Kelionė į Kiprą sausio mėnesį suteikia unikalią galimybę pajusti salos žavesį ne piko metu. Sausio mėn. gali būti idealus metas norintiems atrasti ramesnę Kipro pusę, nes oras švelnus, žmonių minios mažesnės, o veiklos ir lankytinų objektų gausa – daugybė. Šiame straipsnyje aptariamos priežastys, dėl kurių verta aplankyti Kiprą sausio mėn., nurodomos pagrindinės lankytinos vietos ir pateikiama informacija apie orus, kurių galite tikėtis.

Kipras sausio mėnesį

Sausio mėnesį Kipre toli gražu nėra šurmuliuojančių vasaros mėnesių, todėl keliautojams siūlomas ramus poilsis. Salos gamtos grožis atsiskleidžia visu grožiu, o kraštovaizdžiai ir istorinės vietovės yra lengviau prieinamos ir mažiau žmonių. Šiuo laikotarpiu galima atidžiau susipažinti su turtingu Kipro kultūros gobelenu ir gamtos stebuklais.

Orai Kipre

Palyginti su didžiąja Europos dalimi, sausio mėnesio orai Kipre yra švelnūs – vidutinė temperatūra svyruoja nuo 8 °C iki 17 °C. Nors oras vėsesnis nei vasaros mėnesiais, jis malonus tyrinėti gamtą. Tačiau įsidėkite lengvų ir šiltų drabužių, nes vakarai gali būti vėsūs, o lietaus tikimybė didesnė nei sausesniais mėnesiais.

Ką aplankyti ir nuveikti

Nepaisant vėsesnės temperatūros, Kipras sausio mėnesį yra gyvybingas, siūlantis įvairią veiklą ir pramogas, pritaikytas tokiam orui.

  • Kultūros pažinimas miestuose: Nikosijos, Limasolio, Pafoso ir Larnakos gatvės yra ramesnės ir puikiai tinka istorinėms vietoms, muziejams ir meno galerijoms tyrinėti be minios žmonių. Pavyzdžiui, Kipro muziejuje Nikosijoje galima susipažinti su salos archeologiniais lobiais, o Limasolio viduramžių pilyje atsiveria nuostabūs vaizdai ir istorinės įžvalgos.
  • Pasivaikščiojimai gamtoje ir pėsčiųjų žygiai: Troodo kalnai ypač patrauklūs sausio mėnesį, dažnai padengiami sniegu, ir siūlo kitokį požiūrį į salos gamtos grožį. Akamos pusiasalyje esantys takai siūlo ramius pasivaikščiojimus po nepaliestus kraštovaizdžius, o vėsesnis oras leidžia patogiai pasivaikščioti.
  • Vyno degustacijos ekskursijos: Saloje esančios vyno daryklos dirba ištisus metus, o vėsesni mėnesiai yra puikus metas pasimėgauti vyno degustavimo ekskursijomis. Limasolio ir Pafoso vyno regionai šiltai priima lankytojus ir suteikia galimybę paragauti vietinių vynuogių veislių, pavyzdžiui, Xynisteri ir Maratheftiko.
  • Kultūros festivaliai: Sausio mėnesį vyksta keletas kultūrinių renginių, įskaitant sausio 6 d. švenčiamą Epifaniją (Teofaniją), kuri švenčiama apeigomis ir maudynėmis šaltoje jūroje – tikima, kad ši tradicija palaimina vandenis.
  • Slidinėjimas ir žiemos sportas: Olimpo kalnas yra populiari slidinėjimo ir snieglenčių sporto vieta, kai tam yra palankios sąlygos.

Mėgaukitės salos kulinariniais malonumais

Vėsesni mėnesiai taip pat yra puikus metas pasinerti į Kipro virtuvės patiekalus, o tradicinės tavernos siūlo jaukią atmosferą. Mėgaukitės tokiais patiekalais kaip kleftiko (lėtai virta ėriena), musaka ir šildančiomis sriubomis, derinamomis su vietiniais vynais. Citrusinių vaisių sezonas šiuo metu yra pačiame įkarštyje, todėl čia galima pasimėgauti gaiviais skoniais.

Žiemos žavesys Kipre

Apsilankymą Kipre sausio mėnesį tikrai verta apsvarstyti tiems, kurie mėgsta ramesnes atostogas, atokiau nuo sezono šurmulio. Dėl švelnaus oro, įvairios veiklos ir galimybės tyrinėti salos kultūrinį ir gamtos grožį be minios žmonių, sausis Kipre suteikia unikalią ir įsimintiną patirtį. Nesvarbu, ar klajojate po senovinius griuvėsius, ar mėgaujatės kalnų ramybe, ar ragaujate vietinės virtuvės patiekalus, Kipras sausį atskleidžia ramesnę, bet ne mažiau žavią salos pusę.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!