Sigulda, dažnai vadinama Latvijos Šveicarija dėl savo vaizdingų kalvų ir slėnių, yra viena iš gražiausių vietų Latvijoje. Šis miestas, esantis Gaujos nacionaliniame parke, yra žinomas dėl savo viduramžių pilų, nuostabių parkų ir aktyvaus poilsio galimybių. Toliau pateikiamos pagrindinės lankytinos vietos Siguldoje, kurios traukia tiek istorijos mėgėjus, tiek gamtos entuziastus.

Siguldos pilis

Ši gotikinė pilis, pastatyta 1207 metais Livonijos ordino, šiandien yra viena iš pagrindinių Siguldos traukos centrų. Lankytojai gali apžiūrėti pilį, jos masyvias sienas ir bokštus, kurie suteikia unikalią galimybę pajusti viduramžių dvasią. Vasaros sezonu čia vyksta įvairūs renginiai, įskaitant viduramžių šventes ir koncertus.

Turaidos muziejus-rezervatas

Esantis vos kelių kilometrų nuo Siguldos, Turaidos muziejus-rezervatas yra dar viena privaloma lankytina vieta. Čia įsikūręs įspūdingas Turaidos pilis, kurios teritorijoje galima aplankyti senovinę medinę bažnyčią, skulptūrų sodą ir Dainų kalną, kuris yra skirtas Latvijos dainų ir šokių šventėms.

Gaujos nacionalinis parkas

Sigulda yra puikus vartai į Gaujos nacionalinį parką, kuris yra didžiausias nacionalinis parkas Latvijoje. Parkas siūlo daugybę žygių maršrutų, kurių metu galima grožėtis stulbinančiais slėnio vaizdais, natūraliomis klintimis ir senoviniais kaimeliais. Parkas taip pat yra populiarus tarp ekstremalaus sporto mėgėjų – čia galima išbandyti bungee jumping, ziplining ir kanojų plaukimą.

Siguldos bobslėja ir rogučių trasa

Sporto entuziastams Sigulda siūlo unikalią patirtį – galimybę išbandyti olimpinės klasės bobslėjaus ir rogučių trasa. Tai viena iš nedaugelio tokio tipo trasų Baltijos šalyse, kurioje rengiami tarptautiniai varžybai.

Sigulda, su savo istoriniais paminklais, žavinga gamta ir įvairiomis pramogų galimybėmis, yra viena iš labiausiai lankytinų vietų Latvijoje. Nuo pavasario iki rudens, kiekvienas lankytojas čia ras veiklos pagal savo skonį ir interesą, o miesto grožis ir kultūrinis paveldas paliks neišdildomą įspūdį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!