarbu, ar Egipte lankotės pirmą kartą, ar grįžtate norėdami gilintis į jo istoriją, spalio mėnesį Egiptas nenuvils, nes pasiūlys vientisą tyrinėjimo, kultūros ir poilsio derinį.

Išvada

Kelionė į Egiptą spalio mėnesį – tai galimybė patirti geriausius šalies įspūdžius. Dėl oro, lankytinų vietų ir pulsuojančios gyvybės miestuose ir palei Nilą šis laikas yra nepakartojamas. Egiptas spalį žada nuostabą, atradimus ir egiptietišką svetingumą – nuo įkvepiančių senovės civilizacijų paminklų iki hipnotizuojančio dykumos kraštovaizdžio grožio. Tad kam laukti? Puikus Egipto nuotykis jūsų laukia šį spalį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!