Italija, šalis su nepakartojamu kraštovaizdžiu ir turtinga istorija, siūlo įvairius kurortus, kuriuose galima ne tik mėgautis saulės voniomis, bet ir patirti autentišką Italijos kultūrą. Šioje dalyje mes aptarsime keletą populiariausių kurortų Šiaurės ir Vidurio Italijoje, kurie žavi savo gamtos grožiu ir pramogų įvairove.

1. Lago di Garda

Gardo ežeras yra didžiausias ežeras Italijoje ir vienas populiariausių turistinių traukos centrų šalyje. Aplink ežerą išsidėsčiusios miestelės siūlo įvairias pramogas – nuo vandens sporto iki kultūrinių lankytinų vietų. Malcesine, Sirmione ir Riva del Garda yra tarp labiausiai lankomų miestelių, kuriuose galima grožėtis viduramžių pilimis, šiuolaikiniais spa centrais ir puikiais restoranais.

2. Cinque Terre

Cinque Terre, UNESCO pasaulio paveldo objektas, yra penki žavingi kaimeliai, įsikūrę Ligūrijos pakrantėje. Šie spalvingi kaimeliai, pastatyti ant statūs uolų, siūlo kvapą gniaužiančius vaizdus į Viduržemio jūrą. Cinque Terre yra puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta žygius gamtoje, nes tarp kaimelių įrengti pėsčiųjų takai su stulbinančiais vaizdais.

3. Portofino

Portofino yra prabangus kurortas, esantis Ligūrijos pakrantėje, žinomas dėl savo spalvingų pastatų, prabangių jahtų ir išskirtinės atmosferos. Tai mėgstama turtingų ir garsių asmenų poilsio vieta. Lankytojai gali mėgautis aukštos klasės restoranais, ekskliuzyvinėmis parduotuvėmis ir nuostabiais vaizdais į jūrą.

4. Bolzano

Nors Bolzano nėra prie jūros, šis miestas, esantis šiaurėje, Tirolėje, vilioja turistus savo Alpių peizažais ir moderniu miesto gyvenimu. Žiemos sporto entuziastai čia randa puikias sąlygas slidinėjimui, o vasarą galima leistis į žygius kalnuose. Bolzano taip pat žinomas dėl savo vyno gamybos tradicijų ir kultūrinių renginių, pvz., Bolzano Festival Bozen, kuris suburia muzikantus iš viso pasaulio.

5. Amalfi Krantas

Vienas iš žymiausių Italijos kurortų – Amalfi krantas, pasižymi dramatiškais uolėtais krantais ir turkio spalvos vandeniu. Sorrento, Positano, ir Amalfi yra trys populiariausi miesteliai šiame regione. Čia galima rasti aukštos klasės viešbučius, autentiškus Italijos restoranus ir nepakartojamą architektūrą. Būtinai aplankykite šventovę Ravello, kurios terasos siūlo kvapą gniaužiančius vaizdus.

6. Capri Sala

Capri sala, esanti Neapolio įlankoje, yra žinoma dėl savo prabangių kurortų, paslaptingų urvų ir išskirtinių gamtos grožybių. Sala garsėja mėlynuoju urvu (Grotta Azzurra), kuris yra vienas iš lankomiausių objektų. Capri taip pat siūlo puikius pėsčiųjų takus, kurie leidžia iš arčiau pažinti salos gamtą.

7. Taormina, Sicilija

Taormina Sicilijoje yra dar vienas negali praleisti kurortas, stebinantis senoviniais graikų teatrais, kurie dabar yra atviri renginiams po atviru dangumi. Iš čia atsiveria stulbinantys vaizdai į Etnos ugnikalnį ir Viduržemio jūrą. Miestelis siūlo puikias apsipirkimo galimybes, restoranus ir galimybę mėgautis Sicilijos virtuve.

8. Puglia

Puglia regionas, esantis Italijos kulno dalyje, garsėja savo ilgais smėlio paplūdimiais, istoriniais miestais ir skaidriu jūros vandeniu. Vietovė yra puiki alternatyva tiems, kurie ieško mažiau turistinės, bet ne mažiau žavingos Italijos dalies. Nebūtinai turėtų praleisti Alberobello trullos – tradicinius baltus apvalius namelius su kegelio formos stogais, kurie įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą.

Atraskite Italija!

Italijos pietuose esantys kurortai siūlo kiekvienam kažką unikalaus – nuo istorinių paminklų iki įspūdingų gamtos vaizdų. Nors šie kurortai gali būti labai skirtingi, kiekvienas jų suteikia galimybę patirti tikrąją Italijos kultūrą ir gastonomiją, kas padaro kelionę į šią šalį ne tik atpalaiduojančią, bet ir praturtinančią.

Šie kurortai siūlo įvairias veiklas ir patirtis, tinkamas įvairiems pomėgiams ir poreikiams. Italijos kurortai gali būti puiki vieta atostogoms, kur galima ne tik atsipalaiduoti, bet ir patirti kultūrinius nuotykius. Nuo Šiaurės iki Pietų, Italija siūlo gausybę pasirinkimų kiekvienam lankytojui, tad nepriklausomai nuo jūsų interesų, čia rasite tai, kas privers grįžti vėl ir vėl.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!