Liepa Italijoje yra aukščiausio turistinio sezono mėnuo, pasižymintis karščiu, daugybe renginių ir, žinoma, didesniu turistų srautu. Nors šis mėnuo gali būti iššūkis dėl aukštų temperatūrų ir minios, jis taip pat siūlo gyvybingą kultūros patirtį ir puikias galimybes mėgautis saulės spinduliais bei paplūdimio atostogomis.

Oro sąlygos

Liepos mėnesį Italijoje vyrauja karštas vasaros oras, su temperatūromis dažnai viršijančiomis 30 laipsnių šilumos, ypač pietų regionuose, pavyzdžiui, Sicilijoje, Sardinijoje ir Kalabrijoje. Šiaurėje, miestuose kaip Milano ar Torinas, oras taip pat yra karštas, bet kartais gali pasitaikyti vasaros liūčių, kurios atneša trumpalaikį atvėsimą.

Ką aplankyti?

  • Roma – nors liepa yra vienas iš karščiausių mėnesių, tai taip pat yra laikas, kai galite patirti Romos istoriją be stogo. Vakaro ekskursijos po Koliziejų ar Pantheoną yra populiarus pasirinkimas, nes temperatūra tampa malonesnė.
  • Toskana – šis regionas siūlo puikias galimybes apsistoti vila ar agroturizmo sodyboje, kur galite mėgautis vietos vynais ir virtuve, o kraštovaizdis žaliuoja ir kviečia tyrinėti.
  • Amalfi krantas ir Cinque Terre – idealūs regionai mėgautis Italijos jūrų kraštovaizdžiais. Nors turistų bus daug, bet jūrų brizas ir galimybė nerti į Viduržemio jūros vandenis atperka viską.
  • Sardinija ir Sicilija – šie salynai yra tobula vieta tiems, kas ieško paplūdimio atostogų ir nori patirti autentišką Italijos salų kultūrą.

Festivaliai ir renginiai

  • Umbria Jazz Festival – vienas iš garsiausių džiazo festivalių Europoje, vykstantis Perugijoje. Festivalis sulaukia pasaulinio lygio atlikėjų ir džiazo mėgėjų iš viso pasaulio.
  • Opera Festival Veronos arenoje – išskirtinė proga išgirsti operą atvirame amfiteatre, kuris yra vienas iš geriausių tokių vietų pasaulyje.
  • Festa della Madonna Bruna Materoje – tradicinis festivalis, vykstantis liepos mėnesį, pasižymi įspūdingais fejerverkais.

Ar verta važiuoti?

Liepos mėnesis Italijoje siūlo daug privalumų, ypač jei mėgstate atostogas prie jūros ir norite patirti Italijos festivalius bei renginius. Tačiau, reikia būti pasiruošusiam karščiui ir dideliam turistų skaičiui, ypač populiariose turistinėse vietose. Planuojant kelionę šiuo metu, reikėtų rinktis ankstyvus ryto ir vėlyvus vakaro laikus lankant populiariausias vietas, taip pat ieškoti mažiau žinomų lankytinų vietų, kuriose būtų mažiau žmonių. Vis dėlto, liepos mėnesio šventės ir festivaliai gali suteikti nepakartojamų įspūdžių ir padaryti kelionę įsimintina.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!