Rugpjūtis Italijoje yra pačiame vasaros įkarštyje, kai vyrauja karščiausios metų temperatūros ir kai šalyje švenčiamas vienas svarbiausių atostogų periodų – Ferragosto. Šis mėnuo, nors ir itin populiarus tarp turistų, taip pat yra metas, kai daug vietinių gyventojų išvažiuoja atostogauti, todėl kai kurios parduotuvės ir restoranai gali būti uždaryti.

Oro sąlygos

Rugpjūtis yra vienas iš karščiausių mėnesių Italijoje. Temperatūra dažnai viršija 30 laipsnių šilumos, ypač pietiniuose regionuose, pavyzdžiui, Sicilijoje, Kalabrijoje ir Sardinijoje. Šiaurėje, tokiuose miestuose kaip Milano ar Torinas, oras taip pat yra karštas, bet kartais gali būti šiek tiek vėsesnis dėl vasaros liūčių.

Ką aplankyti?

  • Pietų Italija – tai puikus laikas aplankyti pietinės Italijos paplūdimius. Vietos kaip Amalfi krantas, Sicilija ir Sardinija siūlo puikius paplūdimius, kur galima atsigaivinti Viduržemio jūros vandenyje.
  • Alpės – norintiems pabėgti nuo karščio, Alpės yra puikus pasirinkimas. Šiose vietovėse galima mėgautis vėsesniu oru, žygiuoti kalnuose ar net pamatyti snieguotus viršūnes net vidury vasaros.
  • Mažiau žinomi miesteliai – kadangi daugelis vietinių ir turistų renkasi populiarias vietas, tai puikus laikas aplankyti mažiau lankomas vietas. Miesteliai tokiuose regionuose kaip Umbrija ar Marke siūlo autentiškus Italijos patyrimus be minios.

Festivaliai ir renginiai

  • Ferragosto (Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventė) – švenčiama rugpjūčio 15 dieną. Tai vienas svarbiausių Italijos švenčių, kurį švenčia visos šalies miestai ir miesteliai su fejerverkais, koncertais ir piknikais.
  • Siena Palio – antrasis Palio lenktynių įvykis Sienoje, vykstantis rugpjūčio 16 dieną. Tai dramatiškas ir istoriškai svarbus arklių lenktynių renginys, kuris pritraukia žiūrovus iš viso pasaulio.
  • Muzikos festivaliai – rugpjūčio mėnesį Italijoje vyksta daugybė muzikos festivalių, ypač džiazo ir klasikinės muzikos.

Ar verta važiuoti?

Rugpjūčio mėnesį Italija siūlo tiek privalumų, tiek iššūkių. Karštas oras ir didelis turistų skaičius gali būti nepatogus, tačiau šis laikotarpis taip pat yra pilnas kultūrinių renginių ir švenčių. Jei mėgstate gyvybingą atmosferą ir netrūkstantį veiksmą, rugpjūtis gali būti puikus laikas aplankyti Italiją. Tačiau jei norite ramybės ir mažiau žmonių, galbūt vertėtų svarstyti kitus metus laikus arba rinktis mažiau žinomas vietas.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!