Dalintis

Rugpjūtis Graikijoje yra Viduržemio jūros vasaros zenitas, kuriam būdingas gyvybingas salų gyvenimas, kultūros festivaliai ir šilta, svetinga vietinių gyventojų dvasia. Šis mėnuo ir toliau žavi sezono įkarščiu, žadėdamas saulės nutviekstas dienas, krištolinį vandenį ir audringą naktinį gyvenimą. Remdamiesi gausiomis kelionių įžvalgomis, patyrinėkime Graikijos patrauklumą rugpjūtį, atkreipdami dėmesį į pagrindines lankytinas vietas ir į tai, ko galite tikėtis iš orų.

Kokie orai?

Rugpjūtis yra karščiausias mėnuo Graikijoje, kai temperatūra dažnai pakyla virš 30 °C, o kai kuriose vietovėse pasiekia net 40 °C. Salose ir pakrančių regionuose pučia tirpstantys vėjai, kurie suteikia gaivą. Naktys šiltos, todėl puikiai tinka mėgautis lauko restoranais ir naktiniu gyvenimu.

Ar verta vykti?

Saulės mylėtojams ir tiems, kurie ieško vasariškos nuotaikos, rugpjūtį Graikijoje tikrai verta vykti. Salos šurmuliuoja energija, jūros yra pačios patraukliausios, o kultūrinis kalendorius pilnas renginių. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad tai yra pats turizmo sezono įkarštis, todėl būkite pasiruošę miniai žmonių ir didesnėms kainoms. Tiems, kurie nori priimti šurmulingą atmosferą, rugpjūtis siūlo nepamirštamus Graikijos vasaros įspūdžius.

Ką pamatyti

Atėnai ir toliau

Rugpjūčio mėnesį Atėnuose karšta, tačiau istorinis Akropolio žavesys, Plakos rajono žavesys ir panoraminiai vaizdai nuo Likabeto kalvos yra nenugalimi. Daugelis atėniečių rugpjūtį vyksta į salas, todėl miestas gali būti mažiau perpildytas, o tai suteikia unikalią galimybę tyrinėti jo lobius ir mėgautis kultūriniu gyvenimu ramesniu tempu.

Festivaliai ir renginiai

Rugpjūtis Graikijoje yra švenčių metas, o rugpjūčio 15 d. vykstanti Kristaus žengimo į dangų šventė yra pagrindinė šventė. Daugelyje miestų ir salų vyksta festivaliai ir renginiai, kuriuose religinės apeigos derinamos su kultūriniais pasirodymais, muzika ir maistu. Dalyvaudami šiose šventėse galite giliau susipažinti su graikų tradicijomis ir bendruomenine dvasia.

Švęskite salose

Graikijos vasaros širdis – salos, kurių kiekviena pasižymi savitu charakteriu. Mikonosas ir Iosas garsėja audringu naktiniu gyvenimu ir gražiais paplūdimiais. Santorinis žavi nuostabiais vaizdais ir romantiškais saulėlydžiais, o Kretoje turtinga istorija dera su įvairiais kraštovaizdžiais. Jonijos salose, pavyzdžiui, Korfu ir Kefalonijoje, galima grožėtis sodriu kraštovaizdžiu ir skaidriu mėlynu vandeniu – tai šiek tiek vėsesnė alternatyva Egėjo jūros saloms.

Atraskite mažiau ištyrinėtus kraštus

Ieškantiems ramesnių vietų, mažiau aplankytos salos ir žemyninės dalies paslėpti brangakmeniai siūlo ramų grožį ir poilsį nuo minios. Peloponesas su senovinėmis vietovėmis, tokiomis kaip Epidauras ir Mikėnai, nuostabiais kraštovaizdžiais ir gražiais paplūdimiais yra fantastiška alternatyva. Epyro kalnuose ir Zagorio kaimuose vyrauja vėsesnė temperatūra ir kvapą gniaužianti gamta, puikiai tinkanti žygiams ir tyrinėjimams.

Vandens sportas

Rugpjūtį Egėjo ir Jonijos jūros puikiai tinka vandens sportui. Nuo burlenčių sporto Parose iki nardymo švariuose Dodekaneso salų vandenyse – nuotykių galimybių čia begalė. Plaukiojimas aplink Kikladų arba Sporadų salas taip pat gali būti nepaprastas būdas pažinti Graikijos grožį iš kitos perspektyvos.

Patarimai, kaip aplankyti Graikiją rugpjūčio mėn.

  • Būkite apsirūpinę vandeniu ir saugokitės nuo saulės: Saulė yra intensyvi. Būtina reguliariai drėkinti organizmą, naudoti apsauginį kremą nuo saulės, skrybėles ir akinius nuo saulės.
  • Užsisakykite iš anksto: Rugpjūtį – pats sezono įkarštis, todėl pasirūpinkite, kad nakvynė, skrydžiai ir keltai būtų užsakyti iš anksto. Taip pat iš anksto rezervuokite nuomą ir bilietus į populiarias lankytinas vietas.
  • Ieškokite ramesnio laiko ir vietų: Apsilankykite populiariose vietose anksti ryte arba vėliau po pietų, kad išvengtumėte didžiausių minių ir vidurdienio karščio.
  • Puoselėkite vietos tradicijas: Dalyvaukite vietos festivaliuose ir renginiuose, kad pajustumėte Graikijos kultūrinį turtingumą.

Išvada

Graikija rugpjūtį siūlo visą vasaros patirtį – gyvybingą, saulėtą ir kupiną gyvenimo. Nesvarbu, ar jus traukia gyvybingos salos, istorinis Atėnų grožis, ar ramesni žemyno kampeliai ir mažiau žinomos salos, Graikija yra nepamirštamų vasaros nuotykių fonas. Graikijos saulės šilumai prilygsta tik jos žmonių svetingumas, todėl kelionės patirtis tikrai praturtina.

Kalá taxídia! Rugpjūtį mėgaukitės graikiškos vasaros, kurioje kiekviena akimirka yra gyvenimo ir kultūros šventė, spindesiu.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!