Alyvuogės, fetos sūris, mitologija… Visa tai mum primena, kad reikia aplankyti istorinę ir saulės nutviekstą Graikiją. Ši turtinga kultūra, istorija ir kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais šalis savo lankytojams siūlo nepamirštamus įspūdžius. Vienas iš pirmųjų dalykų, su kuriais reikės susipažinti planuojant kelionę į Graikiją, yra jos valiuta. Taigi, pasinerkime į viską, ką reikia žinoti apie Graikijos valiutą, kad jūsų kelionė būtų sklandesnė ir malonesnė.

Kokia yra Graikijos valiuta?

Oficiali Graikijos valiuta yra euras (€). 2001 m. Graikijoje įvestas euras pakeitė Graikijos drachmą, kuri buvo šalies valiuta nuo seniausių laikų. Euras dalijamas į 100 centų, todėl čia rasite monetų ir banknotų, kurie padės lengvai ir efektyviai atlikti operacijas keliaujant po šią nuostabią šalį.

Monetos ir banknotai

Euro monetos yra aštuonių nominalų: 1, 2, 5, 10, 20 ir 50 centų bei 1 ir 2 eurai. Monetų dizainas įvairiose euro zonos šalyse skiriasi, vienoje jų pusėje vaizduojami unikalūs nacionaliniai motyvai. Graikijos monetose pavaizduoti Graikijos istoriją ir mitologiją menantys piešiniai, pavyzdžiui, Atėnės pelėda ant 1 euro monetos ir mitologinis feniksas ant 10 centų monetos.

Kita vertus, banknotai visose euro zonos šalyse yra vienodi ir yra septynių nominalų: 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų. Jie išsiskiria dydžiu ir spalva, todėl juos lengva atpažinti iš pirmo žvilgsnio.

Pinigų keitimas Graikijoje

Keliautojams, atvykstantiems iš ne euro zonos šalių, išsikeisti vietinę valiutą į eurus nesudėtinga. Valiutos keityklų rasite oro uostuose, didžiuosiuose miestuose ir turistinėse vietovėse. Tačiau, jei norite gauti geriausią kursą, apsvarstykite galimybę išsigryninti eurus bankomatuose, naudodamiesi savo debetine kortele. Bankai Graikijoje paprastai dirba nuo pirmadienio iki penktadienio, todėl juose patogu išsikeisti pinigus ar kreiptis dėl kitų finansinių paslaugų.

Būtina informuoti savo banką apie kelionės planus, kad jūsų kortelės užsienyje išliktų aktyvios. Be to, patartina su savimi turėti nedidelį kiekį grynųjų pinigų, nes kai kuriose mažesnėse įstaigose ar atokiose salose gali būti nepriimami atsiskaitymai kortelėmis.

Naudojimasis kredito kortelėmis ir bankomatais

Graikijoje plačiai priimamos kredito kortelės, ypač miestuose ir turistinėse vietose. Dažniausiai priimamos „Visa” ir „MasterCard” kortelės, o „American Express” – rečiau. Bankomatai yra lengvai prieinami visoje šalyje, todėl prireikus galima patogiai išsigryninti grynųjų pinigų.

Patarimai, kaip tvarkyti pinigus Graikijoje

  • Visada turėkite grynųjų pinigų smulkiems pirkiniams, nes mažesnėse parduotuvėse ar atokiose vietovėse gali būti nepriimamos kortelės.
  • Žinokite apie savo banko taikomus tarptautinių operacijų mokesčius, kad galėtumėte efektyviai valdyti kelionės biudžetą.
  • Stebėkite dabartinį valiutos keitimo kursą, kad keisdami pinigus gautumėte sąžiningą pasiūlymą.
  • Apsaugokite savo pinigus ir korteles naudodami diržą su pinigais arba saugią kelioninę piniginę.

Išvada

Graikijos valiutos supratimas yra pirmas žingsnis į sklandų keliavimą šioje istorinėje šalyje. Nesvarbu, ar grožitės senovės griuvėsiais, ar mėgaujatės nuostabiais paplūdimiais, ar mėgaujatės gardžiais graikiškais patiekalais, efektyvus pinigų valdymas pagerins jūsų kelionę. Graikija – tai šalis, kuri keliautojus pasitinka išskėstomis rankomis, siūlanti istorijos, kultūros ir gamtos grožio derinį. Turėdami eurą kišenėje, esate pasiruošę tyrinėti visus Graikijos siūlomus lobius.

Sėkmingų kelionių ir, kaip sakoma graikiškai, καλό ταξίδι!

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!