Egiptas liepą – vien pagalvojus apie jį, kyla vaizdai apie saulės nutviekstas piramides ir didžiules auksines dykumas. Tačiau ar kelionė į šią senovinę šalį vienu karščiausių mėnesių yra tikrai gera idėja? Nebijokite, bebaimiai keliautojai, nes jūs patekote į pagrindinį vadovą, kaip keliauti po Egipto stebuklus pačiame vasaros įkarštyje. Mes jus supažindinome su viskuo – nuo orų, kuriuos teks atlaikyti, iki lankytinų vietų, kurių tikrai negalima praleisti. Taigi, pasiimkite kepurę, kremą nuo saulės ir pasinerkime į tai, kas Egiptą liepą paverčia unikaliu, nors ir šiek tiek sudėtingu nuotykiu.

Orai liepos mėnesį: Ko galite tikėtis?

Pirmiausia pakalbėkime apie orus. Liepos mėnesį Egipte, vienu žodžiu, karšta. Ir ne šiaip karštis – kalbame apie tokį karštį, kuris verčia susimąstyti, ar netyčia neįžengėte į orkaitę. Tokiose populiariose vietose kaip Kairas ir Luksoras temperatūra dieną gali pakilti iki 35 °C ir daugiau. Tačiau štai kas svarbiausia: dėl mažo drėgnumo karštis yra labiau pakenčiamas, nei galite tikėtis. Be to, naktys dykumoje gali būti stebėtinai vėsios ir suteikti taip reikalingą atokvėpį nuo dienos karščio.

Lankytinos vietos, kurias būtina pamatyti per karščius

  • Gizos piramidės ir Sfinksas: Taip, bus karšta, tačiau liepos mėnesį šie stebuklai būna mažiau lankomi. Ankstyvas rytas – geriausias pasirinkimas, jei norite apsilankyti ir įkvepiančioje, ir gana patogioje vietoje.
  • Luksoro Karalių slėnis: Karalių slėnis: ši vieta, kurioje yra faraonų kapai, yra privaloma aplankyti. Apsvarstykite galimybę užsisakyti skrydį oro balionu auštant, kad pamatytumėte kvapą gniaužiančią ir vėsesnę perspektyvą.
  • Asuanas ir Filėjų šventykla: Ši graži deivei Izidei skirta šventykla yra saloje, kurioje pučia vėjas ir atsiveria vaizdai, dėl kurių verta keliauti. Vėlyvą popietę pasivažinėjimas feluke Nilu – puikus būdas atvėsti.
  • Abu Simbelas: Čia esančios šventyklos yra vienos įspūdingiausių Egipte, tačiau liepos mėn. čia būna mažiau pėsčiųjų. Šventyklų interjeruose galima vėsiai pasislėpti nuo saulės.

Patarimai, kaip keliauti liepos mėnesį

  • Būkite hidratuoti: Šis klausimas yra savaime suprantamas. Sausas karštis dehidratuos jus greičiau, nei spėsite ištarti: „Kur yra artimiausia oazė?”.
  • Tinkamai apsirenkite: Lengvi, orui pralaidūs drabužiai – geriausias jūsų draugas. Nepamirškite skrybėlės ir akinių nuo saulės!
  • Planuokite ankstyvą rytą: Įveikite karštį anksti pradėdami žvalgytis po apylinkes, o vidurdienio saulę išnaudokite kaip pretekstą ilgiems, neskubantiems pietums.
  • Pasinaudokite naktinėmis pramogomis: Vėsesniais vakarais galėsite mėgautis vakarienės kruizu Nilu – nuo gyvybingų suktų iki vakarienės kruizo Nilu.

Ar verta vykti?

Taigi, ar verta keliauti į Egiptą liepos mėnesį? Be abejo, jei šiek tiek pasiruošite ir pasirenkate lankstų maršrutą. Minios žmonių yra mažiau, kainos mažesnės, o lankytini objektai tokie pat nuostabūs. Be to, Egiptas po vasaros saule suteikia senovės stebuklams dar daugiau žavesio.

Egipto nuotykiai liepos mėnesį neabejotinai yra sudėtingi, tačiau taip pat nepaprastai naudingi. Pasirūpinę tinkamomis atsargumo priemonėmis, civilizacijos lopšį galite tyrinėti visu jo saulės nubučiuotu grožiu ir sukurti prisiminimus, kurie išliks visam gyvenimui.

Štai jums ir vadovas, kaip kuo geriau išnaudoti Egiptą liepos mėnesį. Nesvarbu, ar grožitės senovės piramidėmis, ar plaukiojate laivu po Nilą, ar tyrinėjate gyvybingus turgus po žvaigždėmis, Egiptas liepą – tai nepakartojama patirtis. Ar esate pasirengę leistis į nepamirštamą vasaros nuotykį?

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!