Viduržemio jūros širdyje esantis Kipras keliautojams siūlo kerintį gamtos grožio, senovės istorijos ir gyvybingos kultūros derinį. Ši salų valstybė, garsėjanti nuostabiais paplūdimiais, įspūdingomis istorinėmis vietomis ir šiltais, svetingais žmonėmis, turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui. Nesvarbu, ar ieškote poilsio paplūdimyje, ar nuotykių kupinos kelionės, ar kelionės į praeitį tyrinėjant archeologinius lobius, Kipras žada nepamirštamų įspūdžių. Štai viskas, ką reikia žinoti prieš vykstant į šį Viduržemio jūros rojų.

Geriausias laikas aplankyti Kiprą

Kipro saloje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, karštos ir sausos vasaros bei švelnios žiemos, todėl į šią salą galima vykti ištisus metus. Tačiau geriausias laikas aplankyti Kiprą labai priklauso nuo jūsų pageidaujamos veiklos. Paplūdimių mėgėjams ir saulės ieškotojams idealus metas yra birželio-rugsėjo mėnesiai, kai oras puikiai tinka maudynėms ir saulės vonioms. Jei norite tyrinėti salos gamtą ir istorines vietas be vasaros turistų minios, apsvarstykite galimybę apsilankyti per petį – balandžio-gegužės ir spalio-lapkričio mėnesiais. Šiais mėnesiais vyrauja malonus oras, mažiau turistų ir yra galimybė patirti vietinių festivalių.

Vizų reikalavimai

Kipras yra Europos Sąjungos narys, tačiau nepriklauso Šengeno erdvei. Tai reiškia, kad keliautojai iš ES šalių gali atvykti į Kiprą tik su asmens tapatybės kortele. Lankytojams iš ES nepriklausančių šalių, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas, Kanadą ir Australiją, vizos nereikia, jei jie čia būna iki 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. Tačiau prieš keliaujant visada pravartu pasitikrinti naujausius vizų reikalavimus, nes politika gali keistis.

Keliavimas po Kiprą

Išsinuomoti automobilį – patogiausias būdas pažinti Kiprą, suteikiantis laisvę savo tempu atrasti atokius paplūdimius, kalnų kaimelius ir archeologines vietas. Saloje važiuojama kairiąja puse, o kelių tinklas yra gerai prižiūrimas. Viešasis transportas, kurį sudaro autobusai ir taksi, yra prieinamas, tačiau ne visada pasiekia atokesnes vietas.

Populiariausi turistiniai kurortai ir vietovės

Ayia Napa

Ayia Napa, garsėjanti audringu naktiniu gyvenimu ir nuostabiais paplūdimiais, yra rojus tiems, kurie nori linksmintis ir mėgautis saule. Be naktinių klubų, čia taip pat rasite šeimoms skirtų pramogų, įskaitant vandens parkus ir nuostabius paplūdimius, pavyzdžiui, Nissi paplūdimį.

Pafosas

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Pafosas yra kupinas istorijos, jame yra puikių archeologinių parkų su romėnų laikų griuvėsiais. Tai puiki vieta istorijos entuziastams ir šeimoms, nes čia rasite daugybę kultūrinių objektų, kurortų ir paplūdimių.

Limasolis

Kosmopolitiškas Limasolio miestas gali pasigirti gyvybinga pakrante, istoriniu senamiesčiu ir nuostabia Limasolio prieplauka. Šis miestas garsėja kultūros festivaliais, vyno gamyba ir gražiais paplūdimiais, todėl puikiai tinka keliautojams, ieškantiems paplūdimio poilsio ir miesto gyvenimo derinio.

Larnaka

Larnaka garsėja vaizdinga pakrantės promenada, Finikoudes paplūdimiu ir istorine Hala Sultan Tekke mečete. Tai puiki vieta tiems, kurie mėgsta lėtesnį tempą, bet vis tiek nori pasiekti gražius paplūdimius ir kultūros objektus.

Lankytinos vietos, kurias būtina aplankyti

  • Petra tou Romiou (Afroditės uola): Pasak legendos, ši įspūdinga jūros uola yra graikų meilės ir grožio deivės Afroditės gimimo vieta.
  • Karalių kapai: Karalių kapai: Pafoso mieste esantis didelis nekropolis, datuojamas IV a. pr. m. e., yra įdomi vieta istorijos mėgėjams.
  • Troodo kalnai: Troodo kalnai: čia įrengti pėsčiųjų takai, bizantiniai vienuolynai ir vaizdingi kaimai, todėl juos būtina aplankyti gamtos mylėtojams ir tiems, kurie domisi religijos istorija.
  • Nikosija: Sostinė Nikosija yra vienintelė padalinta sostinė pasaulyje. Jos senamiestį juosia venecijietiškos sienos, o mieste dera istorija, kultūra ir šiuolaikinis gyvenimas.

Patarimai keliautojams

  • Valiuta: Kipras naudoja eurą. Kredito kortelės yra plačiai priimamos, tačiau rekomenduojama turėti šiek tiek grynųjų pinigų, ypač kaimo vietovėse.
  • Kalba: Kipro valstybinės kalbos yra graikų ir turkų. Anglų kalba yra plačiai paplitusi, ypač turistinėse vietovėse.
  • Virtuvė: Kipro virtuvė yra gardus graikų, turkų ir Artimųjų Rytų įtakos mišinys. Neišvažiuokite neparagavę halloumi sūrio, souvlaki ir meze.

Išvada

Kipras siūlo nepakartojamą saulės nubučiuotų paplūdimių, istorinių turtų ir kultūrinių gėrybių derinį, todėl tai puiki vieta bet kuriam keliautojui. Ši salų valstybė, esanti patogioje Europos, Azijos ir Afrikos kryžkelėje, kviečia tyrinėti ir žada daugybę įspūdžių, atitinkančių visus skonius ir interesus. Pasiruoškite kelionei į Kiprą naudodamiesi šiuo vadovu ir tikrai patirsite turiningą ir nepamirštamą kelionę.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!