Lenkija, turinti tiesioginį priėjimą prie Baltijos jūros, siūlo keletą nuostabių kurortų, kurie traukia tiek vietinius, tiek užsienio turistus. Šiame straipsnyje pateikiame populiariausias vietas, kurias verta aplankyti norint mėgautis atostogomis prie jūros.

Sopotas

Apžvalga

Sopotas yra vienas iš trijų miestų, sudarančių didžiąją Gdansko įlankos kurortų zoną, žinomą kaip Trijų Miestų aglomeracija. Šis miestas garsėja savo elegantišku architektūros stiliu, ilgiausiu mediniu prieplaukos tiltu Europoje ir aktyviu naktiniu gyvenimu.

Lankytinos vietos

  • Sopoto molas – tai ilgiausias medinis prieplaukos tiltas Europoje, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Baltijos jūrą.
  • Kurhausas – prabangus viešbutis, kuris taip pat veikia kaip kultūros ir pramogų centras.

Veiklos

Sopote galima mėgautis plačiu paplūdimių, spa ir sveikatingumo centrų pasiūlymu, taip pat dalyvauti įvairiose vandens sporto veiklose.

Gdynia

Apžvalga

Gdynia, dar vienas Trijų Miestų aglomeracijos narys, yra modernus miestas su stipriai išvystyta jūrų pramonė. Miestas garsėja savo šiuolaikišku uostu, muziejais ir švariais paplūdimiais.

Lankytinos vietos

  • Jūrų muziejus – čia galima išvysti įvairias laivų ir jūrų eksponatus, taip pat apžiūrėti akvariumą.
  • Orłowo molas – populiarus pasivaikščiojimo kelias, siūlantis puikius vaizdus į jūrą ir aplinkines klintis.

Veiklos

Gdynioje turistai gali mėgautis vandens sportu, žvejyba ar tiesiog atsipalaidavimu elegantiškose kavinėse prie jūros.

Międzyzdroje

Apžvalga

Międzyzdroje yra vadinamas Lenkijos „Perlų eile”. Šis kurortas žinomas dėl savo natūralių grožybių, įskaitant Wolin Nacionalinį parką, ir yra puiki vieta gamtos mėgėjams.

Lankytinos vietos

  • Wolin Nacionalinis Parkas – puiki vieta pasivaikščiojimams gamtoje, taip pat galima stebėti įvairius laukinius gyvūnus.
  • Garsų alėja – panaši į Holivudo Žvaigždžių alėją, čia galima rasti įspaudus žinomų Lenkijos asmenybių.

Veiklos

Międzyzdroje siūlo įvairias veiklas, pradedant nuo jūrinio plaukiojimo baidarėmis ir baigiant vakarais teatre ar kino seansais po atviru dangumi.

Kiekvienas iš šių kurortų siūlo unikalius patyrimus, tad verta aplankyti visus, jei yra galimybė. Neabejotinai, atostogos prie jūros Lenkijoje gali tapti nepakartojama patirtimi, tiek ramybės ieškantiems poilsiautojams, tiek aktyvų poilsį mėgstantiems turistams.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!