Geriausias laikas apsilankyti Graikijoje priklauso nuo to, ko ieškote savo kelionėje. Graikija siūlo daugybę įspūdžių įvairiais metų laikais, kiekvienas jų turi savo žavesio ir veiklos rūšių. Nuo saulės nutviekstų paplūdimių iki senovinių griuvėsių, bylojančių apie praėjusias epochas – idealus laikas Graikijos nuotykiams priklauso nuo jūsų kelionių troškimų: ar norite kaitintis Viduržemio jūros saulėje, ar tyrinėti istorines vietas be minios žmonių, ar mėgautis vietiniais festivaliais.

Pavasaris (nuo balandžio iki birželio pradžios)

Pavasaris Graikijoje yra vienas geriausių laikų apsilankyti. Oras yra maloniai šiltas, todėl puikiai tinka tyrinėti senovinius griuvėsius ir gyvybingas Graikijos miestų gatves be vasaros karščio. Gamta žydi, nuspalvindama kraštovaizdį ryškiomis spalvomis ir kvapniais aromatais. Šis sezonas puikiai tinka lauko pramogoms, pavyzdžiui, žygiams pėsčiomis ir ekskursijoms.

 • Privalumai: Mažiau žmonių; vidutinė temperatūra; geriausia gamta.
 • Trūkumai: Ankstyvą pavasarį jūra dar gali būti per vėsi maudynėms.

Vasara (birželio pabaiga-rugpjūtis)

Vasara yra pats turistinio sezono įkarštis Graikijoje, pritraukiantis lankytojus į garsiąsias salas, paplūdimius ir archeologines vietas. Orai karšti ir saulėti, puikiai tinkantys paplūdimių mėgėjams ir keliautojams po salas. Tokiose Graikijos salose kaip Santorinis, Mikonas ir Kreta verda aktyvus gyvenimas, todėl čia galima pasimėgauti Graikijos vasaros įspūdžiais.

 • Privalumai: Idealiai tinka paplūdimio atostogoms; audringas naktinis gyvenimas; daug kultūrinių festivalių.
 • Trūkumai: Perpildytos žmonių; didesnės kainos; gali būti labai karšta, ypač liepą ir rugpjūtį.

Ruduo (rugsėjo-spalio mėn.)

Ruduo Graikijoje – nuostabus metas, kai vasaros karštis užleidžia vietą vėsesnei ir komfortiškesnei temperatūrai. Jūra išlieka pakankamai šilta maudynėms, o dėl mažesnio turistų skaičiaus populiarių vietų lankymas tampa malonesnis. Kraštovaizdis nusėtas derliaus nuėmimu, todėl ypač kaimo vietovėse galima susipažinti su vietiniu gyvenimu ir tradicijomis.

 • Privalumai: Šilta jūra; mažiau žmonių; mažesnės apgyvendinimo kainos.
 • Trūkumai: Spalio pabaigoje kai kurios įmonės gali pradėti užsidaryti, ypač salose.

Žiema (nuo lapkričio iki kovo mėn.)

Žiema – tai neaktyvus turizmo sezonas Graikijoje, išskyrus kai kurias kalnuotas vietoves, populiarias žiemos sportui. Tai puikus metas tyrinėti žemyną ir jo archeologinius stebuklus be minios žmonių. Tokiuose miestuose, kaip Atėnai ir Salonikai, galima pasimėgauti gyvybingais miestais, kuriuose mažiau turistų. Oras gali būti vėsus, ypač šiaurėje, tačiau pakrantėje ir pietuose paprastai būna švelnus.

 • Privalumai: Minimalios minios; mažesnės kainos; unikalūs žiemos kraštovaizdžiai.
 • Trūkumai: Vėsesnis oras; ribotas keltų susisiekimas su salomis; kai kurios turizmo paslaugos ir apgyvendinimo įstaigos gali būti uždarytos.

Pasirinkimas

 • Kultūros tyrinėtojai: Pavasaris ir ruduo yra idealus metas tiems, kurie domisi istorija ir kultūra, nes oras yra tinkamas senovinėms vietovėms tyrinėti.
 • Paplūdimio entuziastai: Paplūdimio mėgėjams ir norintiems pasimėgauti salomis geriausias pasirinkimas – šilti vasaros mėnesiai.
 • Keliautojams, mėgstančiams ramybę: Žiema suteikia unikalią Graikijos perspektyvą ir galimybę pamatyti vietinį gyvenimą be turizmo blizgesio.

Iš esmės geriausias laikas keliauti į Graikiją yra tada, kai jis atitinka tai, ką norite patirti. Nesvarbu, ar tai būtų žaliuojantys pavasario kraštovaizdžiai, šventinė vasaros atmosfera, kulinariniai rudens malonumai, ar ramus žiemos grožis – Graikija žavi ištisus metus.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!