Suvalkai (lenk. Suwałki) – žavus miestas šiaurės rytų Lenkijoje, garsėjantis savo nuostabia gamta, turtinga istorija ir unikaliu kultūros paveldu. Miestas yra puikus pasirinkimas norintiems pažinti mažiau žinomą, tačiau ne mažiau žavingą Lenkijos dalį. Čia rasite nuostabių parkų, architektūros paminklų, muziejų ir kitų lankytinų vietų, kurios paliks neišdildomą įspūdį. Šiame straipsnyje dalijamės keliomis Suvalkų lankytinomis vietomis.

Suvalkų kraštotyros muziejus (Muzeum Okręgowe w Suwałkach)

Suvalkų kraštotyros muziejus yra vienas iš svarbiausių kultūros ir istorijos objektų mieste. Čia lankytojai gali susipažinti su Suvalkų regiono istorija, meno kūriniais, etnografine kolekcija ir daugybe kitų eksponatų, kurie atskleidžia šio krašto praeitį ir dabartį.

Maria Konopnicka muziejus (Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach)

Maria Konopnicka yra viena žymiausių Lenkijos poetių ir rašytojų, o jos gimtinėje įkurtas muziejus yra skirtas būtent šiai iškilmei asmenybei. Muziejuje galima susipažinti ne tik su Konopnickos kūryba, bet ir su jos asmeniniu gyvenimu, taip pat pamatyti, kaip atrodė tipiška 19 amžiaus lenkų šeimos buitis.

Suvalkų miesto parkas (Park Konstytucji 3 Maja w Suwałkach)

Suvalkų miesto parkas yra vienas gražiausių ir didžiausių miesto žaliųjų zonų, kuris siūlo puikias sąlygas tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisvalaikiui. Parkas yra puikiai prižiūrimas ir mėgiamas tiek vietos gyventojų, tiek miesto svečių.

Parapija Dievo Gailestingumo Motinos (Parafia Matki Bożej Miłosierdzia)

Parapija Dievo Gailestingumo Motinos Suvalkuose yra svarbus religinis centras, kuriame įsikūrusi bažnyčia yra dedikuota Dievo Gailestingumo Motinai. Tai modernus religinis pastatas, kuris savo architektūra ir dvasingumu traukia ne tik tikinčiuosius, bet ir architektūros bei meno gerbėjus.

Wigierų nacionalinis parkas (Wigierski Park Narodowy)

Nors Wigierų nacionalinis parkas nėra tiesiogiai Suvalkuose, jis yra vos už kelių kilometrų nuo miesto ir yra puiki vieta gamtos mylėtojams. Parkas garsėja savo pristiginiais ežerais, išskirtine flora ir fauna bei žavingomis gamtos takais, tinkamais tiek pėsčiomis, tiek dviračiu.

Šios vietos Suvalkuose ir aplink juos suteikia puikią galimybę susipažinti su Lenkijos kultūra, istorija ir nepakartojama gamta. Kiekviena iš minėtų vietų turi savo unikalų žavesį ir verta būti įtraukta į lankytinų vietų sąrašą, keliaujant po šį nuostabų kraštą.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!