Kelionės į Tailandą ir iš jo atgal į Lietuvą su alkoholiu ir cigaretėmis turi konkrečius muitinės apribojimus, kurie priklauso nuo vietos įstatymų ir taisyklių. Štai apžvalga:

Į Tailandą

  1. Alkoholis: Asmenys, vyresni nei 20 metų, gali atsivežti iki 1 litro stipraus alkoholio (daugiau nei 22% alkoholio turinčio gėrimo).
  2. Cigaretės: Galima įsivežti iki 200 cigarečių arba 250 gramų tabako.

Šie kiekiai yra maksimalūs leistini kiekiai asmeniniam vartojimui be mokesčių. Viršijus šiuos limitus, gali būti taikomi muitai.

Iš Tailando į Lietuvą

  1. Alkoholis:
    • Asmenys, vyresni nei 17 metų, gali įsivežti iki 10 litrų stipraus alkoholio arba 20 litrų silpnesnio alkoholio (iki 22% alkoholio turinčio gėrimo), arba 90 litrų vyno (iš kurių ne daugiau kaip 60 litrų gali būti putojantis vynas), arba 110 litrų alaus.
  2. Cigaretės:
    • Asmenys, vyresni nei 17 metų, gali įsivežti 200 cigarečių, arba 100 cigarilų (kurių kiekviena ne sveria daugiau nei 3 gramus), arba 50 cigarų, arba 250 gramų tabako, arba proporcingą derinį iš šių kategorijų.

Viršijus šiuos limitus, įsigyti produktai bus apmokestinami pagal Lietuvos muitinės tarifus.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad šie kiekiai yra būdingi daugumai tarptautinių kelionių, tačiau visada rekomenduojama patikrinti paskutinius duomenis prieš kelionę, kad būtų užtikrintas atnaujintas informacijos tikslumas. Tuo pat metu reikėtų žinoti, kad gali būti papildomų apribojimų dėl tam tikrų prekių, ypač jei vykstama su didesniais kiekiais ar prekybiniais tikslais.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!