Liepos mėnuo Graikijoje yra vasaros šurmulio įsikūnijimas, rodantis šalį visu jos saulės nutviekstu grožiu. Šiuo laikotarpiu turizmo sezonas yra pats įkarštis, nes žadamas puikus paplūdimio oras, gyvybingi festivaliai ir Graikijos salų žavesys. Remdamiesi gausia kelionių patirtimi, pasidomėkime, kuo patraukli liepos mėnesio kelionė į Graikiją, atkreipdami dėmesį į vietas, kurias būtina aplankyti, ir klimato sąlygas, kurių galite tikėtis.

Kokie orai?

Liepa yra vienas karščiausių mėnesių Graikijoje – dienos temperatūra dažnai siekia 30-35 °C arba daugiau, ypač žemyninėje dalyje ir Kikladų salose. Salose šiek tiek atokvėpio suteikia sezoninis šiaurės vėjas meltemi, kuris atneša vėsesnius ir komfortiškesnius orus. Vakarai išlieka šilti, todėl puikiai tinka pramogoms lauke ir naktiniam gyvenimui.

Ar verta vykti?

Apsilankymas Graikijoje liepos mėnesį labai rekomenduojamas tiems, kurie nori patirti vasaros įspūdžių. Šalies legendinės salos, istorinės vietos ir šiltas svetingumas yra patys patraukliausi. Tiesa, tai yra pats turistinio sezono įkarštis, dėl kurio šurmuliuojančios minios ir didesnės kainos, tačiau dėl gyvybingos atmosferos ir nepakartojamo grožio Graikijos vasara gali būti verta viso to.

Ką pamatyti

Ikoniškos salos

Liepos mėnesį Graikijos salos yra svarbiausios šou žvaigždės. Būtina aplankyti Mikoną, garsėjantį prašmatniais paplūdimio klubais ir audringu naktiniu gyvenimu, ir Santorinį, pasižymintį nuostabiais saulėlydžiais ir unikalia architektūra. Kreta siūlo senovės istorijos, įvairių kraštovaizdžių ir puikių paplūdimių derinį. Ieškantiems ramesnio poilsio, mažiau žinomose salose, tokiose kaip Naksas, Parosas arba Dodekaneso ir Jonijos salos, siūlomi nuostabūs paplūdimiai ir ramesnė atmosfera.

Atėnai: modernus metropolis su giliu istorijos prieskoniu

Liepos mėnesį Atėnuose karšta, tačiau senovės istorijos tyrinėjimo žavesys nesumažėja. Ankstyvą rytą arba vėlyvą popietę apsilankę Akropolyje, Dzeuso Olimpo šventykloje ir Senovės agoroje, galite įveikti karštį. Tokiuose gyvybinguose miesto rajonuose, kaip Plaka ir Monastiraki, yra daugybė kavinių, restoranų ir parduotuvių, kuriose galima pasimėgauti vakarais, kai temperatūra atvėsta.

Festivaliai ir kultūriniai renginiai

Liepos mėnesį visoje Graikijoje gausu kultūrinių renginių. Tęsiamas Atėnų ir Epidauro festivalis, kurio metu senoviniuose teatruose rengiami spektakliai. Vyksta daugybė vietinių festivalių ir religinių švenčių, kuriose švenčiama graikų kultūra, muzika ir kulinarinės tradicijos. Dalyvaudami šiuose renginiuose galite geriau pažinti vietos gyvenimo būdą.

Nuotykiai lauke

Aktyvius keliautojus vilioja Graikijos gamtovaizdžiai. Samarijos tarpeklyje Kretoje galima leistis į žygius, kurie yra sudėtinga, bet naudinga patirtis. Rodo, Koso ir Paroso salose populiarus vandens sportas, pavyzdžiui, burlenčių sportas, jėgos aitvarų sportas ir buriavimas, kai išnaudojami stiprūs vasaros vėjai.

Kulinariniai malonumai

Liepos mėnesį graikų virtuvė – tai šviežių vietinių ingredientų šventė. Jūros gėrybės pajūryje, tradicinės tavernos kaimuose ir restoranai ant Atėnų stogų – tai kulinarinė patirtis, kurioje skonis dera su vaizdingu grožiu. Nepraleiskite progos pasimėgauti graikiškomis salotomis, ant grotelių kepta mėsa ir vietiniais sūriais, prie kurių galima išgerti ouzo arba taurę atšaldyto graikiško vyno.

Patarimai lankantis Graikijoje liepos mėn.

  • Būkite apsirūpinę vandeniu: Nešiokitės vandens, naudokite apsauginį kremą nuo saulės, o didžiausios saulės valandomis ieškokite pavėsio. Taip pat rekomenduojama dėvėti lengvus apsauginius drabužius ir kepures.
  • Planuokite iš anksto: Nakvynės vietos, keltai ir populiarūs lankytini objektai gali būti labai užimti. Užsisakykite bilietus iš anksto ir apsvarstykite galimybę įsigyti bilietus į perpildytas vietas.
  • Patirkite vietinį gyvenimą: Jei norite pažinti autentišką Graikijos kultūrą, tyrinėkite vietinius turgus, dalyvaukite kaimo šventėse ir pietaukite ten, kur pietauja vietiniai gyventojai.
  • Ieškokite ramesnių vietų: Net ir sezono įkarštyje galima rasti ne tokius perpildytus paplūdimius ir kaimus. Tyrinėjimai ir noras tyrinėti gali padėti atrasti šiuos paslėptus brangakmenius.

Išvada

Graikija liepą siūlo nepakartojamą vasaros patirtį, kurioje senovės istorija susilieja su salų gyvenimo gyvybingumu ir turtinga graikų kultūra bei virtuve. Nepaisant karščio ir minios žmonių, apsilankymas šiuo gyvybingu metų laiku teikia daug privalumų – saulės ieškotojams, kultūros entuziastams ir nuotykių ieškotojams siūloma daugybė nepamirštamų įspūdžių.

Kalá taxídia! Mėgaukitės Graikijos vasaros šiluma, grožiu ir įspūdžiais, kurdami prisiminimus, kurie išliks visam gyvenimui.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!