Keliaujant iš Lietuvos į Graikiją kyla esminis klausimas: Kiek pinigų ir kokia valiuta turėtumėte pasiimti? Graikija – šalis, kurioje istorija sklandžiai susilieja su šiuolaikine gyvybe, siūlo daugybę patirčių, pritaikytų skirtingiems biudžetams. Kaip lietuviui, vykstančiam į šį saulės nubučiuotą Viduržemio jūros rojų, efektyvus kelionės biudžeto valdymas yra raktas į sklandžią kelionę. Pateikiame vadovą, kuris padės jums lengviau tvarkyti savo finansus ruošiantis Graikijos nuotykiui.

Graikijos valiuta

Graikijoje kaip oficiali valiuta naudojamas euras (€), kaip ir Lietuvoje. Dėl to Lietuvos keliautojams finansinės operacijos yra paprastos, nes prieš išvykstant nereikia keisti valiutos. Tačiau labai svarbu suprasti, kiek ir kokios formos pinigų jums gali prireikti.

Kelionės biudžeto sudarymas

Dienos biudžetas

  • Pigumo ieškantys keliautojai: norintys tyrinėti Graikiją su mažu biudžetu, gali išleisti apie 45–70 EUR per dieną. Tai apima kuklų apgyvendinimą, viešąjį transportą, nemokamą veiklą ir maitinimą savarankiškai.
  • Vidutinės klasės keliautojai: turėdami 70–150 eurų dienos biudžetą, galėsite mėgautis patogiais viešbučiais, papietauti restoranuose, aplankyti daugiau lankytinų vietų ir netgi dalyvauti kai kuriose ekskursijose su gidais.
  • Prabangos ieškantys keliautojai: norėdami patirti prabangesnę patirtį, už daugiau nei 150 eurų dienos biudžetą galite įsigyti aukščiausios klasės viešbučių, gurmaniškų patiekalų, privačių kelionių ir daugiau išskirtinių įspūdžių.

Grynaisiais ar kortele?

Graikijoje, ypač didžiuosiuose miestuose ir turistų lankomose vietose, plačiai priimamos kreditinės ir debetinės kortelės. Tačiau patartina turėti šiek tiek grynųjų pinigų smulkiems pirkiniams, atokiose vietovėse arba vietose, kuriose nepriimamos kortelės. Bankomatai yra lengvai prieinami, tačiau atkreipkite dėmesį į operacijų mokesčius, ypač kai pinigus išsiimate iš privačių bankomatų.

Kiek grynųjų pinigų vežtis

Paprastai atvykus į šalį reikėtų turėti 100-200 eurų grynaisiais pinigais, kad būtų galima padengti neatidėliotinas išlaidas, pavyzdžiui, transportą iš oro uosto, nedidelį maistą ar nenumatytus atvejus. Prireikus iš bankomatų galite pasiimti daugiau. Visada turėkite šiek tiek grynųjų pinigų, nes kai kuriose mažose įstaigose, vietinėse turgavietėse ar atokiose salose gali būti atsiskaitoma tik grynaisiais pinigais.

Patarimai, kaip tvarkyti pinigus Graikijoje

  • Informuokite savo banką: Prieš išvykdami iš Lietuvos informuokite savo banką apie kelionės planus, kad išvengtumėte kortelių saugumo blokavimo.
  • Išmintingai planuokite biudžetą: Apsvarstykite savo kelionės stilių, planuojamą veiklą ir nustatykite dienos biudžetą, kad galėtumėte kontroliuoti savo išlaidas.
  • Naudokitės saugiais bankomatais: Pirmenybę teikite bankų bankomatams, veikiantiems darbo valandomis, kad atliktumėte saugesnes operacijas ir gautumėte geresnius valiutos keitimo kursus.
  • Turėkite mažų nominalų: Turėkite patogių pinigų arbatpinigiams, viešajame tualete ir perkant smulkius pirkinius.
  • Kelionių draudimas: Įsitikinkite, kad jis apima finansinę apsaugą, įskaitant pinigų vagystę ar praradimą.

Išvada

Keliaudami po Graikiją kaip lietuviai, lengvai naudodamiesi eurais, supaprastinsite finansinius aspektus, todėl galėsite susitelkti į turtingus įspūdžius, kuriuos gali pasiūlyti ši šalis. Nesvarbu, ar žavitės Akropoliu, kaitinatės Egėjo jūros saulėje, ar mėgaujatės graikiškos virtuvės skoniais, efektyvus biudžeto valdymas užtikrina brangių prisiminimų kupiną kelionę be nereikalingo finansinio streso. Sėkmingų kelionių!

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!