Balandžio mėnesis Tailande yra žymus ne tik kaip vienas iš karščiausių mėnesių metų, bet ir kaip laikotarpis, kupinas šventės ir šurmulio dėl Songkran festivalio, Tailando Naujųjų metų šventės. Tai ypatingas mėnuo, kai tradicija ir modernumas susipina, suteikiant keliautojams neįprastą patirtį. Šiame įraše aptarsime orų sąlygas, must-visit lankytinas vietas ir pagrindines šio mėnesio šventes.

Oro sąlygos

Balandis Tailande yra pats karščiausias mėnuo, su vidutinėmis temperatūromis siekiančiomis net 30-36 laipsnius šilumos. Tai yra prieš lietingąjį sezoną, todėl drėgmės lygis yra aukštas, o lietaus tikimybė didėja mėnesio pabaigoje. Šios sąlygos reikalauja pasiruošimo: reikėtų atsinešti pakankamai vandens, naudoti saulės kremą ir dėvėti lengvus, kvėpuojančius drabužius.

Must-visit lankytinos vietos

Nepaisant aukštų temperatūrų, balandžio mėnesis tebėra puikus laikas aplankyti keletą išskirtinių vietų:

  • Bangkokas – Songkran metu, miestas tampa gyva vandens mūšių arena, kur vietiniai ir turistai vieni kitiems pilsto vandenį, tai simbolizuoja nuodėmių ir nesėkmių nuplovimą.
  • Čiang Majus – čia Songkran švenčiamas ypatingai iškilmingai, su gausybėmis gatvės parodų, tradicinių šokių ir ceremonijų.
  • Pattaya – ši vietovė žinoma dėl savo ilgai trunkančio Songkran šventimo, kartais net iki savaitės, suteikiant daugiau galimybių patirti festivalio džiaugsmą.
  • Ayutthaya – ši istorinė vieta tampa unikalia šventės scena, kur slonai taip pat dalyvauja vandens mūšiuose, suteikdami nepakartojamą vaizdą.

Kultūriniai renginiai ir festivaliai

Balandžio mėnesio kulminacija yra Songkran festivalis, vykstantis visoje šalyje nuo balandžio 13 iki 15 dienos. Šis festivalis, žinomas kaip vandens mūšis, yra vienas iš labiausiai laukiamų metų įvykių, simbolizuojantis naują pradžią ir valymąsi. Tai puiki proga susipažinti su Tailando kultūra, papročiais ir dalyvauti bendruomeniškumo šventėje.

Ar verta vykti?

Nors balandis yra karščiausias mėnuo, jis taip pat suteikia unikalią galimybę patirti vieną iš ryškiausių ir prasmingiausių Tailando kultūrinių švenčių – Songkran. Jei esate pasiruošę aukštoms temperatūroms ir mėgstate aktyvias, įtraukiančias patirtis, balandžio mėnesis Tailande gali būti nepakartojama kelionė. Šis laikotarpis ypač tinka tiems, kurie nori gyvai patirti tradicines šventes ir susipažinti su vietos gyventojų gyvenimo būdu bei kultūra.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!