Dalintis

Rugsėjis Graikijoje – tai nuostabus perėjimas nuo energingos, šurmuliuojančios vasaros prie švelnesnio, bet ne mažiau žavingo ankstyvo rudens. Šis mėnuo – tai geriausias abiejų pasaulių derinys: pakankamai šilta paplūdimio pramogoms, o baigiantis sezonui dar ir mažiau žmonių ir ramesnė atmosfera. Remdamiesi savo ilgomis kelionėmis ir patirtimi, atskleisiu, kuo Graikija vilioja rugsėjį, išskirsime vietas, kurias būtina aplankyti, ir aptarsiu tikėtinas oro sąlygas.

Kokie orai?

Rugsėjis Graikijoje pasižymi šiltomis, maloniomis dienomis ir vėsesniais, jaukiais vakarais. Temperatūra svyruoja nuo 20 °C iki 30 °C, o mėnesiui įsibėgėjus palaipsniui atvėsta. Jūra išlieka šilta nuo vasaros karščių, todėl puikiai tinka maudynėms ir vandens sportui. Lietus pasitaiko retai, bet mėnesio pabaigoje galimas, todėl retkarčiais lyjant gali praversti lengva striukė arba skėtis.

Ar verta vykti?

Rugsėjis yra vienas geriausių laikų lankytis Graikijoje. Oras išlieka saulėtas ir šiltas, puikiai tinkantis maudynėms ir saulės vonioms, be to, dar vienas privalumas – mažiau turistų ir mažesnės kainos. Šį mėnesį galima patirti autentiškesnį Graikijos gyvenimą, nes vietinis gyvenimo ritmas grįžta į įprastą vėžes. Nesvarbu, ar norite pasimėgauti paskutiniais vasaros saulės spinduliais, tyrinėti istorines vietas komfortiškomis sąlygomis, ar dalyvauti kultūriniuose festivaliuose, rugsėjis Graikijoje bus naudingas daugeliu atžvilgių.

Ką pamatyti

Salų magija

Rugsėjį Graikijos salos išlieka svarbiausia traukos vieta, nes jūra vis dar šilta nuo vasaros karščio. Tokios salos kaip Santorinis, Mikonas, Rodas ir Korfu ir toliau siūlo visas savo lankytinas vietas – nuo nuostabių paplūdimių iki archeologinių vietovių, tačiau čia daugiau erdvės atsikvėpti ir mažiau šurmulio. Dėl ramesnės atmosferos lengviau atrasti paslėptus brangakmenius, nuošalius paplūdimius ir pasimėgauti restoranais su įspūdingais vaizdais be išankstinio užsakymo.

Atėnai be minios

Tyrinėti Atėnus rugsėjį – vienas malonumas. Senovės Akropolį, agorą ir kitas istorines vietas vis dar galima tyrinėti, tačiau vasarą čia nėra minios žmonių, todėl galima labiau susimąstyti. Mieste verda kultūrinis gyvenimas, vyksta lauko kino teatrai, koncertai ir parodos, kurios išnaudoja malonų orą.

Kultūros festivaliai ir renginiai

Rugsėjis yra svarbus Graikijos kultūros renginių mėnuo. Rugsėjo pradžioje vyksta Atėnų ir Epidauro festivalis, kuris suteikia paskutinę galimybę pamatyti spektaklius senovės teatruose. Salonikų tarptautinė mugė ir Atėnų tarptautinis kino festivalis yra vieni svarbiausių kultūros renginių, kuriuose greta senovinio Graikijos paveldo atsiskleidžia šiuolaikinė kūrybinė dvasia.

Vyno derlius ir kulinariniai malonumai

Daugelyje Graikijos regionų, ypač salose ir Peloponeso pusiasalyje, rugsėjo mėnesį švenčiamas vynuogių derliaus nuėmimas. Tai puiki proga dalyvauti vyno degustacijose ir ekskursijose po vynuogynus ir iš arti susipažinti su turtingomis Graikijos kulinarinėmis tradicijomis. Vietinės tavernos ir restoranai su pasididžiavimu pristato patiekalus, pagamintus iš šviežių sezoninių produktų, ir siūlo paragauti autentiškos graikiškos virtuvės.

Lauko nuotykiai

Rugsėjo mėnesį vyraujanti švelnesnė temperatūra puikiai tinka lauko pramogoms. Žygiai pėsčiomis Samarijos tarpekliu Kretoje, važinėjimasis kalnų dviračiais Peloponeso kalnuose arba plaukiojimas banglente Egėjo jūroje – tai tik kelios galimybės nuotykių ieškotojams. Kraštovaizdis subtiliai pereina į rudenį, keičiasi jo atspalviai ir švelnėja šviesa, puikiai tinkanti fotografuoti ir pasivaikščioti gamtoje.

Patarimai, kaip keliauti Graikijoje rugsėjo mėn.

  • Planuokite šiltas dienas ir vėsesnes naktis: Rugsėjo mėnesį temperatūra gali būti permaininga.
  • Užsisakykite nakvynės vietas: Nors salose ir pagrindinėse turistų lankomose vietose nėra tiek daug žmonių, populiarios vietos vis dar gali būti pilnos žmonių. Apsvarstykite galimybę apsistoti mažesniuose miesteliuose ar nepažįstamose vietose, kad patirtumėte nepakartojamų įspūdžių.
  • Paragaukite šalies derlių: Dalyvaukite vynuogių derliaus nuėmime arba apsilankykite vietiniuose turguose ir pasimėgaukite sezoninių produktų gausa.
  • Lanksčiai planuokite: Rugsėjis yra idealus metas lanksčiai tyrinėti Graikiją, nes dėl mažiau lankytinų vietų ir ramesnio gyvenimo tempo galima patirti spontaniškų nuotykių ir atradimų.

Išvada

Rugsėjo mėnesio Graikija siūlo puikią kelionės patirtį, kurioje vasaros šiluma ir grožis dera su švelnesniu tempu ir turtingu ankstyvo rudens kultūriniu audiniu. Nesvarbu, ar jus domina istoriniai griuvėsiai švelnesnėje sezono šviesoje, ar kulinariniai derliaus malonumai, ar tiesiog mėgavimasis gamtos grožiu ir maloniu klimatu, rugsėjis Graikijoje – tai gausybės dovanų metas. Dėl sumažėjusio žmonių srauto ir švelnaus oro galima puikiai atsipalaiduoti ir tyrinėti, todėl tai idealus metas pažinti Graikijos kultūros ir kraštovaizdžio gilumą ir įvairovę.

Kalá taxídia! Mėgaukitės nepakartojama rugsėjo mėnesio Graikijos patirtimi – nuo saulės nubučiuotų pakrančių iki senovinių vietovių – ir visa tai apgaubta nesibaigiančios vasaros šilumos.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!