Lapkritis Tailande prasideda sausasis sezonas, kai orai tampa vėsesni ir sausesni, todėl šis mėnuo laikomas vienu iš geriausių kelionei. Tai yra metas, kai šalis sulaukia didesnio turistų srauto, prasideda aukštasis turizmo sezonas, tačiau vis dar galima rasti ramybės kai kuriose šalies dalyse. Aptarkime, koks oras būdingas šiam laikotarpiui, ką verta aplankyti ir kodėl lapkritis yra puikus laikas aplankyti Tailandą.

Oro sąlygos

Lapkričio mėnesį Tailande orai yra malonūs – dienos yra šiltos, bet ne perkaitusios, o vakarai gali būti vėsesni. Vidutinė temperatūra svyruoja tarp 25 ir 30 laipsnių šilumos. Lietus pasitaiko retai, o saulėtų dienų skaičius didėja, suteikiant puikias sąlygas įvairioms lauko veikloms ir tyrinėjimams.

Must-visit lankytinos vietos

Lapkričio mėnesį Tailandas siūlo daugybę lankytinų vietų:

  • Bangkokas – šiuo metu galima išsamiai apžiūrėti miestą, apsilankyti šventyklose, tokiuose objektuose kaip Wat Arun ir Karališkieji rūmai, be baimės, kad lietus sugadins dienos planus.
  • Chiang Mai – šis miestas šiaurėje yra ypač žavus lapkritį, kai čia vyksta Loi Krathong ir Yi Peng festivaliai, kurie žymi šviesų paleidimą į dangų ir vandens paviršių, sukurdami stulbinantį vaizdą.
  • Pietinės salos – Phuket, Koh Samui ir Koh Phi Phi yra idealios vietas mėgautis paplūdimio atostogomis, nes oras yra puikus ir jūra – rami.
  • Ayutthaya – šis istorinis miestas, esantis netoli Bangkok, yra puiki vieta dienos išvykai, kur galima pamatyti įspūdingus senovės statinius ir griuvėsius.

Kultūriniai renginiai

Kaip minėta, lapkritis yra ypatingas mėnuo dėl Loi Krathong ir Yi Peng festivalių, kurie yra vieni iš labiausiai laukiamų ir fotografuojamų renginių Tailande. Šie festivaliai simbolizuoja naujos pradžios prašymą ir yra švenčiami su muzika, šokiais ir, žinoma, šviesų paleidimu.

Ar verta vykti?

Lapkritis yra vienas iš optimaliausių mėnesių lankytis Tailande dėl savo malonių orų sąlygų, didelio kultūrinių renginių skaičiaus ir galimybės mėgautis šalies grožiu be didelio turistų srauto, kuris būdingas gruodžio mėnesiui. Jei ieškote derinio tarp puikių orų, mažesnio turistų skaičiaus ir turiningos kultūrinės patirties, lapkritis yra puikus laikas aplankyti Tailandą.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!