Kelionė į Graikiją – šalį, garsėjančią turtinga istorija, nuostabiais kraštovaizdžiais ir gyvybinga kultūra, yra jaudinantis nuotykis. Kad kelionė būtų sklandi ir nekiltų nereikalingų nesklandumų, svarbu žinoti muitinės taisykles, ypač dėl to, kokius daiktus galite įvežti į šalį. Graikijoje, kaip ir visose ES šalyse, galioja griežtos taisyklės, reglamentuojančios, ką galima įvežti per jos sienas, siekiant apsaugoti savo piliečius, aplinką ir paveldą. Pateikiame glaustą draudžiamų ir ribojamų daiktų vadovą, kuris padės jums protingai susikrauti daiktus.

Draudžiami daiktai

Šių daiktų jokiomis aplinkybėmis neleidžiama įvežti į Graikiją:

 • Neteisėti narkotikai: Tai narkotikai ir medžiagos, laikomos nelegaliomis, pavyzdžiui, kokainas, heroinas, kanapės, MDMA ir kt.
 • Ginklai ir sprogmenys: Šaunamieji ginklai, šaudmenys, sprogstamieji įtaisai ir fejerverkai yra griežtai draudžiami be specialaus leidimo.
 • Nykstančios rūšys: Daiktai ar produktai, pagaminti iš nykstančių rūšių, saugomų pagal CITES susitarimą, įskaitant dramblio kaulą, vėžlio kiautą ir tam tikrus kailius, yra draudžiami.
 • Padirbtos prekės: Draudžiama įsigyti piratinių ar padirbtų prekių, įskaitant CD, DVD ir dizainerių prekes, bet jomis neapsiribojant.
 • Nepadori ar įžeidžianti medžiaga: Bet kokia nepadori medžiaga, pavyzdžiui, pornografija arba neapykantą ir diskriminaciją skatinantys daiktai, yra draudžiama.

Apribotos prekės

Šiuos daiktus galima įvežti į Graikiją, tačiau jiems taikomi apribojimai ir gali reikėti išankstinės deklaracijos arba leidimų:

 • Vaistai: Receptiniai vaistai asmeniniam vartojimui yra leidžiami, tačiau kartu turi būti pateiktas receptas arba gydytojo pažyma anglų kalba, kurioje nurodyta, kad vaistai yra būtini. Tam tikri kiekiai gali būti ribojami.
 • Tabakas ir alkoholis: Tabako ir alkoholio įvežimas į Graikiją ribojamas. Alkoholiui taikomas 1 litro limitas, jei alkoholinių gėrimų alkoholio kiekis viršija 22 %, arba 2 litrų limitas, jei alkoholinių gėrimų alkoholio kiekis neviršija 22 %. Kalbant apie tabaką, jei atvykstate iš ES nepriklausančių šalių, leidžiama įsivežti 200 cigarečių, 100 cigarilių, 50 cigarų arba 250 g tabako.
 • Maisto ir žemės ūkio produktai: Į Graikiją iš ES nepriklausančių šalių paprastai ribojamas maisto produktų, ypač mėsos, pieno ir tam tikrų augalinių produktų, įvežimas, siekiant užkirsti kelią ligų ir kenkėjų plitimui.
 • Naminiai gyvūnai: keliaujant su naminiais gyvūnais reikia laikytis specialių taisyklių, įskaitant mikroschemą, galiojančią vakcinaciją nuo pasiutligės ir ES naminio gyvūno pasą arba trečiosios šalies veterinarijos sertifikatą.
 • Kultūros artefaktai ir senovės daiktai: Jei vežatės daiktus, kurie gali būti laikomi kultūros artefaktais, jums gali tekti įrodyti, kad jie buvo įsigyti teisėtai ir kad juos leidžiama eksportuoti iš jų kilmės šalies.

Sklandžios kelionės patarimai

 • Patikrinkite naujausias taisykles: Graikijos Respublikos finansų ministerijos oficialioje interneto svetainėje arba Europos Sąjungos mokesčių ir muitų sąjungos interneto svetainėje patikrinkite naujausias muitinės taisykles.
 • Pasiruoškite dokumentus: Turėkite visus reikiamus dokumentus, pavyzdžiui, receptus ir leidimus, kad muitinės pareigūnai galėtų juos lengvai gauti.
 • Deklaruokite, kai abejojate: jei nesate tikri dėl kokio nors daikto, deklaruokite jį muitinėje, kad išvengtumėte galimų baudų ar vėlavimo.
 • Atsižvelkite į kultūrinius ypatumus: Veždami dovanas ar asmeniniam naudojimui skirtus daiktus, apsvarstykite, kaip jie atitinka vietos papročius ir jautrumą.

Išvada

Suprasti, ką galite ir ko negalite įsivežti į Graikiją, yra labai svarbu, kad į šią nuostabią šalį atvyktumėte be rūpesčių. Laikydamiesi jos įstatymų ir taisyklių, prisidedate prie Graikijos saugumo, sveikatos standartų ir kultūros paveldo išsaugojimo. Sėkmingai pakuokite daiktus ir mėgaukitės Graikijos odisėja!

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!