Kiek salų sudaro filipinai?
Dalintis

Filipinai yra viena iš labiausiai išskirtinių šalių pasaulyje dėl savo geografinės padėties ir sudėtingo salyno pobūdžio. Šalis, įsikūrusi pietryčių Azijoje, garsėja savo įspūdinga gamta, tropiniais miškais, balto smėlio paplūdimiais ir tūkstančiais salų, išsibarščiusių Ramiajame vandenyne. Bet kiek tiksliai salų sudaro Filipinus? Šiame straipsnyje apžvelgsime Filipinų salyną, jo svarbiausias salas ir jų geografinę reikšmę.

Filipinų Salynas: 7,641 Sala

Filipinus sudaro 7,641 sala, kurios išsidėsčiusios Pietų Kinijos jūroje, Filipinų jūroje ir Ramiajame vandenyne. Iš šių salų tik apie 2,000 yra apgyvendintos, o likusios yra negyvenamos arba itin mažos. Šios salos kartu sudaro Filipinų valstybę, kuri yra viena didžiausių salų šalių pasaulyje.

Salų skaičius buvo patikslintas 2016 m., kai Filipinų Nacionalinė kartografijos ir išteklių informacijos agentūra (NAMRIA) atrado papildomų salų, kurios anksčiau nebuvo užregistruotos. Taip salų skaičius išaugo nuo 7,107 iki 7,641.

Trys Pagrindinės Salynų Grupės

Filipinai yra suskirstyti į tris pagrindines salynų grupes: Luzonas, Visajai ir Mindanao. Šios geografinės sritys apima didžiausias ir svarbiausias Filipinų salas, kuriose gyvena dauguma šalies gyventojų ir yra įsikūrę svarbiausi miestai bei infrastruktūra.

Luzonas

Luzonas yra didžiausia ir svarbiausia Filipinų sala, kurioje yra sostinė Manila ir daugiausia šalies gyventojų. Luzonas yra šiaurinėje Filipinų dalyje ir yra politinis, ekonominis ir kultūrinis šalies centras.

  • Plotas: Apie 109,965 kvadratinių kilometrų.
  • Pagrindiniai miestai: Manila (sostinė) ir Quezon City.
  • Svarbiausios lankytinos vietos: Mayono ugnikalnis, Taal ežeras ir Banaue ryžių terasos.

Visajų Salos

Visajai yra centrinė Filipinų dalis, kurią sudaro daugybė mažesnių salų. Šiame regione yra keletas populiariausių turistinių vietų, garsėjančių balto smėlio paplūdimiais, nardymo vietomis ir gražiais gamtos kraštovaizdžiais.

  • Pagrindinės salos: Cebu, Bohol, Negros, Leyte, Samar ir Panay.
  • Pagrindiniai miestai: Cebu City ir Iloilo.
  • Svarbiausios lankytinos vietos: Chocolate Hills (Bohol), Cebu kriokliai ir nardymo vietos aplink Apo rifą.

Mindanao

Mindanao yra antra pagal dydį Filipinų sala, esanti pietinėje šalies dalyje. Ši sritis yra mažiau išvystyta ir mažiau apgyvendinta nei Luzonas ar Visajai, tačiau joje taip pat yra gražių gamtos išteklių ir kalnų.

  • Plotas: Apie 97,530 kvadratinių kilometrų.
  • Pagrindiniai miestai: Davao City ir Cagayan de Oro.
  • Svarbiausios lankytinos vietos: Apo kalnas, Samal sala ir Maria Cristina kriokliai.

Filipinų Salų Įvairovė

Filipinų salos yra ne tik įvairios dydžiu, bet ir gamtiniu bei kultūriniu požiūriu. Nuo didžiulių, gyvybingų salų, tokių kaip Luzonas ir Mindanao, iki mažų negyvenamų atolų – kiekviena sala turi savo unikalią gamtinę aplinką, tradicijas ir kultūrą.

Didelės Salos

Dauguma Filipinų gyventojų gyvena didžiosiose salose, kuriose vystoma infrastruktūra ir ekonomika. Luzonas ir Mindanao yra du pagrindiniai salos centrai, kuriuose vyksta didžioji dalis šalies ekonominės veiklos. Čia yra didžiausi miestai, pramonės centrai, universitetai ir politinės institucijos.

Mažos Salos

Daug mažesnių Filipinų salų yra negyvenamos arba jose gyvena tik nedidelės bendruomenės. Šios salos garsėja savo nepaliesta gamta, įspūdingais paplūdimiais, koralų rifais ir turtinga jūros gyvūnija. Jos pritraukia nardytojus ir gamtos mylėtojus iš viso pasaulio. Kai kurios salos, kaip Palawan ir Boracay, yra gerai žinomos dėl savo turistinių kurortų, tačiau daugelis kitų mažų salų išlieka nepaliestos ir laukinės.

Apibendrinimas

Filipinų salynas, sudarytas iš 7,641 salos, yra vienas iš unikaliausių ir gamtos turtais turtingiausių pasaulyje. Su trimis pagrindinėmis salų grupėmis – Luzonu, Visajais ir Mindanao – Filipinai siūlo ne tik įspūdingus kraštovaizdžius, bet ir turtingą kultūrą bei įvairias turistines vietas. Nesvarbu, ar norite tyrinėti didžiųjų salų kultūrą ir istoriją, ar atsipalaiduoti nuošaliuose tropiniuose paplūdimiuose, Filipinai turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!