Dalintis

Keliaujant į Kiprą, kaip ir į bet kurią kitą tarptautinę šalį, būtina žinoti muitinės taisykles, įskaitant tai, kokie daiktai yra draudžiami arba ribojami. Šios žinios ne tik užtikrina sklandų atvykimą į šalį, bet ir padeda išvengti netyčinių teisinių problemų. Pateikiame vadovą, ką galima ir ko negalima vežtis į Kiprą, daugiausia dėmesio skiriant draudžiamiems daiktams.

Draudžiami daiktai

Į Kiprą jokiomis aplinkybėmis draudžiama įvežti tam tikrus daiktus. Tai, be kita ko, yra šie daiktai:

 • Narkotikai: Įskaitant psichoaktyviąsias medžiagas ir jų pirmtakus. Už neteisėtų narkotikų prekybą, laikymą ar vartojimą gresia griežtos bausmės.
 • Ginklai ir sprogmenys: Šaunamieji ginklai, šaudmenys, sprogmenys ir fejerverkai yra griežtai kontroliuojami. Šių daiktų importas be specialaus leidimo yra neteisėtas.
 • Nepadorios ar įžeidžiančios medžiagos: Tai apima pornografinę medžiagą ir daiktus, kurie gali būti laikomi įžeidžiančiais visuomenės moralę ar valstybę.
 • Padirbtos prekės: Tai gali būti suklastoti prekių ženklai, padirbta valiuta ir dokumentai.
 • Kultūros artefaktai ir senoviniai daiktai: Daiktai, kurie gali būti laikomi kultūros paveldo dalimi, negali būti eksportuojami ar importuojami be aiškaus atitinkamų institucijų leidimo.

Apribotos prekės

Tam tikrus daiktus galima įvežti į Kiprą, tačiau jiems taikomi apribojimai ir gali reikėti išankstinės deklaracijos arba leidimų:

 • Vaistai: Receptinius vaistus, skirtus asmeniniam vartojimui, leidžiama vežtis originalioje pakuotėje, kartu su receptu arba gydytojo laišku.
 • Gyvūnai: Gyvūnai augintiniai įleidžiami, tačiau jie turi atitikti šalies reikalavimus, įskaitant ženklinimą mikroschema, skiepijimą, o kai kuriais atvejais – karantino laikotarpį. Įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus.
 • Augalai: Taikomi fitosanitariniai reikalavimai. Siekiant užkirsti kelią kenkėjų ir ligų plitimui, gali prireikti sveikatos sertifikato arba leidimo.
 • Maisto produktai: Tam tikrų maisto produktų, ypač mėsos ir pieno produktų, importas iš ES nepriklausančių šalių yra ribojamas. Prieš keliaudami pasidomėkite galiojančiomis taisyklėmis.
 • Tabakas, alkoholis ir kvepalai: Tabako ir alkoholio kiekis, kurį galima įvežti į Kiprą nemokant muito, yra ribotas. Šie apribojimai dažnai nurodomi cigarečių, alkoholio litrų ar kvepalų mililitrų skaičiumi ir gali keistis.

Pinigai

Jei į ES įvažiuojate arba išvažiuojate iš jos turėdami 10 000 EUR ar daugiau grynaisiais pinigais (arba jų ekvivalentą kitomis valiutomis ar pareikštinėmis apyvartinėmis priemonėmis), privalote juos deklaruoti muitinėje. Ši priemonė taikoma siekiant kovoti su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu.

Bendrieji patarimai

 • Patikrinkite naujausius teisės aktus: Prieš keliaudami pasitikrinkite naujausią muitinės informaciją oficialioje Kipro muitinės ir akcizų departamento interneto svetainėje arba susisiekite su jais tiesiogiai.
 • Deklaracijų formos: Pasiruoškite užpildyti deklaracijos formas, jei vežate ribojamus daiktus, ir įsitikinkite, kad turite visus reikiamus leidimus ir dokumentus.
 • Būkite sąžiningi: Muitinės pareigūnams paklausus, ką vežate, visada teisingai pasakykite, ką vežate. Nedeklaravus daiktų arba bandant kontrabanda gabenti draudžiamus daiktus, gali būti skirtos baudos, konfiskavimas arba dar blogiau.

Laikydamiesi šių rekomendacijų ir žinodami apie draudžiamus ir ribojamus daiktus, galėsite užtikrinti, kad į Kiprą atvyksite be rūpesčių, ir galėsite susitelkti į tai, ką siūlo ši graži sala.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!