Tailandas yra viena iš populiariausių turistų lankomų šalių Azijoje, žavinti ne tik savo įspūdinga kultūra ir istorija, bet ir nepakartojamais gamtos vaizdais. Sausio mėnuo yra ypatingai patrauklus metas lankyti Tailandą, nes tai yra vadinamasis šaltojo sezono pikas. Šiame įraše aptarsime, kodėl verta vykti į Tailandą sausio mėnesį, ką būtina aplankyti ir kokios oro sąlygos laukia keliautojų.

Klimato ypatumai sausio mėnesį

Sausis Tailande yra vienas iš sausiausių ir vėsiausių mėnesių, o tai reiškia, kad kelionės sąlygos yra optimalios. Vidutinė oro temperatūra svyruoja nuo 20 iki 32 laipsnių šilumos, priklausomai nuo regiono. Šiaurėje, pavyzdžiui, Čiang Majuje, oras bus vėsesnis, o pietuose, pavyzdžiui, Pukete, šiltesnis ir drėgnesnis. Sausio mėnuo taip pat žymi mažiausią lietaus tikimybę, todėl tai puikus laikas mėgautis paplūdimiais ir atvirų oro veiklomis be didelio rūpesčio dėl lietaus.

Must-visit lankytinos vietos

Tailandas gali pasigirti įvairiapusiškumu, pradedant nuo šurmuliuojančių miestų iki atokų paplūdimių ir istorinių šventyklų. Sausio mėnesį ypač verta aplankyti:

  • Bangkokas – Tailandas prasideda čia, su jo šurmuliuojančiomis turgaus gatvėmis, šiuolaikiniais prekybos centrais ir nuostabiomis karališkomis šventyklomis, tokiais kaip Šventykla (Wat Phra Kaew) ir Karališkoji rūmų aikštė.
  • Ajutaja – UNESCO pasaulio paveldo miestas, kuris yra tik valandos kelio nuo Bankoko. Čia galima pamatyti senovės šventyklos griuvėsius ir paminklus, liudijančius Tailando karalystės istoriją.
  • Čiang Majus – Šiaurės Tailando kultūros sostinė, žinoma dėl savo šventyklų ir kalnų kraštovaizdžio. Nepraleiskite progos aplankyti Doi Suthep šventyklą, esančią kalnų viršūnėje.
  • Puketas ir Krabi – puikūs pietų Tailandas kurortai, kurie sausio mėnesį yra itin patrauklūs dėl savo šiltų ir skaidrių vandenų, tinka nardyti, buriuoti ar tiesiog mėgautis saule.

Sausio mėnesio festivaliai ir renginiai

Sausio mėnesį Tailandas švenčia kelis svarbius festivalius, kurie gali praturtinti kelionės patirtį. Vienas iš jų – Lopburi Ape festivalis, kurio metu miesto gatvėse vyksta įvairūs renginiai, o vietos beždžionės vaišinamos ypatingais maisto krūvais. Tai unikalus ir linksmas būdas susipažinti su vietos kultūra.

Ar verta vykti?

Atsižvelgiant į malonų klimatą, įvairias lankytinas vietas ir spalvingus kultūrinius renginius, sausio mėnuo Tailande yra vienas iš geriausių laikų apsilankyti. Sausis ne tik siūlo patogias kelionės sąlygas, bet ir leidžia išvengti didžiausio turistų antplūdžio, kas suteikia galimybę giliau panirti į autentišką Tailando patirtį. Kelionė į Tailandą sausio mėnesį yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško saulės, kultūros ir nuotykių derinio.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!