Rygos zoologijos sodas, įkurtas 1912 metais, yra viena iš seniausių ir geografiškai didžiausių tokio tipo įstaigų Baltijos šalyse. Įsikūręs gražioje Mežaparko vietovėje, šis zoologijos sodas kasmet pritraukia šimtus tūkstančių lankytojų, norinčių pamatyti, pažinti ir išmokti daugiau apie gyvūnų karalystę.

Rygos Zoo įvairovė ir gyvūnai

Rygos zoologijos sodas yra namai daugiau nei 4000 gyvūnų, atstovaujančių apie 500 rūšių. Čia galima pamatyti tiek vietines, tiek egzotiškas rūšis – nuo smulkiausių roplių iki didžiųjų dramblių. Kiekviena gyvūnų rūšis yra laikoma atitinkamai pritaikytose oazėse, kurios stengiasi imituoti jų natūralią aplinką, siekiant užtikrinti geriausias gyvenimo sąlygas.

Pagrindinės atrakcijos

  • Afrikos savana: viena iš populiariausių ekspozicijų, kurioje lankytojai gali stebėti žirafas, zebrus ir antilopes gyvenančias kartu, kaip tai būtų laukinėje gamtoje.
  • Liūtų ir tigrų teritorijos: čia galima išvysti didžiuosius kačių šeimos plėšrūnus, kurie visada traukia dėmesį dėl savo grakščių judesių ir galingų kūnų.
  • Primates: šioje zonoje gyvena įvairios beždžionių rūšys, įskaitant šimpanzes ir orangutangus, kurie žavi lankytojus savo protingumu ir išdaigomis.
  • Tropikų namas: čia galima pamatyti egzotiškus paukščius, gyvates ir vabzdžius, o aukšta drėgmė ir temperatūra sukuria tikrą tropinio miško pojūtį.

Edukacinės programos ir renginiai

Rygos zoologijos sodas ne tik suteikia galimybę stebėti gyvūnus, bet ir vykdo įvairias edukacines programas mokykloms ir suaugusiems. Čia organizuojamos teminės ekskursijos, seminarai apie gyvūnų elgseną, taip pat specialūs renginiai, pavyzdžiui, Naktis zoologijos sode ar Šeimos dienos, kurios suteikia galimybę dar giliau pažinti gyvūnijos pasaulį.

Lankymo informacija

Rygos zoologijos sodas yra atviras ištisus metus, o lankymo valandos priklauso nuo sezono. Bilietai įsigyjami tiek prie įėjimo, tiek internetu, o įvairioms amžiaus grupėms taikomos nuolaidos. Ypatingą dėmesį zoologijos sodas skiria neįgaliesiems, užtikrindamas lengvą prieigą prie daugumos ekspozicijų.

Rygos zoologijos sodas yra puiki vieta ne tik pramogai, bet ir mokymuisi, tad tai vieta, kurią verta aplankyti kiekvienam, kas lankosi Rygoje ar gyvena šiame mieste.

Galerija

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!