Keliaujant iš Lietuvos į Graikiją arba atvirkščiai, ES nėra griežtų apribojimų, kiek alkoholio ir tabako galima vežtis, jei jie skirti asmeniniam naudojimui ir sumokėti mokesčiai toje šalyje, kurioje jie buvo įsigyti. Tačiau muitinės pareigūnai gali pareikalauti įrodyti ketinimus, jei vežate didesnį nei tam tikrą kiekį. Tabako atveju tai yra iki 800 cigarečių, 400 cigarilių, 200 cigarų arba 1 kg rūkomojo tabako 18 metų ir vyresniems asmenims. Kalbant apie alkoholį, 20 metų ir vyresni asmenys gali įsivežti 10 litrų stipraus alkoholio, kurio koncentracija viršija 22 %, 20 litrų alkoholinių gėrimų, kurių koncentracija neviršija 22 %, 90 litrų vyno (ne daugiau kaip 60 litrų putojančio vyno) ir 110 litrų alaus.

Jei į ES atvykstama iš kitų šalių, pavyzdžiui, iš ES nepriklausančios šalies į Lietuvą ar Graikiją, leidžiami kiekiai yra mažesni. Jei keliaujate lėktuvu ar jūra, galite įsivežti 200 cigarečių, 100 cigarilių, 50 cigarų, 250 g rūkomojo tabako arba proporcingą jų derinį; tai leidžiama tik 18 metų ir vyresniems asmenims. Kalbant apie alkoholį, jei jums 20 metų ir daugiau, galite vežtis 1 litrą alkoholio, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija viršija 22 %, arba 2 litrus alkoholio, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 %. Be to, galite įsivežti 4 litrus negazuoto vyno ir 16 litrų alaus.

Visada pravartu pasidomėti naujausiomis taisyklėmis ir leidimais tiesiogiai muitinėse arba oficialiose jų interneto svetainėse, nes taisyklės gali skirtis ir gali būti keičiamos.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!