Tailandas kovo mėnesį žymi pereinamąjį laikotarpį nuo šaltojo sezono prie karštojo, kas suteikia unikalią galimybę patirti šios egzotiškos šalies žavesį. Nors oras pradeda šilti, tai vis dar laikoma viena iš palankiausių kelionės į Tailandą mėnesių. Kovo mėnesį galima ne tik išvengti didžiausių turistų minios, bet ir dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Šiame straipsnyje aptarsime klimato ypatybes, must-visit lankytinas vietas ir kodėl verta rinktis šį laikotarpį savo kelionei.

Oro sąlygos

Kovo mėnesį Tailande oras pradeda šilti, ypač dienomis, su vidutinėmis temperatūromis nuo 24 iki 34 laipsnių šilumos. Nors tai ir yra vienas iš karščiausių mėnesių šiaurėje, pavyzdžiui, Čiang Majuje, vis dar galima mėgautis sausomis ir saulėtomis dienomis. Pietuose, pavyzdžiui, Pukete ir Krabyje, oras išlieka malonus, su nedideliu lietaus kiekiu, todėl tai puikus laikas paplūdimio atostogoms.

Must-visit lankytinos vietos

Kovo mėnesį Tailandas siūlo daugybę aktyvių pramogų ir kultūrinių patirčių. Štai keletas vietų, kurias verta aplankyti:

  • Čiang Majus – šis miestas yra ypač žavus kovo mėnesį, kai vyksta garsusis Čiang Majaus gėlių festivalis, kurio metu miesto gatvės nusidažo įvairiaspalviais gėlių kilimais.
  • Bangkokas – nepaliaujamai gyvas ir spalvingas, šis miestas siūlo įvairias kultūrines patirtis, nuo šventyklų lankymo iki naktinio gyvenimo.
  • Sukhothai – šio istorinio parko lankymas kovo mėnesį yra puikus pasirinkimas dėl vėsesnių vakarų ir ryškiai žydrų dangų, kurie puikiai tinka fotografavimui.
  • Ayutthaya – ši senovinė sostinė, esanti šalia Bangkoko, siūlo įspūdingus budistų statinius ir griuvėsius, kurie yra įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Kultūriniai renginiai

Kovo mėnesį Tailandas švenčia keletą svarbių festivalių, įskaitant Nacionalinę Slonų dieną, kurios metu vyksta įvairios parodos ir renginiai, skirti pabrėžti šių įspūdingų gyvūnų svarbą Tailando kultūroje. Tai puiki proga susipažinti su vietos gyvūnijos apsaugos iniciatyvomis ir pamatyti slonų paradus.

Ar verta vykti?

Kovo mėnesis Tailande siūlo puikų balansą tarp malonaus klimato, mažesnių turistų srautų ir turiningo kultūrinio kalendoriaus. Šis mėnuo yra idealus laikas tiems, kurie nori išvengti didžiausios karščio bangos ir mėgautis sausomis bei saulėtomis dienomis. Tad jei planuojate kelionę, kuri apimtų tiek atsipalaidavimą paplūdimiuose, tiek kultūrinių renginių lankymą, kovo mėnesis Tailande yra puikus pasirinkimas.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!