Belgija yra šalis, turinti daugybę oro uostų, kurie yra svarbūs ne tik šalies, bet ir Europos transporto tinklui. Ši šalis yra viena iš svarbiausių Europos transporto centrų, o jos oro uostai yra svarbi jungtis tarp Europos ir kitų pasaulio šalių.

Belgijos oro uostai yra modernūs ir efektyviai valdomi, taigi keliautojai gali tikėtis patogaus ir saugaus skrydžio. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius Belgijos oro uostus, jų istoriją, paslaugas ir kitus svarbius faktus, kurie padės jums geriau suprasti šią šalį ir jos transporto sistemą.

Svarbiausi Belgijos oro uostai

Belgija turi tris pagrindinius oro uostus: Briuselio tarptautinį oro uostą, Charleroi oro uostą ir Liuksemburgo oro uostą. Šie oro uostai yra svarbūs ne tik Belgijai, bet ir visai Europai, nes jie yra svarbios jungtys tarp Europos ir kitų pasaulio šalių.

Briuselio tarptautinis oro uostas (BRU)

Briuselio tarptautinis oro uostas yra didžiausias ir svarbiausias Belgijos oro uostas. Jis yra vienas iš svarbiausių Europos oro uostų ir aptarnauja daugiau nei 24 milijonus keleivių per metus. Šis oro uostas yra įsikūręs 12 km nuo Briuselio miesto centro ir yra svarbi jungtis tarp Europos ir kitų pasaulio šalių.

Briuselio tarptautinis oro uostas yra modernus ir efektyviai valdomas. Jis turi dvi terminalus, kurie aptarnauja tarptautinius ir vidaus skrydžius. Šiame oro uoste yra daugybė paslaugų, įskaitant restoranus, parduotuves, keityklos, automobilių nuomos paslaugas ir kt. Taip pat yra nemokamas belgų šokolado degustavimo kambarys, kuris yra labai populiarus tarp keliautojų.

Charleroi oro uostas (CRL)

Charleroi oro uostas yra antras pagal dydį Belgijos oro uostas ir yra svarbi jungtis tarp Europos ir kitų pasaulio šalių. Jis yra įsikūręs 46 km nuo Briuselio miesto centro ir yra labai populiarus tarp pigių skrydžių keliautojų.

Šis oro uostas yra mažesnis nei Briuselio tarptautinis oro uostas, tačiau jis taip pat yra modernus ir efektyviai valdomas. Jis turi vieną terminalą, kuriame yra daugybė paslaugų, įskaitant restoranus, parduotuves, keityklas ir kt. Taip pat yra nemokamas belgų alaus degustavimo kambarys, kuris yra labai populiarus tarp keliautojų.

Belgijos oro uostų istorija

Pirmasis Belgijos oro uostas buvo įkurtas 1915 metais Briuselyje. Jis buvo naudojamas tik kariniams tikslams ir buvo vadinamas Haren oro uostu. Po Pirmojo pasaulinio karo, šis oro uostas buvo atidarytas ir civiliniam aviacijai.

Po Antrojo pasaulinio karo, Belgija pradėjo plėsti savo oro uostų tinklą. 1948 metais buvo atidarytas Briuselio tarptautinis oro uostas, kuris tapo svarbia jungtimi tarp Europos ir kitų pasaulio šalių. Vėliau buvo atidaryti ir kiti oro uostai, įskaitant Charleroi ir Liuksemburgo oro uostus.

Šiandien Belgijos oro uostai yra modernūs ir efektyviai valdomi. Jie nuolat plėtojasi ir tobulėja, siekdami užtikrinti patogų ir saugų keliaujančiųjų patirtį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!