Balandis Italijoje yra tikras pavasario mėnuo, kai šalyje visu pilnumu prasideda šiltasis sezonas, gėlės žydi, o miestai ir miesteliai atgyja. Šis laikotarpis gali būti itin patrauklus keliautojams, mėgstantiems šiltesnį orą ir norintiems išvengti didžiausios vasaros turistų antplūdžio.

Oro sąlygos

Balandžio mėnesį Italijoje oras tampa maloniai šiltas, su vidutinėmis dienos temperatūromis nuo 15 iki 20 laipsnių šilumos, priklausomai nuo regiono. Šiaurėje, pavyzdžiui, Milano ar Venecijoje, oras gali būti šiek tiek vėsesnis, ypač vakarais, o pietuose, pavyzdžiui, Sicilijoje ar Sardinijoje, temperatūra gali siekti net 20 laipsnių ir daugiau. Tai puikus laikas mėgautis lauko veiklomis ir saulėtų dienų teikiamais malonumais.

Ką aplankyti?

  • Roma – balandis yra puikus laikas lankyti šią amžinąją miestą, nes oras yra idealus ilgiems pasivaikščiojimams po istorines vietas, tokius kaip Forumas, Vatikanas ar Trevi fontanas.
  • Toskana – šio regiono kraštovaizdis balandžio mėnesį yra itin žavus. Tai puikus metas aplankyti Florenciją, Sieną ar kitus Toskanos miestus ir mėgautis jų architektūra bei menais be didelio turistų skaičiaus.
  • Venecija – nors šiaurėje dar gali būti šiek tiek vėsiau, Venecija balandžio mėnesį yra itin romantiška. Be to, mažesnis turistų skaičius leidžia patogiau tyrinėti miestą ir jo kanalus.
  • Napoli ir Amalfi krantas – šilti orai puikiai tinka tyrinėti Neapolio įlankos grožį ir Amalfi kranto dramatiškus vaizdus.

Festivaliai ir renginiai

  • Settimana Santa (Šventoji savaitė) – jei balandžio mėnesis sutampa su Velykomis, Italijoje galite patirti gausybę tradicinių Velykų procesijų ir renginių, ypač tokiose vietose kaip Sicilija ir Apulija.
  • Scoppio del Carro (Vežimo sprogimas) Florencijoje – tai įspūdingas Velykų dienos renginys, kurio metu vežimas, pilnas fejerverkų, yra uždegamas priešais Florencijos katedrą, simbolizuojant naują gyvenimo pradžią ir pavasario atėjimą.

Ar verta važiuoti?

Balandis yra vienas iš geriausių mėnesių keliauti į Italiją, ypač jei norite išvengti karščio ir minios, būdingos vasaros mėnesiams. Švelnus oras, mažiau turistų ir galimybė pamatyti Italiją jos kultūriniame ir natūraliame apogėjuje suteikia šiam mėnesiui ypatingą žavesį. Be to, galite mėgautis įvairiais kultūriniais renginiais ir šventėmis, kurios suteikia unikalią galimybę pažinti šalies tradicijas ir papročius.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!