Birželis Italijoje yra vasaros pradžios mėnuo, kuris ne tik žymi turistų sezono pradžią, bet ir teikia galimybę mėgautis šiltu oru, šventėmis ir ilgesniais dienos laikais. Tuo pačiu metu šis mėnuo gali būti vienas iš geriausių laikotarpių, norint patirti Italijos kultūrinį gyvenimą ir grožį.

Oro sąlygos

Birželio mėnesį Italijoje oras yra šiltas ir malonus visoje šalyje, su vidutinėmis dienos temperatūromis nuo 25 iki 30 laipsnių šilumos. Šiaurinėse regionuose, pavyzdžiui, Milano ar Torino miestuose, oras gali būti šiek tiek vėsesnis, tuo tarpu pietų regionuose, kaip Sicilijoje ar Sardinijoje, temperatūra gali kilti dar aukščiau. Taip pat gali pasitaikyti retų liūčių, bet paprastai jos yra trumpalaikės ir nesutrikdo kelionių planų.

Ką aplankyti?

  • Roma – birželio mėnesį Romoje vyksta daugybė lauko renginių ir festivalių. Lankydami šį miestą, turėtumėte aplankyti įvairius istorinius objektus, tokius kaip Vatikanas, Koliziejus ar Pantheon.
  • Florence – šis miestas tampa gyvybingas su įvairiais meniniais ir muzikiniais renginiais. Aplankykite Uffizi galeriją arba mėgaukitės vakaro pasivaikščiojimais prie Arno upės.
  • Venecija – birželio mėnesį Venecija yra itin žavi, su saule apšviestais kanalais ir gausybės turistų dar nepasiekta. Tai puikus laikas aplankyti San Marco aikštę ar išvykti į ekskursijas į netoliese esančias salas, tokias kaip Murano ar Burano.
  • Amalfi krantas – vienas iš populiariausių Italijos pietų kurortų, kuris birželio mėnesį jau yra pilnas saulės ir puikus maudynėms bei saulės vonioms.

Festivaliai ir renginiai

  • Festa della Repubblica (Respublikos šventė) – birželio 2 dieną švenčiama Italijos respublikos diena su įvairiais renginiais ir paradais, ypač Romoje.
  • San Giovanni – birželio 24 dieną, ypač Florencijoje, švenčiamas šv. Jono diena su tradiciniais ugnies ir fejerverkų šou.
  • Verona Opera Festival – birželio pabaigoje prasideda garsusis operos festivalis, vykstantis antikinėje Veronos arenos amfiteatre.

Ar verta važiuoti?

Birželis yra puikus laikas aplankyti Italiją, jei norite mėgautis vasaros pradžios oru ir kultūrinėmis šventėmis. Nors kai kuriose populiariose vietose gali prasidėti didesnis turistų srautas, šis mėnuo vis dar suteikia puikią galimybę patirti Italijos gyvybingumą ir spalvingumą. Puikus oras, festivaliai ir mažiau minios, lyginant su aukščiausio sezono mėnesiais, daro birželį itin patraukliu laikotarpiu kelionei.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!