Keliaujant į Graikiją iš Lietuvos ar bet kurios kitos Šengeno erdvei priklausančios šalies, paso galiojimo reikalavimas yra gana paprastas. Jūsų pasas turi galioti ne trumpiau kaip 3 mėnesius po planuojamos išvykimo iš Šengeno erdvės datos. Tačiau siekiant išvengti bet kokių galimų problemų ar neaiškumų, dažnai rekomenduojama, kad pasas galiotų bent 6 mėnesius po jūsų planuojamo buvimo, nes toks reikalavimas yra įprastas daugelyje kitų šalių.

ES piliečiai

Kadangi tiek Lietuva, tiek Graikija yra Šengeno susitarimo dalis, keliauti tarp šių dviejų šalių paprastai yra paprasčiau, tačiau galioja tarptautinio keliavimo taisyklė. Taip pat verta paminėti, kad ES piliečiams, keliaujantiems po ES (įskaitant Lietuvą ir Graikiją), kelionėms dažnai gali pakakti nacionalinės asmens tapatybės kortelės. Tačiau visų kitų rūšių kelionėms arba jei keliaujate iš ES nepriklausančių šalių, saugu turėti pasą, kuris galioja ne trumpiau kaip 3 mėnesius po grįžimo datos.

Toliau pateikiame keletą papildomų patarimų, kaip užtikrinti sklandžią kelionę:

  • Patikrinkite galiojimo datą: Įsitikinkite, kad jūsų paso galiojimo laikas atitinka reikalavimus gerokai anksčiau nei planuojamos kelionės data.
  • Apsvarstykite atnaujinimo laiką: Jei paso galiojimo laikas artėja prie pabaigos, atminkite, kad jo atnaujinimas gali užtrukti keletą savaičių, o įtemptu laikotarpiu – ir ilgiau. Atitinkamai planuokite, kad kelionėje turėtumėte galiojantį pasą.
  • Patikrinkite kitus atvykimo reikalavimus: Be paso galiojimo laiko, patikrinkite, ar nėra kitų atvykimo reikalavimų, pvz., vizų, bilietų į abi puses arba apgyvendinimo įrodymų, ypač jei jūsų kelionės situacija yra išskirtinė.

Įsitikinę, kad jūsų pasas atitinka Graikijos atvykimo reikalavimus, būsite vienu žingsniu arčiau prie galimybės mėgautis turtinga istorija, nuostabiais kraštovaizdžiais ir šiltu Graikijos svetingumu.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!