Atsisveikinant su vasara, rugsėjis Egipte – žavus metas keliautojams, norintiems tyrinėti senovinius Nilo slėnio stebuklus po atlaidesniu dangumi. Šis mėnuo žymi laipsnišką perėjimą nuo vasaros karščio prie švelnesnės ir malonesnės rudens temperatūros. Tačiau ko tiksliai galite tikėtis iš rugsėjo mėnesio kelionės į šią faraonų, piramidžių ir galingojo Nilo šalį? Turime viską, ko reikia norint suplanuoti nepamirštamą nuotykį Egipte – nuo įžvalgų apie orus iki būtinų aplankyti lankytinų vietų ir išmanių kelionių patarimų.

Rugsėjo mėnesio orai

Rugsėjis Egipte – permainų mėnuo, kai temperatūra pradeda žemėti, o tai suteikia daugiau komforto keliaujant nei per patį vasaros įkarštį. Nors mėnesio pradžioje dienos vis dar būna gana šiltos – vidutinė temperatūra svyruoja nuo 25 °C iki 35 °C, tačiau rugsėjo pabaigoje karštis pradeda mažėti, ypač rugsėjo pabaigoje. Vakarai tampa vis malonesni, puikiai tinkantys vakarieniauti po atviru dangumi ar neskubant plaukioti Nilu.

Pagrindinės lankytinos vietos

  • Kairas ir Gizos plynaukštė: Sfinksas ir piramidės: Vėsesniais rytais ir vakarais būtina aplankyti žymiąsias piramides ir Sfinksą. Egipto muziejų Kaire, kuriame sukaupta daugybė artefaktų, taip pat maloniau tyrinėti be vasaros karščio.
  • Aleksandrija: Rugsėjį Viduržemio jūros miestas Aleksandrija žavi jūros vėjeliu ir istorinėmis vietomis, įskaitant Aleksandrijos biblioteką ir Kaitbėjaus tvirtovę.
  • Kruizas Nilu tarp Luksoro ir Asuano: Šį metų laiką kruizas Nilu yra ypač stebuklingas, nes galite patogiai mėgautis saulės deniu ir nuostabiais senovinių šventyklų bei kapaviečių vaizdais upės pakrantėse.
  • Sivos oazė: Siwa oazė siūlo unikalų kultūrinių ir gamtinių lankytinų vietų derinį vėsesniame dykumos klimate.

Patarimai, kaip keliauti rugsėjo mėnesį

  • Susipakuokite daiktus atsižvelgiant į kintančią temperatūrą: Rugsėjį, kai keičiasi orai, verta susipakuoti lengvus drabužius dienai ir ką nors šiltesnio vėsesniems vakarams.
  • Būkite hidratuoti: Net ir atslūgus karščiams, labai svarbu išlikti hidratuotam, ypač tyrinėjant lauko vietoves.
  • Užsisakykite iš anksto: Nors rugsėjį turistų būna mažiau nei vasarą, dėl švelnesnių orų tai vis dar populiarus metas. Patartina iš anksto užsisakyti nakvynę ir ekskursijas.
  • Mėgaukitės veikla lauke: Pasinaudokite maloniu oru ir mėgaukitės lauko pramogomis: paskraidykite oro balionu virš Luksoro, pasiplaukiokite feluke Nilu ar keliaukite į safarį dykumoje.

Ar rugsėjis vertas kelionės?

Tikrai. Rugsėjis – puikus metas Egipto lankymui: vėsesnis oras, mažiau turistų ir vis dar daug saulės. Įžymios šalies lankytinos vietos yra šiek tiek mažiau perpildytos, todėl jas galima tyrinėti ramiau. Nesvarbu, ar stebėtumėte senovės paminklų didybę, ar pasinertumėte į gyvybingą vietos kultūrą, Egiptas rugsėjį – tai patirtis, kuri sujungia geriausius vasaros kelionių privalumus su artėjančio rudens privalumais.

Išvada

Kelionės į Egiptą rugsėjo mėnesį – viliojantis pasiūlymas, kuriame senovės istorijos žavesys dera su sezoninių pokyčių įkarštyje esančios šalies grožiu. Tai metas, kai Egipto vaizdais ir garsais galite mėgautis neskubėdami, o oras yra palankesnis. Tad kam laukti? Susikraukite lagaminus ir pasiruoškite leistis į kelionę po Egiptą, kuri žada ne tik istorinį švietimą, bet ir meteorologinės magijos prisilietimą.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!