Skrydžio iš Lietuvos į Graikiją trukmė gali skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių, įskaitant išvykimo ir atvykimo miestus, pasirinktą maršrutą ir tai, ar skrydis yra tiesioginis, ar su persėdimais. Lietuva, įsikūrusi Europos Baltijos regione, siūlo keletą skrydžių į Graikiją – šalį, garsėjančią senoviniais griuvėsiais, gražiomis salomis ir turtinga Viduržemio jūros regiono kultūra.

Tiesioginiai skrydžiai

Tiesioginiai skrydžiai yra greičiausias būdas keliauti iš vienos šalies į kitą. Dažniausiai tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos į Graikiją vykdomi iš Lietuvos sostinės Vilniaus, iš kurio skrendama į populiarias Graikijos vietas, pavyzdžiui, Atėnus ar Salonikus.

  • Vilnius – Atėnai: Skrydžiai iš Vilniaus į Atėnus trunka vidutiniškai nuo 2 valandų 45 minučių iki 3 valandų.
  • Iš Vilniaus į Salonikus: Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Salonikus paprastai trunka apie 2 valandas ir 30 minučių.

Šis laikas yra apytikslis ir gali skirtis priklausomai nuo oro linijų bendrovės, konkretaus skrydžio maršruto ir esamų oro sąlygų. Tiesioginiai skrydžiai paprastai vykdomi turistinio sezono metu, nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvo rudens.

Skrydžiai su persėdimais

Ne sezono metu arba skrendant į kitas Graikijos vietas, skrydžiai gali būti su vienu ar keliais persėdimais, dažniausiai didžiuosiuose Europos miestuose. Tokie sustojimai gali gerokai pailginti bendrą kelionės trukmę – nuo kelių valandų iki pusės dienos ar daugiau, priklausomai nuo sustojimo trukmės.

Pavyzdžiui, skrendant iš Vilniaus į rečiau lankomą vietą Graikijoje, pavyzdžiui, Kretos salą arba Rodą, prieš skrydį galima sustoti Atėnuose arba kitame Europos transporto mazge. Dėl to bendra kelionės trukmė gali pailgėti nuo 5 iki 12 ir daugiau valandų.

Skrydžio pasirinkimas

Planuodami kelionę iš Lietuvos į Graikiją, atsižvelkite į šiuos dalykus:

  • Tiesioginiai ir netiesioginiai maršrutai: Tiesioginiai skrydžiai sutaupo laiko, tačiau gali būti brangesni arba retesni. Netiesioginiai skrydžiai suteikia daugiau galimybių ir kartais yra pigesni, tačiau užtrunka ilgiau.
  • Išvykimo ir atvykimo oro uostai: Didesni oro uostai gali siūlyti dažnesnius skrydžius ir daugiau tiesioginių variantų. Atsižvelkite į tai, kaip arti yra jūsų galutinis kelionės tikslas Graikijoje.
  • Metų laikas: Skrydžių pasiūla ir kainos gali labai skirtis priklausomai nuo sezono: vasaros mėnesiais yra daugiau galimybių ir didesnės kainos.

Išvada

Skrydžiai iš Lietuvos į Graikiją yra gana greiti ir paprasti, ypač jei galite nuskristi tiesioginiu reisu. Net ir su persėdimais kelionė suteikia galimybę pakeliui susipažinti su skirtingais Europos centrais. Nepriklausomai nuo to, kaip skrisite, turtinga Graikijos istorija, nuostabūs kraštovaizdžiai ir šiltas svetingumas žada, kad kelionė bus verta dėmesio.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!