Rugpjūtį vykti į Egiptą – tai tarsi patekti į gyvą istorijos vadovėlį po kaitria saule. Dėl temperatūros, kuri yra iššūkis net patiems ištvermingiausiems keliautojams, galima suabejoti, ar verta patirti tokį karštį. Įspėjimas: tikrai gali būti, jei tik gerai pasiruošite ir pajusite nuotykių dvasią. Šiame vadove sužinosite, ko tikėtis dėl oro sąlygų, kokius įkvepiančius lankytinus objektus įtraukti į savo maršrutą ir kaip patogiai jaustis Egipto vasaros įkarštyje. Taigi, atskleiskime kelionės į Egiptą rugpjūčio mėn. paslaptis ir sužinokime, kaip maksimaliai išnaudoti šią saulės nutviekstą kelionę.

Orai rugpjūtį: Rugpjūčio mėnesio karštis

Įsivaizduokite karščiausią dieną, kokią kada nors esate patyrę. Padidinkite tą karštį ir pradėsite artėti prie to, kaip Egiptas atrodo rugpjūtį. Temperatūra nuolat svyruoja apie 38 °C ir daugiau, ypač pietiniuose miestuose, tokiuose kaip Luksoras ir Asuanas. Kaire, nors ir šiek tiek vėsiau, vis tiek karšta. Svarbiausia čia yra saulė – ji intensyvi, o didžiulėse atvirose erdvėse, kuriose yra garsiausių Egipto lankytinų vietų, pavėsio labai mažai.

Ką pamatyti, nepaisant karščio

  • Gizos piramidės ir Sfinksas: rugpjūtį piramidės yra tokios pat didingos, kaip ir rugpjūtį, ir jas būtina aplankyti, o šį mėnesį, norint išvengti karščio, dar svarbiau apsilankyti anksti ryte.
  • Luksoro šventykla ir Karnakas: Šių senovinių kompleksų tyrinėjimas ankstyvą rytą arba vėlyvą popietę leis pasijusti tarsi sugrįžus į praeitį, tačiau be minios žmonių vėsesniais mėnesiais.
  • Nilo upė: Rugpjūtį ypač patrauklus kruizas Nilu. Upė suteikia šiek tiek atokvėpio nuo karščio, o vėjelis leidžia maloniau apžiūrėti lankytinas vietas.
  • Raudonosios jūros kurortai: Raudonosios jūros kurortai: Jei norite suderinti istoriją ir poilsį, Raudonosios jūros kurortuose galite mėgautis pasaulinio lygio nardymu ir nardymu, taip pat prabanga paplūdimio baseinuose ir oro kondicionieriumi.

Išgyvenimo patarimai rugpjūčio mėnesio keliautojams

  • Svarbiausia – hidratacija: Rugpjūčio karštyje dar svarbiau gerti pakankamai vandens. Visuomet su savimi turėkite vandens buteliuką.
  • Apsirenkite protingai: Lengvi, laisvai krentantys šviesių spalvų drabužiai padės atspindėti saulės spindulius. Taip pat būtina dėvėti plačiabrylę skrybėlę ir UV spindulius saugančius akinius nuo saulės.
  • Ieškokite pavėsio ir oro kondicionieriaus: karščiausiu dienos metu planuokite užsiėmimus uždarose patalpose arba apsilankymus muziejuose. Daugelyje Egipto muziejų yra oro kondicionieriai, kurie suteikia galimybę ir praturtinti kultūrą, ir pailsėti nuo karščio.
  • Pasinaudokite siesta: Perimkite vietos gyventojų įprotį ilsėtis vidurdienį. Tai ne tik padės išvengti karščiausios dienos dalies, bet ir padės atsigaivinti vakaro tyrinėjimams.

Ar rugpjūtis yra tinkamas metas vykti į Egiptą?

Nors rugpjūtis Egipte neabejotinai karštas, jis taip pat suteikia unikalių galimybių. Žmonių minios yra mažesnės, todėl galima asmeniškiau susipažinti su senovinėmis vietomis. Apgyvendinimo ir ekskursijų kainos gali būti mažesnės, todėl šis metas yra palankus biudžetui. Tinkamai pasirūpinus ir pakoregavus tvarkaraštį, kelionė į Egiptą rugpjūčio mėnesį gali būti neįtikėtinai turininga patirtis.

Išvada

Egipto odisėja rugpjūtį – ne silpnų nervų žmonėms, tačiau tiems, kurie pasiryžę kovoti su karščiu, tai nepakartojamas nuotykis. Egiptas rugpjūtį – nuo senovinių šventyklų lankymo saulėtekio metu iki plaukimo Nilu saulėlydžio metu – siūlo drąsiems keliautojams galimybę palyginti vienišiems tyrinėti legendines vietas. Taigi, susipakuokite kremą nuo saulės, pasiruoškite karščiui ir pasiruoškite leistis į kelionę laiku faraonų šalyje.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!