Belgija, esanti Vakarų Europoje, yra žinoma dėl savo viduramžių miestų, renesanso architektūros ir kaip Europos Sąjungos bei NATO būstinės vieta. Nors šalis nėra didelė, ji gali pasigirti turtinga istorija, unikaliu kultūros paveldu, išskirtiniu virtuvės meniu ir kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais. Čia yra TOP 10 lankytinų vietų Belgijoje, kurios atskleidžia šios įdomios ir įvairiapusiškos šalies grožį.

1. Briuselis – Grand Place (Didysis Aikštė)

Briuselio širdyje esanti Grand Place yra viena iš įspūdingiausių aikščių Europoje. UNESCO pasaulio paveldo sąraše esanti aikštė yra apsupta gausybe barokinių ir gocikinių stilių pastatų, įskaitant miesto rotušę ir istorinius gildijų namus. Kiekvienais metais čia vyksta gėlių kilimų renginiai, kurie traukia tūkstančius lankytojų.

2. Brugė – Viduramžių Miestas

Brugė, vadinamas Šiaurės Venecija, yra vienas iš geriausiai išsaugotų viduramžių miestų Europoje. Jo kanalai, koplyčios ir senovinės plytinės pastatų fasadas sukuria pasakišką atmosferą. Būtina aplankyti yra Belforto bokštas ir Markt aikštė, kurioje galima rasti daugybę kavinių ir parduotuvių.

3. Gentas – Senovinė Architektūra ir Menas

Gentas, dar vienas nuostabus Belgijos miestas, siūlo autentišką viduramžių patirtį su moderniu prisilietimu. Čia rasite įspūdingą Senosios Meno Galeriją (MSK) ir Sint-Baafskatedraal, kurioje yra

saugomas vienas iškiliausių meno kūrinių Europoje – Jano van Eycko „Gento Altorius”. Gentas taip pat žavisi savo grandioziniais architektūros paminklais, įskaitant Gravensteen pilį, kuri yra viena geriausiai išlikusių viduramžių tvirtovių Belgijoje.

4. Antverpenas – Deimantų Miestas

Antverpenas, antrasis pagal dydį Belgijos miestas, yra pasaulinė deimantų prekybos sostinė ir meno mylėtojų rojus. Čia įsikūręs Rubenso namas-muziejus, kur galima susipažinti su vieno iš žymiausių baroko meistrų Peterio Paulio Rubenso darbais. Be to, mieste galima aplankyti įspūdingą Onze-Lieve-Vrouwekathedraal (Mūsų Brangiosios Motinos katedrą) ir išskirtinę Antverpeno zoologijos sodą.

5. Leuvenas – Universitetų Miestas

Leuvenas yra žinomas dėl savo senojo universiteto, kuris yra vienas seniausių ir prestižiškiausių Europoje. Miestas taip pat garsėja išskirtinėmis architektūrinėmis vietomis, įskaitant Stadhuis (Rotušę), kuri yra puikus flamandų gotikos pavyzdys. Be to, Leuvenas yra puiki vieta paragauti tradicinio belgiško alaus.

6. Tervurenas – Afrikos Muziejus

Esantis netoli Briuselio, Tervureno miestelis yra žinomas dėl Afrikos muziejaus, kuris yra vienas iš svarbiausių muziejų pasaulyje, skirtų Centrinės Afrikos kultūrai. Aplankę muziejų, lankytojai taip pat gali pasivaikščioti po nuostabų Tervureno parką.

7. Namūras – Tvirtovės ir Gamtos Grožis

Namūras, įsikūręs prie Sambros ir Meuzės upių santakos, garsėja įspūdinga Citadelle de Namur – viena iš didžiausių tvirtovių Europoje. Tvirtovė yra puiki vieta sužinoti apie Belgijos karinę istoriją ir mėgautis kvapą gniaužiančiais vaizdais į miestą ir upių slėnį.

8. Dinantas – Gamtos Stulbinantis Grožis

Dinantas, esantis Valonijos regione, yra žinomas dėl savo įspūdingų gamtos vaizdų. Čia lankytojai gali apžiūrėti įspūdingą Dinantos citadelę ir mėgautis stulbinančiais vaizdais į Mauzės upę. Taip pat čia yra įspūdingas Collegiale Notre-Dame de Dinant, gotikinio stiliaus bažnyčia, kuri iškyla tiesiai prie upės kranto.

9. Ypres – Pirmojo Pasaulinio Karo Istorija

Ypres miestas, esantis Flandrijos regione, yra žinomas dėl savo svarbios vietos Pirmajame pasauliniame kare. Lankytojai gali apsilankyti Menin Gate, kur kiekvieną vakarą vyksta „Last Post” ceremonija, pagerbiant karo aukas. Taip pat čia yra įspūdingas In Flanders Fields muziejus, skirtas karo istorijai.

10. Spa – Kurorto Miestas

Spa, esantis Belgijos Ardenuose, yra žinomas kaip vienas iš pirmųjų modernių kurortų Europoje. Miestas siūlo puikias sąlygas atsipalaidavimui ir sveikatinimui, įskaitant įvairias mineralinio vandens vonias ir spa procedūras. Be to, Spa yra žinomas dėl savo įspūdingų Ardenuose esančių gamtos vaizdų ir Circuit de Spa-Francorchamps – vieno iš garsiausių lenktynių trasų pasaulyje.

Išvada

Belgija, nors ir nedidelė šalis, turi daugybę turistams siūlomų atrakcijų. Nuo istorinių miestų su jų viduramžių ir renesanso architektūra iki kvapą gniaužiančių gamtos stebuklų, Belgija yra tikras Europos brangakmenis. Kiekvienas miestas ir kiekviena vieta pasižymi savo unikaliu charakteriu ir istorija, o lankytinos vietos atspindi šalies kultūrinį ir istorinį turtingumą.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!