Gruodis yra vienas iš populiariausių mėnesių lankyti Tailandą, žymintis aukščiausio turizmo sezono pradžią. Šiuo metu orai yra vieni geriausių metų laikų: vėsūs, sausi ir labai malonus. Tai yra idealus laikas tyrinėti šalies įvairias dalis, nuo miestų iki salų, mėgautis paplūdimiais ir kultūriniais renginiais.

Oro sąlygos

Gruodžio mėnesį Tailande vyrauja vėsūs ir sausi orai, su vidutinėmis dienos temperatūromis apie 26-30 laipsnių šilumos. Tai yra patogiausias metas kelionėms, nes išvengiama stiprių liūčių ir aukšto drėgnumo, kuris būdingas lietingajam sezonui. Naktys gali būti šiek tiek vėsesnės, ypač šalies šiaurėje.

Lankytinos vietos

Gruodžio mėnesį yra daug puikių vietų visoje Tailande, kurias verta aplankyti:

  • Bangkokas – šis dinamiškas miestas siūlo daugybę veiklų: nuo istorinių šventyklų ir karališkųjų rūmų iki modernių prekybos centrų ir naktinio gyvenimo.
  • Chiang Mai – šiaurėje esantis miestas yra žinomas dėl savo kalnų peizažų, tradicinių šventyklų ir naktinių turgų, kurie yra puikus būdas patirti lokalų gyvenimą.
  • Pietų Tailandas – salos, tokios kaip Phuket, Koh Samui ir Koh Phi Phi, gruodžio mėnesį yra idealios atostogų vietos su saulėtais paplūdimiais ir puikiais nardymo taškais.
  • Ayutthaya – šis senovinis miestas, esantis šalia Bangkok, yra puiki vieta išmokti šalies istorijos ir pamatyti įspūdingas griuvėsių vietas.

Kultūriniai renginiai

Gruodis taip pat yra kupinas kultūrinių švenčių ir renginių, įskaitant Kalėdas ir Naujuosius Metus, kurie yra plačiai švenčiami visoje šalyje, nepaisant to, kad Tailandas yra budistinė šalis. Taip pat šiuo metu vyksta įvairūs muzikos festivaliai ir kitos šventinės pramogos, pritraukiančios tiek vietinius, tiek turistus.

Ar verta vykti?

Gruodis yra puikus laikas aplankyti Tailandą, jei ieškote sausų ir patogių orų sąlygų, norite mėgautis turtinga kultūrine patirtimi bei atrasti tiek miestų dinamiškumą, tiek ramybę salų paplūdimiuose. Nors šiuo metu turistų skaičius yra didesnis, tačiau organizacija ir pasiruošimas gali padėti išvengti minios ir išnaudoti viską, ką Tailandas turi pasiūlyti. Taigi, jeigu mėgstate šventinį laikotarpį ir norite patirti šalies šilumą ir svetingumą, gruodis yra idealus mėnuo jūsų kelionei.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!