Sopotas, arba Sopot (lenk. Sopot), yra žavingas Baltijos jūros kurortas, esantis Žemutinėje Lenkijoje. Tai vienas iš trijų miestų, kartu su Gdansku ir Gdynia, sudarantis didžiulį metropoliteną, vadinamą Triju Miestų aglomeracija. Sopotas garsėja savo nuostabiu Baltijos jūros krantu, išskirtine architektūra, sveikatingumo centrais ir vibrantiniu naktiniu gyvenimu. Šiame straipsnyje pristatysime keletą būtinų lankytinų vietų Sopote.

Sopoto Molas (Sopot Molo)

Tai yra viena iš pagrindinių miesto atrakcijų ir tai yra ilgiausias medinis prieplaukos tiltas Europoje. Įspūdingas tiltas, išsikišęs į Baltijos jūrą, yra puiki vieta pasivaikščiojimams bet kuriuo metų laiku. Vasaros sezono metu čia organizuojami įvairūs kultūriniai ir pramoginiai renginiai.

Krivine vila (Willa Krzywy Domek)

Vienas iš labiausiai fotografuojamų objektų Sopote yra Krivinė vila, arba Krzywy Domek. Tai unikali pastato konstrukcija, kuri išsiskiria savo neįprastu, deformuotu fasadu, primenančiu pasakų namelį. Šiame pastate veikia prekybos centras, kavinės ir restoranai.

Šv. Jiorgo bažynčia (Kościół św. Jerzego)

Sopoto šv. Jiorgo (kościół św. Jerzego) bažnyčia yra vertingas istorinis ir architektūrinis objektas, atspindintis miesto dvasingumą ir kultūrinę įvairovę. Bažnyčios vidus pasižymi išskirtiniais religiniais meno kūriniais ir vitražais.

Sopoto akvaparkas (Aquapark Sopot)

Šeimoms su vaikais ar tiems, kurie mėgsta vandens pramogas, Sopoto akvaparkas yra puiki vieta praleisti laiką. Čia rasite įvairius baseinus, vandens kalnelius, atpalaiduojančias pirčių ir SPA zonas.

Sopoto hipodromas (Hipodrom Sopot)

Sopoto hipodromas, esantis miesto šiaurėje, yra žinomas dėl savo žirgų lenktynių ir kitų renginių. Tai puiki vieta tiems, kurie domisi žirgais ir nori patirti įspūdingas lenktynes.

Operos lesė (Opera Leśna)

Operos lesė, arba Opera Leśna, yra atviro oro teatras, esantis Sopoto miško parko teritorijoje. Čia vasaros sezono metu vyksta garsusis Sopoto tarptautinis dainų festivalis, kuris pritraukia muzikos žvaigždes ir gerbėjus iš viso pasaulio.

Sopotai – tai ne tik paplūdimiai ir pramogos prie jūros. Miestas turi daugybę kultūrinių ir istorinių paminklų, o jo parkai, architektūra ir renginiai paliks neišdildomą įspūdį kiekvienam lankytojui.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!