Kovo mėnesis Italijoje žymi pereinamąjį laikotarpį nuo žiemos prie pavasario, suteikiantis lankytojams naujas galimybes ir patirtis. Štai ką reikėtų žinoti apie kelionę į Italiją kovo mėnesį.

Oro sąlygos

Kovo mėnesį Italijoje prasideda pavasaris, todėl orai tampa šiltesni, tačiau vis dar gali būti kintami. Šiaurės Italijoje, pavyzdžiui, Milano ar Torino miestuose, temperatūros gali svyruoti nuo 5 iki 15 laipsnių šilumos. Pietų Italijoje, kaip Napolyje ar Sicilijoje, oras šiltesnis, su temperatūromis nuo 10 iki 20 laipsnių. Tai reiškia, kad keliautojai turėtų pasiruošti įvairioms oro sąlygoms, nešiotis tiek šiltesnius, tiek lengvesnius drabužius.

Ką aplankyti?

  • Roma – kovo mėnesį gali būti puikus laikas aplankyti Italijos sostinę, nes dar nėra didžiausių turistų srautų. Tai suteikia galimybę ramiau apžiūrėti tokias vietas kaip Vatikanas, Koliziejus, ar Romos forumas.
  • Florence – šis miestas pradeda atgyti po žiemos ir keliautojai gali mėgautis garsiosios Uffizi galerijos arba Palazzo Pitti meno kūriniais be didelės minios.
  • Venecija – nors karnavalas jau būna pasibaigęs, miestas vis dar turi daug teikti, ypač kai pradedama šiltėti. Be to, galite aplankyti San Marco baziliką ir Rialto tiltą su mažiau triukšmo.
  • Amalfi krantas – nors jūra dar gali būti vėsi maudynėms, Amalfi kranto vaizdai kovo mėnesį yra įspūdingi, o keliauti palei krantą yra malonu dėl švelnesnio klimato.

Festivaliai ir renginiai

  • San Giuseppe – kovo 19 dieną švenčiama Šv. Juozapo diena, kurios metu Italijoje vyksta įvairios šeimos šventės ir turgeliai.
  • Pasqua (Velykos) – nors šios šventės data kiekvienais metais skiriasi, kartais jos gali būti švenčiamos kovo mėnesį. Tai reiškia, kad galite patirti Velykų procesijas ir kitas tradicijas.

Ar verta važiuoti?

Kovo mėnesis yra puikus laikas apsilankyti Italijoje, jei norite išvengti didžiausių turistų minios ir tuo pačiu patirti šalies kultūrinį gyvenimą. Švelnesnis oras ir įvairios kultūrinės šventės suteikia keliautojams galimybę giliau pažinti Italijos kultūrą ir tradicijas. Be to, šiuo metu galima rasti patrauklesnes kelionių ir apgyvendinimo kainas nei aukščiausio sezono metu.

Italija kovo mėnesį siūlo tiek šiltesnį orą, tiek mažiau turistų, todėl tai puikus laikas norintiems patirti šalies grožį ir kultūrą be didelio triukšmo.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!