Graikija – tai šalis, turtinga savo istorija, nuostabiais kraštovaizdžiais ir gyvybinga kultūra, kurioje laukiami keliautojai iš viso pasaulio. Nesvarbu, ar svajojate apie žydrą Graikijos salų vandenį, senovinius Atėnų griuvėsius, ar kvapą gniaužiančius graikiškos virtuvės patiekalus, kelionė į Graikiją žada nepamirštamą nuotykį. Prieš susikraunant lagaminus ir išvykstant tyrinėti dievų ir didvyrių šalies, pateikiame keletą svarbiausių patarimų, kurie užtikrins, kad jūsų kelionė būtų tokia pat sklandi kaip Dzeuso kelionė vežimu per dangų.

Geriausias laikas apsilankyti

Graikija žavi ištisus metus, tačiau geriausias laikas apsilankyti priklauso nuo jūsų kelionės pomėgių. Vasara (birželio-rugpjūčio mėn.) puikiai tinka paplūdimių mėgėjams ir keliautojams po salas, nors tai taip pat yra pats turizmo sezono įkarštis. Jei pageidaujate mažiau žmonių ir švelnesnio oro, apsvarstykite galimybę apsilankyti pavasario (nuo balandžio iki birželio pradžios) arba rudens (nuo rugsėjo iki spalio) sezono metu. Žiema (nuo lapkričio iki kovo mėn.) puikiai tinka žemyno senovinėms vietoms ir istoriniams miestams tyrinėti be minios turistų.

Keliavimas

Graikijos transporto tinklas keliautojams siūlo įvairias galimybes. Salos gerai sujungtos keltais, o norint greitai įveikti didesnius atstumus patogu skristi lėktuvu. Žemyninėje Graikijos dalyje patikimai galima keliauti autobusais ir traukiniais, o išsinuomojus automobilį galima laisvai keliauti savo tempu. Atminkite, kad kelionė vingiuotais salų keliais pati savaime gali būti nuotykis!

Kultūrinis etiketas

Graikai garsėja savo svetingumu ir draugiškumu, ypač lankytojams. Su vietiniais gyventojais įprasta šiltai pasisveikinti „Kalimera” (labas rytas) arba „Kalispera” (labas vakaras). Lankydamiesi bažnyčiose ar vienuolynuose iš pagarbos vietos papročiams apsirenkite kukliai. Arbatpinigiai restoranuose ir kavinėse vertinami, paprastai suapvalinant sąskaitą arba paliekant 5-10 %.

Lankytinos vietos

Nė viena kelionė į Graikiją neapsieina be apsilankymo žymiausiose jos įžymybėse. Atėnuose Akropolis liudija senovės graikų civilizaciją. Salos siūlo savo unikalų žavesį: Santorinio saulėlydžio vaizdai, Kretos archeologiniai lobiai ir Rodo viduramžių senamiestis. Nepraleiskite progos pamatyti Delfų orakulą ir didingus Meteoros vienuolynus, įsikūrusius ant aukštų uolų.

Graikijos virtuvė

Graikiškas maistas – tai šventė pojūčiams, pasižyminti paprastumu ir šviežiais ingredientais. Paragaukite tradicinių patiekalų, tokių kaip musaka, souvlaki ir šviežių graikiškų salotų. Joks valgis neapsieis be vietinių alyvuogių ir sūrio skonio, o kad visiškai pasinertumėte į kulinarinę kultūrą, būtinai išgerkite stiklinę ouzo arba puodelį stiprios graikiškos kavos.

Kalbos patarimai

Nors daugelis graikų kalba angliškai, ypač turistinėse vietovėse, išmokę kelias pagrindines frazes graikų kalba, galite parodyti pagarbą ir pagerinti savo kelionės įspūdžius. Tokie paprasti žodžiai kaip „Efharisto” (Ačiū), „Parakalo” (Prašau) ir „Signomi” (Atsiprašau) gali atverti duris į draugišką vietinių bendravimą.

Svarbiausi daiktai, kuriuos reikia supakuoti

Graikijos klimatas yra skirtingas, todėl susipakuokite daiktus atitinkamai. Vasaros būna karštos ir saulėtos, todėl puikiai tinka lengvi drabužiai ir maudymosi kostiumėliai, o pavasarį ir rudenį gali prireikti lengvos striukės. Norint tyrinėti archeologines vietas ir grindinio gatves, būtina avėti patogius vaikščiojimo batus. Nepamirškite kremo nuo saulės, skrybėlės ir akinių nuo saulės, kad apsisaugotumėte nuo Viduržemio jūros saulės.

Palaikykite ryšį

Palaikyti ryšį Graikijoje lengva, nes viešbučiuose, kavinėse ir viešosiose vietose plačiai paplitęs belaidis internetas. Apsvarstykite galimybę įsigyti vietinę SIM kortelę ilgesniam laikui, kad galėtumėte naudotis duomenimis keliaudami.

Mėgaukitės kelione

Graikija – tai grožio, istorijos ir kultūros šalis, kuri laukia, kol ją atrasite. Nesvarbu, ar žavitės senovės griuvėsiais, kaitinatės Viduržemio jūros saulėje, ar mėgaujatės gardžiais graikiškais patiekalais, kelionė į Graikiją tikrai taps prisiminimų odisėja, kuri išliks visam gyvenimui. Pasiimkite nuotykių dvasią ir pasiruoškite tyrinėti Graikijos stebuklus!

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!