Gdanskas, vienas iš svarbiausių kultūros ir istorijos centrų Baltijos jūros regione, vilioja lankytojus ne tik savo senamiesčio grožiu, bet ir turtinga muziejų įvairove. Čia kiekvienas ras kažką įdomaus, pradedant nuo gilios istorinės praeities iki šiuolaikinės meno scenos. Pristatome penkis muziejus, kuriuos būtina aplankyti Gdanske.

1. Antrojo Pasaulinio Karo Muziejus

Šis muziejus yra vienas iš naujausių ir įspūdingiausių Gdansko muziejų, atidarytas siekiant išsamiai ir įtraukiamai pasakoti apie Antrojo Pasaulinio Karo įvykius, ypatingą dėmesį skiriant civilių patirtims. Muziejaus architektūra – moderni ir išraiškinga, o ekspozicijos leidžia lankytojams ne tik susipažinti su istoriniais faktais, bet ir pajusti tuo metu žmonių gyvenimus, jų išgyvenimus bei kasdienybę kare. Tai yra vieta, skatinanti susimąstymą ir dialogą apie taiką, konfliktus ir jų pasekmes žmonijai.

2. Europos Solidarumo Centras

Europos Solidarumo Centras yra dedikuotas svarbiai istorijos daliai – „Solidarność“ judėjimui ir jo vaidmeniui griūvant komunizmui Rytų Europoje. Muziejus pasakoja apie darbininkų protestus, politinę kovą ir laisvės siekį, kuris paskatino demokratinius pokyčius visame regione. Lankytojams čia pateikiamas gyvas, interaktyvus ir emociškai veikiantis turinys, kuris atskleidžia ne tik politinę, bet ir asmeninę istorijų pusę.

3. Nacionalinis Jūrų Muziejus

Esantis istoriniuose pastatuose ir apimantis kelias skirtingas ekspozicijas, Nacionalinis Jūrų Muziejus pasižymi įvairiapusiškumu, pradedant nuo senovinių laivų ir baigiant jūrų tyrinėjimais. Ši įstaiga yra puiki vieta sužinoti apie jūrų kelionių istoriją, laivų statybą, jūrininkų gyvenimą ir jūros tyrimus, pristatant tiek istorinę, tiek šiuolaikinę perspektyvą.

4. Malborko Pilis

Nors ir ne Gdansko mieste, bet arti jo esanti Malborko pilis, yra vienas iš įspūdingiausių viduramžių architektūros pavyzdžių Europoje, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Muziejus pristato Kryžiuočių ordino gyvenimą, viduramžių gynybos architektūrą ir kasdienybę šioje milžiniškoje piligrimų tvirtovėje, suteikdamas galimybę giliau pažinti regiono istoriją.

5. Šiuolaikinio Meno Centras „Łaźnia“

Įsikūręs buvusiame viešajame vonios pastate, „Łaźnia“ yra vienas iš svarbiausių šiuolaikinio meno centų Lenkijoje. Jo parodos, kuriose dalyvauja tiek lenkų, tiek tarptautiniai menininkai, nuolat keičiasi, suteikdamos lankytojams naujų patirčių ir įžvalgų į šiuolaikinį meną, jo tendencijas ir idėjas.

Aplankę šiuos penkis muziejus Gdanske, lankytojai turės puikią galimybę ne tik išsamiai pažinti miesto ir regiono istoriją bei kultūrą, bet ir susipažinti su svarbiais šiuolaikiniais meniniais ir socialiniais procesais.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!