Varsuva – tai miestas, kuriame istorija ir modernumas susipina į vieną, kur kiekvienas kampelis pasakoja savo unikalią istoriją. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su keletu žymiausių Varsuvos lankytinų vietų, kurios leis geriau pažinti šio nuostabaus miesto dvasią.

Varšuvos Karališkoji Pilis (Zamek Królewski w Warszawie)

Viena iš labiausiai lankomų Varsuvos vietų yra Varšuvos Karališkoji Pilis. Įsikūrusi ant Wysokiego Brzegu – aukštojo upės kranto – ši pilis yra vienas svarbiausių Lenkijos kultūros ir istorijos simbolių. Atstatyta po sugriovimų, pilis vėl džiugina lankytojus savo prabangia architektūra ir turtinga istorija.

Łazienki Królewskie Rūmai ir Parkas

Į šią pasakų karalystę įžengę lankytojai atsiduria tarp istorinių pastatų, tvenkinių ir žaliuojančių parkų. Łazienki Królewskie yra puiki vieta ramiam pasivaikščiojimui, kultūros mėgavimuisi ir laiko praleidimui gamtos apsuptyje.

Senamiesčio Turgaus Aikštė (Rynek Starego Miasta)

Varsuvos Senamiesčio širdyje esanti turgaus aikštė yra spalvinga ir gyvybinga vieta, kur susitinka praeitis ir dabartis. Čia galima pasimėgauti autentiška Lenkijos kultūra, architektūra ir, žinoma, skaniu maistu.

Nacionalinis Varšuvos Muziejus (Muzeum Narodowe w Warszawie)

Nacionalinis Varšuvos Muziejus yra vienas didžiausių ir seniausių muziejų Lenkijoje. Jo kolekcijose yra daugiau nei 800 000 eksponatų, apimančių meną nuo senovės iki šių dienų. Tai puiki vieta kiekvienam meno mėgėjui.

Lenkijos Žydų Istorijos Muziejus POLIN (Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

Šis modernus muziejus pasakoja apie žydų gyvenimą ir kultūrą Lenkijoje nuo viduramžių iki šių dienų. Muziejus yra įsikūręs buvusioje Varšuvos geto teritorijoje, todėl jo lankymas yra ne tik edukacinis, bet ir emocinis patyrimas.

Kultūros ir Mokslo Rūmai (Pałac Kultury i Nauki)

Sovietmečiu pastatytas, šis įspūdingas pastatas yra vienas iš Varsuvos simbolių. Jo aukščiausiuose aukštuose įrengtos apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria kvapą gniaužiantys miesto vaizdai.

Nacionalinė Meno Galerija „Zachęta“ (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki)

„Zachęta“ yra viena seniausių ir labiausiai gerbiamų meno institucijų Lenkijoje, skirianti dėmesį šiuolaikiniam menui. Joje reguliariai rengiamos parodos, pristatančios tiek lenkų, tiek tarptautinius menininkus.

Ujazdovskio Pilies Šiuolaikinio Meno Centras (Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski)

Šis meno centras įsikūręs istorinėje Ujazdovskio pilyje ir yra vienas svarbiausių šiuolaikinio meno centrų Lenkijoje. Čia vyksta įvairūs meno projektai, parodos ir kūrybinės dirbtuvės.

Xawery Dunikowski Skulptūrų Muziejus Królikarnioje (Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni)

Įsikūręs nuostabioje XVIII a. baroko viloje, šis muziejus pristato garsaus lenkų skulptoriaus Xawery Dunikowski darbus. Tai puiki vieta susipažinti su lenkiškosios skulptūros tradicija.

Vilanovo Rūmai ir Parkas (Pałac w Wilanowie)

Įsikūręs šiek tiek toliau nuo miesto centro, Vilanovo kompleksas vilioja lankytojus savo prabangia baroko architektūra ir puoselėjamais sodais. Tai puiki vieta sužinoti daugiau apie Lenkijos karalių gyvenimą ir laikus.

Kiekviena iš šių vietų suteikia unikalią galimybę gilintis į Varsuvos ir visos Lenkijos kultūrą, istoriją bei meną. Tad keliaudami po Varsuvą, nepraleiskite progos aplankyti šias įspūdingas vietas.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!