Rugsėjis Tailande žymi lietingojo sezono pabaigą, nors lietūs vis dar yra įprasti. Šis mėnuo siūlo galimybę išvysti žaliuojantį kraštovaizdį ir mėgautis mažiau turistų bei geresnėmis kainomis. Toliau aptarsime, kokią įtaką orai daro kelionei, kokias lankytinas vietas reikėtų apsvarstyti ir ar verta vykti į Tailandą rugsėjo mėnesį.

Oro sąlygos

Rugsėjo mėnesį Tailande vyrauja nepastovūs orai, tačiau lietus dažniausiai yra trumpalaikis ir nėra toks gausus kaip ankstesniais mėnesiais. Vidutinė temperatūra išlieka apie 25–32 laipsnius šilumos. Drėgmė gali būti aukšta, tačiau dėl mažesnio turistų srauto ir lietaus, kelionių sąlygos išlieka patogios. Turistai, kurie nebijo šiek tiek lietaus, gali mėgautis mažiau užimtomis turistinėmis vietomis.

Must-visit lankytinos vietos

Rugsėjo mėnesį galite rasti keletą įdomių vietų Tailande, kurios yra ypatingai žavios dėl mažesnio turistų skaičiaus:

  • Bangkokas – miestas siūlo daugybę veiklų net lietingu oru, įskaitant šventyklas, muziejus ir prekybos centrus.
  • Chiang Mai – šis regionas pradeda matyti mažiau lietaus, o gamta išlieka gaivi ir žalia. Čia galite tyrinėti vietines rinkas, dalyvauti amatų dirbtuvėse ar apžiūrėti istorines vietas.
  • Pietų pakrantės salos – nors Koh Samui ir kiti pietiniai regionai vis dar patiria lietų, jūs galite rasti malonių dienų paplūdimyje tarp liūčių.
  • Khao Sok Nacionalinis Parkas – tai idealus metas tyrinėti parką, kuris lieka žalias ir gyvybingas dėl pastarojo laikotarpio liūčių.

Kultūriniai renginiai

Rugsėjis taip pat gali pasiūlyti keletą kultūrinių renginių, pvz., Phuket Vegetarian Festival, kuris yra vienas iš labiausiai spalvingų ir įdomių renginių šalyje, pritraukiantis tiek vietos gyventojus, tiek turistus.

Ar verta vykti?

Rugsėjis yra puikus laikas aplankyti Tailandą tiems, kurie mėgsta nuotykius ir nori išvengti didelių minios. Nors orai gali būti nepastovūs, tai taip pat reiškia, kad galite mėgautis didesniu privatumu ir autentiškais patyrimais be didelio turistų skaičiaus. Žemesnės kainos, mažesnis turistų skaičius ir galimybė išvysti šalies kultūrinį gyvenimą yra svarbios priežastys, dėl kurių verta apsvarstyti kelionę į Tailandą rugsėjo mėnesį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!